@ Edyta
GPSmap 64 wyświetla w polach danych "Wysokość" i "Wysokość GPS" - ustaw te pola w Komputerze podróżnym..
Usuń wcześniejszy zapis śladu - przejdź do Kalibracji ręcznej i wpisz aktualną wysokość n.p.m - włącz zapis śladu -
w polu "Wysokość GPS" będą wyświetlane dane pochodzące z sygnału GPS - w polu "Wysokość" dane pochodzące
z ręcznej kalibracji, które będą w zapisie śladu.
Jeżeli nie usuniesz wcześniejszego zapisu śladu przy powtórnym włączeniu odbiornika w polu "Wysokość" będzie
wyświetlana wysokość n.p.m z zapisu śladu, która będzie kalibrowana do Wysokości GPS-
przy dużej różnicy proces kalibracji może być długotrwały.
Ogólna zasada : Po włączeniu odbiornika poczekaj na złapanie "Fixa" - usuń zapis śladu i wówczas włącz zapis śladu
wtedy pola Wysokości i Wysokości GPS będą jednakowe i ta wysokość n.p.m będzie zapisywana w śladzie
Jeżeli będzie prawidłowy Fix, (wysokość n.p.m będzie zgodna z aktualna lokalizacją), nie powinno być problemu z zapisem prawidłowej wysokości w śladzie..