fenix 6

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: fenix 6

Postprzez geodesy » So, 21 mar 2020 12:36

Używam 6X Sapphire od grudnia 2020 r. Pomiar tętna jak na nadgarstek jest OK. Ale pulsoksymetr to dla mnie jakiś żart. Mogli napisać reklamując nowy produkt, że to tylko zabawka. Na początku użytkowania wyniki na poziomie 95-99%. Po miesiącu notorycznie odczytywał 93 %. Obecnie saturacje mam w przedziale wg. Garmina na poziomie 87-89%. Pozostali domownicy również. I teraz uwaga. Medyczny pulsoksymetr kosztuje ok. 150 zł. W 6X za cenę 3500 - 4000 zł piszą w instrukcji, że bla bla może mieć wskazania z d... Macie jakieś patenty na to? Tylko proszę nie piszcie że reset i przywrócenie do stanu fabrycznego. Nie mam ochoty tracić ustawień i wyników treningów. Poza tym zegarek dla mnie jest świetny. :)
geodesy
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 21 mar 2020 12:10

Re: fenix 6

Postprzez Zachu » So, 21 mar 2020 14:57

Akurat ustawienie to najmniejszy problem. Kopiujesz katalogi i później przywracasz.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: fenix 6

Postprzez geodesy » So, 21 mar 2020 16:29

Używam 6X do jazdy na rowerze. Nie mam zastrzeżeń. Z tym, że mnie interesują głównie dane podsumowujące stan treningu po odbytej aktywności. GPS mierzy dobrze. Co do wskazań liczników też nie mam zastrzeżeń.
Zachu napisał(a):Akurat ustawienie to najmniejszy problem. Kopiujesz katalogi i później przywracasz.

No fajnie. Uwielbiam takie rozwiązania. Zwłaszcza w urządzeniu za 3.5 tys. Jak często restartować? Raz na tydzień? Czy jak wyniki się rozjadą w cały świat? :D :D :D Ale skoro już mowa o tym to które katalogi należy skopiować żeby po przywróceniu do stanu fabrycznego zachować wszystkie ustawienia, modyfikacje aktywności, same aktywności, stany treningu, mapy itd, itp?
Ostatnio edytowano So, 21 mar 2020 17:55 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Scalenie 2 postów
geodesy
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 21 mar 2020 12:10

Re: fenix 6

Postprzez rafon » Cz, 02 lip 2020 11:27

Ja chciałem Was zapytać z kolei o to, jak w Fenix 6X Pro Solar radzi sobie pulsoksymetr? Dużo chodzę po górach i nie ukrywam, że zależy mi głównie na tej funkcji. Czy ktoś z Was testował ją w wysokich górach? Jest skuteczna i działa niezawodnie? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
rafon
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 02 lip 2020 11:24

Re: fenix 6

Postprzez sdsyc » Cz, 02 lip 2020 12:20

Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: fenix 6

Postprzez KrzysiekP » So, 10 kwi 2021 16:02

Cześć,

jestem tutaj nowy jak Garmin na moim nadgarstku ;-)
Witam więc wszystkich serdzecznie :-)
Zajrzałem tutaj, bo jestem nieco rozczarowany swoim 6x. Nie wiem czy to wada mojego egzemplarza czy ten typ tak ma (oby nie) ale ...
Pierwsze bieganie powiedzmy ok.
Ale dzisiaj dramat. 4 kółka w lesie i rozrzut śladów do 100 m w lewo i prawo! Z dokładnie zmierzonych 16,5 km zrobiło się 15,7 km. Gdyby problem dotyczył tylko tego, że ślad krzywy, to pół biedy. Ale jeśli pierwszych 9 km robię średnio po 9:45, dalej biegnę równo i nagle chwilowe tempo spada do 6, 7 czy 9 min/km, a średnie z kilometra do 6:15 to jest coś zdecydowanie nie tak, prawda?
Zrobiłem na tej trasie wiele kilometrów z poczciwym Suunto Amit3 i nigdy takich jaj nie było. Ślad powtarzalny, a co najważniejsze wiarygodnie podawane tempo.
Jak wyglądają doświadczenia bardziej obeznanych użytkowników Garmina?


Pozdrawiam
KrzysiekP
KrzysiekP
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 10 kwi 2021 15:53

Re: fenix 6

Postprzez roro » So, 10 kwi 2021 16:31

W lesie akwizycja satelitów jest utrudniona, zalecane jest połączenie zegarka
z Garmin Ekspress, lub Garmin connect przed planowaną aktywnością.

Aktywność powinna być włączona przy "dobrej widoczności nieba", nie jest zalecana zmiana położenia w czasie akwizycji satelitów.

Od uzyskania "pełnego" Fix-a zależy dokładniejsze odwzorowanie śladu, jak również rzetelność danych powiązanych ze śladem. 
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: fenix 6

Postprzez KrzysiekP » So, 10 kwi 2021 17:08

Dziękuję za odpowiedź.
Zegarek uruchomiłem po wyjściu z domu. Do lasu z 500 m (w tym czekanie na zielone światło ;-)).
Najdziwniejsze, że pierwsze 9 km było poprawnie (przynajmniej w zakresie podawanego przez zegarek tempa). Rozjechło się później.
Pokombinuję jeszcze z ustawieniami i może z połączeniem z programami, bo tym razem faktycznie założyłem na rękę i pognałem ;-)

Pzdr.
KP
KrzysiekP
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 10 kwi 2021 15:53

Re: fenix 6

Postprzez sdsyc » So, 10 kwi 2021 22:46

Sprawdź, czy nie korzystasz z samego GPS.
Zmień na GPS+GLONASS lub GPS+GALILEO
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: fenix 6

Postprzez adamlugi » Pt, 28 maja 2021 11:11

W którym miejscu można to zrobić? Szukałem ale niestety nie udało mi się znaleźć.
Ostatnio edytowano Pt, 28 maja 2021 21:14 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie cytatu całości poprzedniego wpisu
adamlugi
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 27 sty 2010 22:11

Re: fenix 6

Postprzez roro » Pt, 28 maja 2021 11:28

Menu > Aktywność i Aplikacje > wybierz Aktywność > Ustawienia aktywności > GPS
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: fenix 6

Postprzez adamlugi » Pt, 28 maja 2021 14:40

Dziękuję!
Ostatnio edytowano Pt, 28 maja 2021 21:13 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie cytatu całości poprzedniego wpisu
adamlugi
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 27 sty 2010 22:11

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości