Fenix5 / 5S / 5X w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Fenix5 / 5S / 5X w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » Śr, 21 mar 2018 11:35

Idą Święta - czy możemy liczyć na import GPX-ów w Navminie?

W obecnej wersji export działa. Sugeruję jedynie, by fit-y zapisywały się w tej samej lokalizacji co TCX-y (i w przyszłości GPX-y). Marzeniem byłaby opcja wysyłanie do chmury.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix5 / 5S / 5X w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez mstaniszczak » Śr, 21 mar 2018 11:44

Mówisz masz - teraz jeszcze w wersji beta, bo do tej wersji chcę dodać sporo więcej. Ale na becie GPX-y powinny już działać.
Dołącz do testów beta klikając tutaj https://play.google.com/apps/testing/fo ... .pl.navmin i po jakimś czasie (~2-3h) powinno CI pobrać wersję beta (1.3.0).
Aktualnie: Garmin Edge 520, Garmin Varia Bike Radar, Garmin Forerunner 920xt
W planach: Garmin Fenix 5(x)
mstaniszczak
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): N, 11 lut 2018 22:07

Re: Fenix5 / 5S / 5X w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » Pt, 15 mar 2019 13:24

W nawiązaniu do nieśmiertelnego wątku śp. Lecha, viewtopic.php?f=2&t=17364&hilit=dystans+pionowy+do+celu#p199121

GPS Maniak napisał(a):Nawiązując do "nieśmiertelnego tematu" autokalibracji w Epixie ( http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2 ... 60#p199117 ) taka ciekawostka związana z wysokościomierzem Fenixa5X. Podobnie jak w Epixie - opisany problem zauważyłem w przypadku włączonej autokalibracji.

Właściwie sformułowanie: "zauważyłem" nie jest tu odpowiednie, a to dlatego że podczas korzystania z zegarka wyznaczam sobie kolejne cele i w zasadzie jedyne co mnie interesuje (jeżeli chodzi o wysokość) to odległość pionowa do celu, a tu niczego podejrzanego nie zauważyłem, więc samym altimetrem zbytnio się nie interesowałem. Tyle, że podczas jednej ze wspólnych z wycieczek jakie na początku sierpnia odbyłem z popejem i Grzegorzem porównywaliśmy różne rzeczy w swoich zabawkach. Wówczas to okazało się, że mój Fenix5X, którego nie kalibruję ręcznie i nawet po przejechaniu trasy Poznań - Lesko zdaję się na autokalibrację, pokazał na Gawganiu ok. 30m mniej niż Polar Grzegorza :!: Sprawdziliśmy mapę, a dokładniej SRTM w Locusie i okazało się, że Fenix kłamie. Co ciekawe odległość pionową do celu, po osiągnięciu Gawgania pokazywał prawidłową, czyli ... zerową :!: Właśnie dlatego wcześniej na problem nie zwróciłem uwagi. Wszystko niby gra. Dochodzę do celu i zegarek tak właśnie to komunikuje: odległość pionowa do celu: +/- 2m :!:


W GPSMap 64s odkryłem, że "dystans pionowy do celu" jest wyliczana w oparciu o DEM, stąd najprawdopodobniej te +/- 2m Lecha nie pokrywające się z przekłamaniem ok. 30m zegarka na Gawganiu :shock:
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości