Fenix 5x problem z nawigacją do punktu wg trasowania

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Fenix 5x problem z nawigacją do punktu wg trasowania

Postprzez hiras4x4 » So, 27 kwi 2019 22:03

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem fenixa 5x. Wszystko jest super poza nawigacją... W jakiejkolwiek aktywności jak odpale nawigowanie do jakiegoś punktu to oblicza trasę i dalej nic sie nie dzieję... ani dystans nie ubywa ani nic... Nawigacja po kursie działa. Tak samo "na kreche". Coś popsulem czy jak?
Ostatnio edytowano So, 27 kwi 2019 22:13 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Korekta tytułu
hiras4x4
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 27 kwi 2019 21:49

Re: Fenix 5x problem z nawigacją do punktu wg trasowania

Postprzez Wasyl5 » Pn, 29 kwi 2019 8:22

Witam,

jestem użytkownikiem fenixa 5X i mam ten sam problem tzn. brak dystansu i wskazówek nawigacyjnych podczas nawigacji w dowolnej aktywności. Zgłaszałem ten problem do Garmina ale nie znalezli oni odpowiedzi na mój problem - standardowo zaproponowali reset urządzenia i wgranie na nowo najnowszego oprogramowania; nie rozwiązało to problemu.

Częściowym rozwiązaniem problemu w moim przypadku jest podłączenie zegarka do PC i zsynchronizowanie go z Garmin Express; po tej czynności i odłączeniu zegarka od PC wszystko działa jak należy. Niestety po kilku dniach lub po ponownym uruchomieniu zegarka wszystko wraca do poprzedniego stanu i znów muszę synchronizować zegarek z Garmin Express by móc korzystać z nawigacji.

Moim zdaniem nie jest to problem z samym zegarkiem a jedynie z jego systemem lub moją konfiguracją urządzenia.

Jeśli ktoś zna powód takiego zachowania fenixa będę wdzięczny za pomoc.
Wasyl5
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019 8:01

Re: Fenix 5x problem z nawigacją do punktu wg trasowania

Postprzez hiras4x4 » Pn, 29 kwi 2019 14:40

U mnie po synchronizacji przez Garmin Express tez wszystko cudownie zaczęło działać. Póki co działa drugi dzień. Czytałem na zagranicznych forach, że w tym przypadku winny jest plik EPO.bin Proponują go usunąć i zrobić synchro przez Wifi. Ja na razie tego nie próbowałem póki działa. Nie wiem tez co to jest ten plik EPO...
hiras4x4
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 27 kwi 2019 21:49

Re: Fenix 5x problem z nawigacją do punktu wg trasowania

Postprzez sdsyc » Pn, 29 kwi 2019 17:03

O EPO.BIN http://www.javawa.nl/epo_en.html
W skrócie: aktualny EPO.BIN pomaga odbiornikowi "zafixować"
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Fenix 5x problem z nawigacją do punktu wg trasowania

Postprzez Wojtek Szydlowski » N, 15 wrz 2019 9:23

Dotknął mnie ten sam problem, po aktualizacji do 14.20.
Szkoda, że stało się to na dzień przed urlopem, przez co zegarek był bezużyteczny jako nawigator :(
Nie miałem ze sobą laptopa, nic się nie dało zrobić, żaden reset, nic.
Dziś walczę z tematem i udało się w końcu, może to komuś pomoże: pomogło wykasowanie wszystkich map Garmina, została tylko PL TOPO, Góry GPS Maniaka i DEM, także od Lecha.
Prawdopodobnie bruździ "Garmin Cycle Map" i dzieje się to od software w wersji > 11.
Samo usunięcie EPO.BIN, różne downgrady w dół, restarty po nich itp itd - nie dawały kompletnie żadnego rezultatu
Pomógł mi ten artykuł: https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/fenix-5-series/157335/navigation-not-working---distance-always-0-zero/888688#888688

P.S. zdecydowanie polecam wyłączenie w zegarku automatycznych aktualizacji zegarka
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości