Garmin eTrex 32x - kupiłem uszkodzony?

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin eTrex 32x - kupiłem uszkodzony?

Postprzez Remek » Wt, 01 lis 2022 22:23

pugilares napisał(a):Czy Wasze eTrexy 32x też tak robią, czy tylko mój?
Bardzo proszę kogoś obecnego na forum, kto ma eTrexa 32x z firmware 2.70 o podzielenie się informacją, czy jego eTrex też się wyłącza, czy się nie wyłącza po wpisaniu 2-3 znaków do rubryki wyszukiwania adresu. Jeżeli się nie wyłącza, to na jakich mapach działa.


Witam.
Mój tak ogólnie nie robi (bo raz takie coś było), mam firm 2.7 i mapę UMP. Te garminowe wywaliłem bo nie chciało to w ogóle chodzić, nie wyszukiwało trasy a w najlepszym wypadku mówiło że za mało pamięci.

Ja mam inny "problem".
Mianowicie gdy trasa zostanie wyznaczona to pada pytanie "Czy zasymulować przejazd tą trasą?"
Da się to jakoś wyłączyć? Czy to ma tak być zawsze? Nie znalazłem nigdzie w instrukcji opisu tego.
Ustawione mam wyznaczanie trasy "pieszy".

Ogólnie mam poczucie że stary Etrex20 działał jakoś sprawniej.
No i wyświetlacz lepiej wygląda w 20, jest jaśniejszy, to widać nawet na wyłączonych urządzeniach.
Remek
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 01 lis 2022 22:02

Re: Garmin eTrex 32x - kupiłem uszkodzony?

Postprzez KopusLEG » N, 29 sty 2023 14:45

Czy udalo sie rozwiazac problem z wyszukiwaniem? Mam to samo...

Remek napisał(a):Mój tak ogólnie nie robi (bo raz takie coś było), mam firm 2.7 i mapę UMP. Te garminowe wywaliłem bo nie chciało to w ogóle chodzić, nie wyszukiwało trasy a w najlepszym wypadku mówiło że za mało pamięci.


A w jaki spodob wywaliles mapy?
GPSMAP 66S +UMP-pcPL
Avatar użytkownika
KopusLEG
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn, 30 maja 2011 6:06

Re: Garmin eTrex 32x - kupiłem uszkodzony?

Postprzez Remek » Wt, 31 sty 2023 15:45

KopusLEG napisał(a):A w jaki spodob wywaliles mapy?


Skasowałem pliki *.img (w katalogu "garmin")
Remek
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 01 lis 2022 22:02

Re: Garmin eTrex 32x - kupiłem uszkodzony?

Postprzez sdsyc » Wt, 14 lut 2023 18:50

Plik gmapbmap.img (bazowa) i gmaptz.img (strefy czasowe) nie powinny być usuwane.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3366
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin eTrex 32x - kupiłem uszkodzony?

Postprzez Władek » Śr, 15 lut 2023 11:43

Zanim zaczniecie kasować!
Zawsze dobrze najpierw zrobić kopię zapasowe tego co mamy na naszym urządzeniu polecam oprogramowanie JaVaWa.
Kupisz urządzenie skonfigurujesz je pod siebie zrób kopię, jak trzeba będzie restartować do ustawień fabrycznych, kopia jak znalazł.
Przed każdą aktualizacją, map, oprogramowania zrób kopię, jak pójdzie coś nie tak, kopia jak znalazł.
Ja już nie pamiętam co i jak ustawiałem w swoim urządzeniu i wielu tak ma, po prostu korzystamy, ale jak coś pójdzie nie tak, wystarczy przypomnieć sobie, gdzie znajduje się nasza kopia.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości