Marko napisał(a):Ależ Garmin miesza młodzieży!
No właśnie. Tak naprawdę trudno zrozumieć dlaczego ślad w postaci pliku GPX, z punktami pośrednimi, wysłany do Oregona z firmowego programu Garmina jakim jest BaseCamp, działa "kak toczno", a w przypadku Fenixa nie dość że zachowuje się inaczej, to na dodatek gubi nazwy punktów, zamieniając je na "001" "002" ...
To samo z tymi FITami wygenerowanymi przez Navmina. Skoro działa to w Edge, to dlaczego nie działa w Fenixie? Cały Garmin ...
Wracając do tematu. Ni stąd ni z owąd nagle musiałem wyjechać do klienta, więc wykorzystałem sytuację i przetestowałem w Fenixie 5X 2 pliczki.
Oba przygotowane w LocusMap, oba zapisane jako kurs TCX i oba przekonwertowane do postaci FIT, z tym że:
* Pierwszy (jazda do klienta) to efekt pracy TCX2FITRC1
* Drugi (powrót) to plik przekonwertowany Navminem.
Nie znam formatu FIT, więc z mojej strony to tylko gdybanie, ale może w FITach z konwertera są jakieś dodatkowe dane typu długość odcinków, czy coś takiego? W każdym bądź razie faktycznie jest różnica. Pierwszy plik działa w F5X bez zarzutu. Drugi gubi się w zasadzie już po zaliczeniu pierwszego/drugiego punktu.
Co prawda miałem włączone podświetlenie zegarka, ale trudno siedząc za kierownicą samochodu gapić się cały czas w zegarek. Niemniej zrobiłem kilka screenów, więc może będzie łatwiej pokazać co się dzieje. Screeny z jazdy na pliku pierwszym (TCX2FITRC1):
Opis punktów (manewrów) jak też odległość do nich wyglądają poprawnie. Tak było na całej trasie. Dodam, że plik z TCX2FITRC1 dawał też stosowne komunikaty (wibracja i info na ekranie), ale nie da się - przynajmniej ja nie potrafię - zrobić screenshota przy aktywnym komunikacie, więc na załączonych obrazkach tego nie widać.
Powrót (FIT z Navmina):
Pierwszy screen. OK.
Drugi screen. Trudno wyczuć o jaki manewr chodzi, bo Fenix obcina nazwę wyświetlanego punktu,
ale odległość chybiona. Wypada gdzieś w połowie autostrady, gdzie nie ma żadnego manewru do wykonania. Sprawdziłem źródłowy TCX i ponad 10km odcinek na pewno nie zawiera żadnych komunikatów.
Trzeci screen - zegarek przestał wyświetlać nazwy kolejnych punktów (manewrów), pomimo że to końca trasy jest ich jeszcze w pliku TCX co najmniej kilkanaście., a informacja o odległości dotyczy ... odległości do końca trasy.
Czwarty, piaty screen. Zegarek nadal nie pokazuje nazw punktów. Nadal pokazuje odległość do końca trasy. Co prawda ok. 1,5 km od domu zegarek pokazywał odległość 5,18, ale miał prawo zgłupieć bo pojechałem inną trasą niż wynikało to z pliku TCX
Po wskoczeniu na właściwy kurs odległość też wróciła do normy, ale nazwa "do celu" nie pokazała się.
EDIT: Załączam stosowne pliczki. Może się przydadzą?