eTrex30x - dojście do śladu

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

eTrex30x - dojście do śladu

Postprzez ranzuk » Pn, 23 sty 2017 11:42

W menu wybieram Dokad->slady i wybieram ślad. Jestem okolo 3 km od poczatku wybranego śladu i oczekiwałem że na mapie zobaczę amarantową linie prowadzacącą do początku tego śladu, tak jak to sie dzieje kiedy za cel wybieram waypoint, ale tak sie nie stało. Dlaczego ?. Wedrujac po wybraniu tego sladu dana "Dystans do celu" zmienia sie w zaleznosci od tego w ktorym kierunku ide, czyli urzadzenie ma ustalony jakis cel (domyslam sie ze jest to poczatek sladu). Tylko dlaczego nie pokazuje tej amarantowej "krechy" prowadzacej do poczatku sladu ?
ranzuk
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 10:31

Re: eTrex30x - dojście do śladu

Postprzez GPS Maniak » Pn, 23 sty 2017 12:01

Garmin zawsze rozróżniał nawigację "wg śladu", a nawigację wg "trasy", ale fakt jest faktem, że kiedyś w przypadku nawigacji wg śladu. tak właśnie to działało. Ba! Odbiornik doprowadzał wręcz do najbliższego punktu śladu (a raczej optymalizował sumaryczny dystans): viewtopic.php?f=2&t=14352&p=175563#p175563

Obecnie trudno użyć słowa "nawigacja" w sytuacji gdy mamy do czynienia ze śladem. Garmin traktuje to zupełnie inaczej niż prawdziwą nawigację wg trasy. W przypadku gdyby to była trasa, odbiornik zapewne poprowadziłby do punktu startu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: eTrex30x - dojście do śladu

Postprzez roro » Pn, 23 sty 2017 12:58

ranzuk napisał(a):W menu wybieram Dokad->slady i wybieram ślad. Jestem okolo 3 km od poczatku wybranego śladu i oczekiwałem że na mapie zobaczę amarantową linie prowadzacącą do początku tego śladu, ....

Co można zrobić:
Menadżer śladów > Wybieramy ślad > zaznaczamy "pokaż na mapie" >
klik w Ikonę mapy na górnej belce > wskazujemy początek śladu (ręcznie) > jedź
> wybieramy rodzaj aktywności - zostanie wyznaczona trasa do punku start.
Można bezpośrednio na ekranie zaznaczyć punkt start jako cel, ale w proponowanym sposobie
unikniemy ręcznego wyszukiwania początku śladu ( zwłaszcza gdy początek śladu jest bardzo odległy) .
Po dotarciu do miejsca start włączamy "nawigację" według śladu,
rejestracja śladu bieżącego będzie zawierała cały przebieg wycieczki.
Ps.
Wybór kolejnych funkcji jest przykładem (w niektórych odbiornikach może się różnić).
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości