Idą Święta - czy możemy liczyć na import GPX-ów w Navminie?
W obecnej wersji export działa. Sugeruję jedynie, by fit-y zapisywały się w tej samej lokalizacji co TCX-y (i w przyszłości GPX-y). Marzeniem byłaby opcja wysyłanie do chmury.
Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak
GPS Maniak napisał(a):Nawiązując do "nieśmiertelnego tematu" autokalibracji w Epixie ( http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2 ... 60#p199117 ) taka ciekawostka związana z wysokościomierzem Fenixa5X. Podobnie jak w Epixie - opisany problem zauważyłem w przypadku włączonej autokalibracji.
Właściwie sformułowanie: "zauważyłem" nie jest tu odpowiednie, a to dlatego że podczas korzystania z zegarka wyznaczam sobie kolejne cele i w zasadzie jedyne co mnie interesuje (jeżeli chodzi o wysokość) to odległość pionowa do celu, a tu niczego podejrzanego nie zauważyłem, więc samym altimetrem zbytnio się nie interesowałem. Tyle, że podczas jednej ze wspólnych z wycieczek jakie na początku sierpnia odbyłem z popejem i Grzegorzem porównywaliśmy różne rzeczy w swoich zabawkach. Wówczas to okazało się, że mój Fenix5X, którego nie kalibruję ręcznie i nawet po przejechaniu trasy Poznań - Lesko zdaję się na autokalibrację, pokazał na Gawganiu ok. 30m mniej niż Polar Grzegorza Sprawdziliśmy mapę, a dokładniej SRTM w Locusie i okazało się, że Fenix kłamie. Co ciekawe odległość pionową do celu, po osiągnięciu Gawgania pokazywał prawidłową, czyli ... zerową Właśnie dlatego wcześniej na problem nie zwróciłem uwagi. Wszystko niby gra. Dochodzę do celu i zegarek tak właśnie to komunikuje: odległość pionowa do celu: +/- 2m
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości