Niewykluczone, że każdy z zegarków (EPIX, Fenix3, FENIX5X) inaczej obsługuje tego rodzaju pliki.
W przypadku Fenixa5X - o czym pisałem wyżej - dodatkowym problemem jest to, że zegarek inaczej traktuje kursy z małą ilością punktów (np. typowa trasa: start + via + via + end), a inaczej kursy z większą ilością punktów, które - przynajmniej w założeniu - odwzorowują dokładny kształt ścieżki.
Być może właśnie dlatego w przypadku opisanym wyżej, w trasie składającej się z kilku punktów niczego ciekawego nie zauważyłem.
Przy drugim podejściu skorzystałem z opcji "podążaj za ścieżką" w efekcie dostałem ślad o długości ok. 150 pkt oraz ok. 20 punktów zwrotu. Tym razem już na ekranie mapy zauważyłem nazwy punktów typu: "lekko_w_le":
- Clipboard03.jpg (41.18 KiB) Przeglądane 9368 razy
Skonfigurowałem też testowy ekran danych:
- Clipboard01.jpg (17.63 KiB) Przeglądane 9368 razy
Kolejna próba. Ślad znów wygenerowany z użyciem opcji "podążaj za ścieżką", znów ok 150 pkt. Tym razem jednak nie wygenerowałem punktów zwrotu, lecz postawiłem przy trasie waypointa o nazwie "Punkt test". Efekt:
- Clipboard02.jpg (17.51 KiB) Przeglądane 9368 razy
Niby wszystko OK, ale jest też zła wiadomość. Obie te wartości tzn. zarówno 0,2 km do zwrotu "lekko w prawo" jak też 2,84 km do "Punkt test" nie są wartościami od mojej aktualnej pozycji, lecz odległościami od początku kursu. Krótko mówiąc - tak przygotowanego kursu najprawdopodobniej nie można rozpocząć gdzieś "w połowie". Trzeba wystartować od początku, o czym zresztą od czasu do czasu pojawia się wzmianka na Forum Garmina.
Reasumując: Rozwiązanie jest lansowane przez użytkowników bezmapowego Fenixa3 i to akurat rozumiem. W przypadku Fenixa5X, gra chyba nie jest warta świeczki. Przynajmniej w moim przypadku.
Wracając jeszcze do problem o jakim wspomniał Wojtek: brak nazw punktów pośrednich - INFO dla osób nie mających obycia z zegarkami Garmina. Otóż w krótkich trasach typu: "Start + 2-3 via + end" można ten problem dość łatwo ominąć. Wystarczy wysłać do zegarka nie trasę, lecz właśnie tych kilka punktów o określonych nazwach, także bezprzewodowo, za pomocą IQMapReceivera, a potem w zegarku stworzyć kurs/trasę, co z wykorzystaniem zapisanych pozycji, zbyt upierdliwe nie jest. Można to zrobić dosłownie w kilkadziesiąt sekund. W każdym bądź razie jest to zdecydowanie wygodniejsze niż przeedytowanie/zmiana nazw punktów trasy z "001","002" na nazwy właściwe, co z technicznego punktu widzenia też jest możliwe, ale ... palce można połamać