etrex20- wyświetlanie tylko cześci planowanej drogi.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

etrex20- wyświetlanie tylko cześci planowanej drogi.

Postprzez staryJanek » So, 07 paź 2017 7:04

Witam . Sory za moją niefoachowość i nie używanie terminów specjalistycznych .

O co mi chodzi:
Chodzi o to że mam plik GPX , na ekranie monitora przy użyciu komputera w programie do ww.nawigacji ( BaseCamp ) wygląda wszystko tak jak powinno być czyli cała trasa.
A jak odłączę garmina od USB kompa i chce żeby mnie prowadził po trasie to pokazuje tylko do około połowy trasy ! czemu nie chce pokazać całości ?
Może za dużo punktów ? bo jest ich 2863.
proszę o pomoc.

a i jeszcze zauważyłem takie coś ze jak mam " trasę" to wyświetla się nie prawidłowo ale jak z " trasy" utworzyłem " ślad" to ten wyświetla się prawidłowo i w całości.
staryJanek
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2016 19:35

Re: etrex20- wyświetlanie tylko cześci planowanej drogi.

Postprzez sdsyc » So, 07 paź 2017 20:17

Stare ale jare
http://gpsmaniak.com/new/faq.htm

W skrócie i dużym uproszczeniu:

- Trasa to "plan", zbiór punktów które masz zamiar osiągnąć. Zwykle trasa ma limit (ograniczenie) punktów - przyjmij że nie powinno ich być więcej niż 50. Nawigowanie wg trasy może być wspierane trasowaniem ("routingiem" tj. obliczaniem jej przebiegu między punktami wg danych zawartych w mapie z sygnalizowaniem manewrów).

- Ślad to "nagranie", zapis tego, jak szedłeś. Oczywiście śladu także można używać do nawigowania ale bez sygnalizacji manewrów.

Oczywiście w różnych programach można konwertować ślad w trasę (ale przy za dużej licznie punktów odbiornik się zbuntuje) albo trasę w ślad
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: etrex20- wyświetlanie tylko cześci planowanej drogi.

Postprzez staryJanek » So, 07 paź 2017 20:49

sdsyc napisał(a):
Oczywiście w różnych programach można konwertować ślad w trasę (ale przy za dużej licznie punktów odbiornik się zbuntuje) albo trasę w ślad


Zamiana trasy w ślad trwa kilka sekund i wyświetla się na etrexie prawidłowo. Czyli wystarczyło to zamnienić w ślad i już . ( tylko faktycznie nie ma punktów które były zaznaczone jako obowiązkowe do przejechania)
dzięki za odpowiedz. potwierdziło sie to co myślałem. Ale poważnie mówisz ze tylko około 50 pkt powinna trasa zawierać czy tylko tak sobie powiedziałeś ? 50 to mało troszku :P ja chce wycieczkę rowerową na 700 kilometrów. a nie do PoloMarkietu po ogórki pojechać :)
staryJanek
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2016 19:35

Re: etrex20- wyświetlanie tylko cześci planowanej drogi.

Postprzez roro » So, 07 paź 2017 21:01

staryJanek napisał(a): Ale poważnie mówisz ze tylko około 50 pkt powinna trasa zawierać czy tylko tak sobie powiedziałeś ? 50 to mało troszku :P ja chce wycieczkę rowerową na 700 kilometrów. a nie do PoloMarkietu po ogórki pojechać :)

Liczba 50 punktów dotyczy trasy wyznaczanej autoroutiniem i ta liczba jest wystarczająca do wyznaczenia długich tras.
Jak zauważam nie korzystałeś z automatycznego wyznaczania trasy - napisałeś o częściowym wyświetleniu trasy,
poza tym zostałby wyświetlony komunikat " Do nawigacji wg trasy można użyć tylko 50 punktów",
to wskazuje na użycie trasy bezpośredniej.
Trasa "bezpośrednia" w niektórych odbiornikach może zawierać 250 punktów,
w eTexe ( chyba) może zawierać 200 punktów.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: etrex20- wyświetlanie tylko cześci planowanej drogi.

Postprzez sdsyc » So, 07 paź 2017 22:09

700km podzieliłbym na mniejsze (dzienne?) trasy.
Albo (jeśli punktów w trasie za mało) dać sobie spokój z trasami i plany wgrywać jako ślady.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości