Fenix 5s - usterka

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Fenix 5s - usterka

Postprzez Karolina » Pn, 11 cze 2018 14:35

Witam
Jestem posiadaczką zegarka Garmin fenix 5s od prawie roku.
Pierwszy zegarek kupiłam używany bez gwarancji i po około 5 mc używania zaczęły się problemy ze zliczaniem kalorii spalonych podczas aktywności wciągu dnia. Zgłosiłam problem do garmina po 2 tygodnia korespondowania z serwisem stwierdzono, że nie da się naprawić tej usterki. Zaproponowano mi wymianę zegarka na nowy za kwotę około 600 zł. Zgodziłam się ponieważ zależało mi na zegarku. Po kolejnych 2 tygodniach czekania otrzymałam nowy zegarek z gwarancją . Niestety po krótkim czasie zorientowałam się, że usterka dalej istnieje. Tym razem by uniknąć czasu czekania na odpowiedź zadzwoniłam na infolinie. Tam Pani stwierdziła, że wina jest oprogramowania i nie ma sensu wymieniać na nowy zegarek, ponieważ nie da mi gwarancji, że nie stanie się to samo. Jestem znowu po tygodniu wymiany e-maili z działem reklamacji firmy garmin, przesyłam znowu te same informacje co przy pierwszym zegarku i w dalszym ciągu nie dostałam informacji co spowodowało usterkę. Dziś po kolejnym telefonie poproszono o kolejne dane i powiedziano, że będę musiała poczekać jeszcze tydzień na jakieś rozpatrzenie sprawy.
Czuje się zawiedziona podejściem firmy do klienta. Kupując tak drogi zegarek liczyłam na lepszą jakość wykonania. Zostałam też bez powodu zmuszona na wymianę na nowy zegarek bo wcale to nie była wina zegarka tylko oprogramowania.
Czy ktoś ma podobny problem co ja?
Karolina
Newbie

Re: Fenix 5s - usterka

Postprzez Zachu » Pn, 11 cze 2018 15:29

Od 10 lat opisujemy swoje "spotkania" z serwisem.
Po wymianie masz normalne dwa lata gwarancji. Czekać i wymienią. Jak to się stało że Cię naciągnęli to już sama musisz sobie odpowiedzieć.
viewtopic.php?f=6&t=6809
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Re: Fenix 5s - usterka

Postprzez Karolina » Pt, 15 cze 2018 17:26

A czy ktoś ma lub miał taki problem że swoim zegarki?
Jestem bardzo ciekawa czy tylko mi się coś takiego przydażyło
Karolina
Newbie

Powrót do Na szlaku