Etrex 20x - stare lokalizacje

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Etrex 20x - stare lokalizacje

Postprzez mpal » N, 05 sie 2018 9:05

Szanowni Państwo:

Mam problem z moim Etrexem 20x. Walczę z tym i nic. Problem jest następujący: kiedy włączam urządzenie, zanim złapie fix to wyświetla jakąś lokalizację. No i tą lokalizację czasem dodaje do bieżącego tracka. To jest fatalne, bo typowy scenariusz jest następujący: Zaczynam wycieczkę, kasuję current track i wszystko jest OK. Ale po jakimś czasie zatrzymuję się np w schronisku, wyłączam Garmina, po wyjściu włączam go znowu. No i najczęściej mam dołączoną do tracka tą jakąś domyślną lokalizację od czapy. Komputer wycieczki już do niczego. Czy można coś z tym zrobić? A w ogóle, gdzie Etrex przechowuje te domyślne lokalizacje? To są miejsca, które kiedyś odwiedziłem, ale powinny być dawno wykasowane.Przeglądając zawartość pamięci Etrexa nigdzie niczego podobnego nie widzę. Etrex musi mieć jakiś ukryty system plików, w których zapisuje trwale stare lokalizacje. Używa ich, kiedy nie ma fix-u. Ktoś może coś na ten temat wie? Ktoś mógłby coś doradzić?

Dzięki, Maciej
mpal
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 10 wrz 2017 18:25

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości