Garmin EPIX - wyznaczaniem trasy

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez gumpinoga » Wt, 25 lip 2017 9:26

czyli jezeli jestem teraz np w Niemczech to nie da sie laczyc map PL i DE ? albo jedna albo druga no i plus bazowa ,
wiesz ,nie chodzi mi o to zeby jechac na tym zegarku nie wiadomo jakie dlugie trasy albo uzywac jako navi w samochodzie
wiadomo,ale o czysta przyjemnosc uzywania tejze navi w terenie,albo w lesie ,jezeli juz jest to niech dziala jak powinna :)
bo na kreche to mnie Fenix 2 prowadzil a tu raczej powinno dzialac po drogach :) w kazdym razie ciagne mapy topo ,instaluje i zaraz bede sprawdzal :)
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez Marko » Wt, 25 lip 2017 10:24

gumpinoga napisał(a):...czyli jezeli jestem teraz np w Niemczech to nie da sie laczyc map PL i DE ?

"Wszyscy" już wiedzą, że EPIX (jak zresztą większość Garminów) nie toleruje wielu routowalnych map na raz - jedna powinna być włączona.
Tu masz generator to wygenerowania tej ulubionej, z routingiem: http://garmin.openstreetmap.nl/.
Ważne, żebyś ściągnął te obszary, po których chcesz się poruszać.
Z UMP-a możesz korzystać (chyba) tylko w obrębie granic RP...

I dygresja: skąd mamy wiedzieć, że przekraczasz granice???
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez roro » Wt, 25 lip 2017 10:43

Marko napisał(a):"Wszyscy" już wiedzą, że EPIX (jak zresztą większość Garminów) nie toleruje wielu routowalnych map na raz - jedna powinna być włączona.

Nie powinno być problemu z autoroutingiem przy włączonych kilku mapach
problem może występować jeżeli mapy dotyczą tego samego obszaru
lub częściowo nachodzą na siebie.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez Marko » Wt, 25 lip 2017 11:00

roro napisał(a):
Marko napisał(a):"Wszyscy" już wiedzą, że EPIX (jak zresztą większość Garminów) nie toleruje wielu routowalnych map na raz - jedna powinna być włączona.

Nie powinno być problemu z autoroutingiem przy włączonych kilku mapach

Podaj konkretne dwie takie mapy obejmujące Niemcy i Polskę - to pomoże Koledze.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez sdsyc » Wt, 25 lip 2017 13:31

roro napisał(a):Nie powinno być problemu z autoroutingiem przy włączonych kilku mapach
problem może występować jeżeli mapy dotyczą tego samego obszaru
lub częściowo nachodzą na siebie.

Albo nie mają wspólnych punktów na zgodnych granicach.
W epix jest jeszcze dodatkowy kłopot, że nie lubi włączonych dwóch map szczegółowych, tj. częściej sam się restartuje - przynajmniej mój (choć fakt mam wiele map tego samego obszaru)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez gumpinoga » Wt, 25 lip 2017 14:43

czyli najlepiej miec mapy jednego dostawcy np http://garmin.openstreetmap.nl/ ,wtedy mozna sobie je polaczyc i nie powinny sie gryzc ,nie beda zachodzic na siebie itd.
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez gumpinoga » Wt, 25 lip 2017 14:44

Marko napisał(a):Drogi kolego, nie jedź do Suwałk drogami gruntowymi, lecz krajówkami...

Innymi słowy ustaw: Settings/Apps/Bike/Routing/Avoidances/wyłącz wszystkie - "OFF"

Ale, ale, i tylko 1 mapę używaj, tj. UMP+mapa bazowa używaj; inne wywal (zrób backup lub wyłącz).


tak mam poustawianie
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez gumpinoga » Wt, 25 lip 2017 14:47

Marko napisał(a):
gumpinoga napisał(a):...czyli jezeli jestem teraz np w Niemczech to nie da sie laczyc map PL i DE ?

"Wszyscy" już wiedzą, że EPIX (jak zresztą większość Garminów) nie toleruje wielu routowalnych map na raz - jedna powinna być włączona.
Tu masz generator to wygenerowania tej ulubionej, z routingiem: http://garmin.openstreetmap.nl/.
Ważne, żebyś ściągnął te obszary, po których chcesz się poruszać.
Z UMP-a możesz korzystać (chyba) tylko w obrębie granic RP...

I dygresja: skąd mamy wiedzieć, że przekraczasz granice???


zgadza sie, tylko ze mam np wgrane 2-3 mapy miedzy innymi niemiecka,wyznaczam trase w niemczech ,dlugosc ok 100 km powiedzmy a ten i tak mnie na kreche prowadzi :( ,jak mu zdadam trase z BCampa ,jest ok, wskaże punkt na mapie,,,kibel, krecha :(
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez sdsyc » Wt, 25 lip 2017 15:32

gumpinoga napisał(a):czyli najlepiej miec mapy jednego dostawcy np http://garmin.openstreetmap.nl/ ,wtedy mozna sobie je polaczyc i nie powinny sie gryzc ,nie beda zachodzic na siebie itd.

Dobra idea. I żeby uniknąć łączenia itp
najlepiej w ww serwisie wygeneruj 1 mapę zaznaczając arkusze w obrębie których możesz się poruszać
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez sdsyc » Wt, 25 lip 2017 15:45

gumpinoga napisał(a):tylko ze mam np wgrane 2-3 mapy miedzy innymi niemiecka,wyznaczam trase w niemczech ,dlugosc ok 100 km powiedzmy a ten i tak mnie na kreche prowadzi :( ,jak mu zdadam trase z BCampa ,jest ok, wskaże punkt na mapie,,,kibel, krecha :(

Wyznaczasz trasę gdzie start na jednej a meta na drugiej?
W BC nie wyznacza się trasy na wielu mapach.
A zegarku, jeśli zalecamy, aby jedna była aktywna, to także mało realne.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez gumpinoga » Wt, 25 lip 2017 21:32

no wlasnie ze wyznaczam trase calkiem blisko ,na tej samej mapie,odlelosc np 50 km albo max 100 km, nie wiem juz czy ja cos zle robie czy trtafil mi sie
trefny egzemplarz,czy moze nalezaloby zainstalowac jeszcze raz soft przez Garmin Conect ,napisalem do nich ale jak narazie cisza,mysle ze ponowna instalacja softu moze ...moze cos by pomoglo , bo jezeli kolegom oblicza trasy tak jak nalezy a mi sie kaszani to chyba cos nie tak z tym urzadzeniem,albo ze mną :) szkoda ze nie mozna komus podrzucic zeby go sprawdzil fachowo ,jak sprzet do biegania podoba mi sie i w ogole jest fajny,wiadomo nie to co Fenix 2 ale czy z Garminem zawsze musze miec pod gorke ....
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez gumpinoga » Wt, 25 lip 2017 21:34

sdsyc napisał(a):
gumpinoga napisał(a):czyli najlepiej miec mapy jednego dostawcy np http://garmin.openstreetmap.nl/ ,wtedy mozna sobie je polaczyc i nie powinny sie gryzc ,nie beda zachodzic na siebie itd.

Dobra idea. I żeby uniknąć łączenia itp
najlepiej w ww serwisie wygeneruj 1 mapę zaznaczając arkusze w obrębie których możesz się poruszać




"Nadgarstek: Epix + OSM Freizeikarte + UMP "--- ze zapytam,jak masz mapa Freizet ?
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez Zachu » Wt, 25 lip 2017 22:14

gumpinoga chłopie poczytaj podstawy o Garminie, bo nie masz pojęcia w co się zapakowałeś. Jak masz problem to zostań przy telefonie.
Teraz kilka uwag na temat forum.
Robisz śmietnik w temacie. Załóż temat. Nie pisz pięciu postów jeden po drugim. Cytuj tylko to do czego się odnosisz i więcej cierpliwości i zdobywania wiedzy.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości