Cześć, czy tylko u mnie występuje taki objaw:
Zaczynam nawigowanie do jakiegoś miejsca - np. z Ulubionych, do jakiegoś punktu.
Trasowanie w aktywności ustawione "na krechę".
Mapa: Garmin Topo:
Po włączeniu aktywności, zegarek nawiguje po linii prostej, wszystkie parametry trasy podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu
Mapa: Azymut TOPO PL:
Po włączeniu aktywności, zegarek nawiguje po linii prostej, wszystkie parametry trasy podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu
Trasowanie w aktywności tak, aby korzystał z dróg na mapie, np. Rower, albo Chód.
Mapa: Garmin Topo:
Po włączeniu aktywności, zegarek nawiguje po drogach / ścieżkach, wszystkie parametry trasy podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu
Mapa: Azymut TOPO PL:
Po włączeniu aktywności, zegarek wprawdzie wytycza trasę po drogach / ścieżkach, ale parametry trasy nie są już podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu - ona pozostaje BEZ ZMIAN. A np jeśli włączę na ekranie mapy pole danych z odległością do celu, to cały czas pokazuje "0".
Próbowałem wszystkiego i na PL TOPO działa to bardzo dziwnie: Po zakończeniu kalkulacji parametry trasy są OK, odległość jest np: 2,35 km, idę trasą i nic się nie zmienia, nie pokazuje zmiany odległości do celu, do zwrotu - tak jakbym stał w miejscu.
Czy ktoś spotkał się z podobnym działaniem w swoim zegarku?
Na pewno jakiś czas temu było dobrze, mam wrażenie, że takie działanie pojawiło się z którymś z kolei firmware i nie zdziwię się, że to celowe działanie Garmina, np. wdrożyli coś nowego nie oglądając się na "obce" mapy.