TopoActive Europe a OSM

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

TopoActive Europe a OSM

Postprzez nullomorph » Wt, 25 wrz 2018 20:28

Niezobowiązująco zerkałem na ofertę przedsprzedaży GPSMAP 66s i 66st. Model st różni się od s chyba tylko dołączoną mapą TopoActive Europe, a kosztuje sporo więcej. O samej tej mapie nie znalazłem zbyt wielu konkretów, ze strony Garmina wynika, że oparta jest na danych OpenStreetMap. I stąd pytanie: czy jest jakikolwiek sens płacenia za to (dogodnie spakowaną OSM Europy mam już choćby razem z licencją PL_Topo).
Czy wersja firmowa TopoActive ma jakiekolwiek przewagi nad zwykłą OSM (szybsza, bardziej dopracowana grafika, cokolwiek)?
eTrex20, Fenix 6PRO
PL_Topo, MaxiMapa, OSM
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: TopoActive Europe a OSM

Postprzez sdsyc » Wt, 25 wrz 2018 21:39

Mało informacji, bo pewnie mało używana ;-)
:arrow: Tyle na naszym forum o niej

GPSManiak :arrow: pisał o dobrej warstwie DEM
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: TopoActive Europe a OSM

Postprzez nullomorph » Śr, 26 wrz 2018 7:32

Od forumowej wyszukiwarki zacząłem :D Praktycznie wszystkie konkretniejsze wpisy są o zegarkach, a mnie to interesuje w kontekście ręczniaka. Ale jeżeli to tylko przepakowany OSM, to chyba nie warto dopłacać do wersji st.
eTrex20, Fenix 6PRO
PL_Topo, MaxiMapa, OSM
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: TopoActive Europe a OSM

Postprzez klimkr » Śr, 26 wrz 2018 13:05

W eTrexie 35t zaletą mapy TopoActive jest wyznaczanie tras - rzeczywiście rozróżnia profil np. rower, MTB, tour. Ale aktualizowana była raz do roku, a w tym roku nie doczekałem aktualizacji, więc chyba spłacać nie warto.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: TopoActive Europe a OSM

Postprzez Wojtek Szydlowski » Cz, 20 lut 2020 14:27

Stary temat, ale może komuś pomoże:
Po doświadczeniach z Edge: TopoActive i generalnie tylko mapy Garmina będą prawidłowo interpretowały rodzaje trasowania.
na innych mapach, szczególnie tworzonych narzędziami innymi, niż obecnie uzywa Garmin, odbiornik nie interpretuje prawidłowo obiektów.
Skutek jest taki, że jak by nie ustawić nawigowania na rowerze, to i tak odbiornik ciągnie nas drogami dla samochodów.
Na mapie TopoActive to trasowanie dla roweru jest znakomite.
Z tego co pisał Popej, to kwestia narzędzi do generowania routingu, którymi dysponuje wyłącznie Garmin.
Więc niby to samo, a nie to samo.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: TopoActive Europe a OSM

Postprzez vpawel » Pn, 09 mar 2020 19:41

ST różni się tylko tą mapą.Niestety garmin daję ją bez routingu. Przy wyznaczaniu tras rysuje prostą krechę .Uważam że nie warto przepłacać.Niestety w opisach ST nigdzie nie ma że mapa jest bez tej opcji.
2xStreetpilot IIIcolormap 60csx ZUMI 595LM GPSMAP 66ST
vpawel
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt, 05 sty 2010 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: TopoActive Europe a OSM

Postprzez Zachu » Pn, 09 mar 2020 21:42

Ustaw dobrze kalkulacje tras.
Obejmuje sieci ulic i dróg nieutwardzonych z możliwością wyznaczania po nich tras, granice krajów, szlaki wodne, charakterystyczne cechy przyrodnicze, obszary zagospodarowane, miejsca historyczne, obiekty lotnisk, budynki i wiele innych obiektów
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/586905
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości