Colorado 300 i plik GPX

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Colorado 300 i plik GPX

Postprzez marion » So, 05 maja 2018 13:26

Dzień dobry, bardzo proszę o rade bardziej doświadczonych w boju użytkowników.

Jestem właścicielem Colorado 300, używam go głównie jako nawigacji w rowerze. Używam także aplikacji endomondo i po przejechaniu jakiegoś tam dystansu chciałbym móc wrzucać zapis śladu trasy, prędkości, odwiedzonych miejsc itd. Wiem, że trzeba wrzucić plik GPX i z tym własnie mam kłopot, bo jako, że jeżdżę w różne, często bardzo oddalone od siebie miejsca plik pokazuje niewłaściwą liczbę km.

Np w poniedziałek jeździłem po Krakowie i przejechałem 70 km, potem spakowałem rower do auta i pojechałem do Łeby gdzie zrobiłem około 50 km i wrzucając plik GPX do endomondo pokazuje mi również dystans z Krakowa do Łeby, mimo, że odbiornik był wyłączony i włączyłem go dopiero w Łebie. Jak to ominąć?

1. Z jakiego pliku GPX to wgrywać i gdzie go znajdę, korzystam póki co z 'current.gpx', może błędnie?
2. Jakie ustawienia powinny być włączone aby treningi były dzielone na dni albo godziny, bo zdarzają się dwa dziennie

Za każdą pomoc wielkie dzięki
marion

Re: Colorado 300 i plik GPX

Postprzez roro » So, 05 maja 2018 16:51

Ślad zarchiwizowany jest dostępny z poziomu PC - Garmin/GPX/Archive ( sprawdź, co tam masz, będziesz miał, co przeglądać :lol: ).

Odbiornik Colorado nie ma możliwości wyboru autoarchiwizacji " Codziennie", ale autoarchiwizacja codziennie nie rozwiąże Twojego problemu,
dwie aktywności w ciągu jednej doby i tak będą połączone odcinkiem przejazdu.
Jest to normalne, że odbiornik "dolicza" do śladu okres, w którym był wyłączony, jeżeli ślad bieżący nie został usunięty lub zarchiwizowany i usunięty.

Jeżeli chcesz mieć zapis śladu dotyczący jednej aktywności powinieneś zarchiwizować
zapis śladu ręcznie - Ślad > Opcje > Archiwizuj ślad bieżący i wyczyścić bieżący ślad.
Przed rozpoczęciem nowej aktywności powinieneś włączyć zapis śladu.

Dotychczasowe ślady nie są "stracone" :D możesz poprawić w programie Base Camp, MapSource
lub w innym programie dzieląc ślad na dwie osobne aktywności i wówczas umieścić w endomondo.
roro
Bywalec

Powrót do Na szlaku