Colorado 300 i plik GPX

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Colorado 300 i plik GPX

Postprzez marion » So, 05 maja 2018 13:26

Dzień dobry, bardzo proszę o rade bardziej doświadczonych w boju użytkowników.

Jestem właścicielem Colorado 300, używam go głównie jako nawigacji w rowerze. Używam także aplikacji endomondo i po przejechaniu jakiegoś tam dystansu chciałbym móc wrzucać zapis śladu trasy, prędkości, odwiedzonych miejsc itd. Wiem, że trzeba wrzucić plik GPX i z tym własnie mam kłopot, bo jako, że jeżdżę w różne, często bardzo oddalone od siebie miejsca plik pokazuje niewłaściwą liczbę km.

Np w poniedziałek jeździłem po Krakowie i przejechałem 70 km, potem spakowałem rower do auta i pojechałem do Łeby gdzie zrobiłem około 50 km i wrzucając plik GPX do endomondo pokazuje mi również dystans z Krakowa do Łeby, mimo, że odbiornik był wyłączony i włączyłem go dopiero w Łebie. Jak to ominąć?

1. Z jakiego pliku GPX to wgrywać i gdzie go znajdę, korzystam póki co z 'current.gpx', może błędnie?
2. Jakie ustawienia powinny być włączone aby treningi były dzielone na dni albo godziny, bo zdarzają się dwa dziennie

Za każdą pomoc wielkie dzięki
Avatar użytkownika
marion
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn, 28 mar 2011 17:45

Re: Colorado 300 i plik GPX

Postprzez roro » So, 05 maja 2018 16:51

Ślad zarchiwizowany jest dostępny z poziomu PC - Garmin/GPX/Archive ( sprawdź, co tam masz, będziesz miał, co przeglądać :lol: ).

Odbiornik Colorado nie ma możliwości wyboru autoarchiwizacji " Codziennie", ale autoarchiwizacja codziennie nie rozwiąże Twojego problemu,
dwie aktywności w ciągu jednej doby i tak będą połączone odcinkiem przejazdu.
Jest to normalne, że odbiornik "dolicza" do śladu okres, w którym był wyłączony, jeżeli ślad bieżący nie został usunięty lub zarchiwizowany i usunięty.

Jeżeli chcesz mieć zapis śladu dotyczący jednej aktywności powinieneś zarchiwizować
zapis śladu ręcznie - Ślad > Opcje > Archiwizuj ślad bieżący i wyczyścić bieżący ślad.
Przed rozpoczęciem nowej aktywności powinieneś włączyć zapis śladu.

Dotychczasowe ślady nie są "stracone" :D możesz poprawić w programie Base Camp, MapSource
lub w innym programie dzieląc ślad na dwie osobne aktywności i wówczas umieścić w endomondo.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości