Przesiadka z GpsMap 78s na eTrex 32x

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Przesiadka z GpsMap 78s na eTrex 32x

Postprzez sq7iqi » Pt, 21 paź 2022 10:58

Cześć

Od dłuższego czasu używam GpsMap 78s tka na motocyklu jak i w aucie czy pieszo. Ostatnio jednak więcej aktywności mam pieszych czy rowerowych i chyliłbym zmniejszyć gabaryt. Stąd pomysł na przesiadkę na eTrexa 32x który jest także nowszym generacyjnie produktem.
Czy waszym zdaniem to ma sens ? Czy poza większą pamięcią odczuję różnicę np. w prędkości działania (np planowanie długich tras itp)?
Może jednak trzeba porzucić ten pomysł i pozostać przy zaufanym 78s :-) ?
sq7iqi
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 21 paź 2022 9:28

Re: Przesiadka z GpsMap 78s na eTrex 32x

Postprzez Mariusz65 » Pt, 21 paź 2022 13:45

Nie wiem jak eTrex 32x ale eTrex Touch koszmarnie wyznacza trasy na rower i to niezależnie od mapy. Będąc 12 km od domu wyznacza trasę 40 a czasem i 400 km z różnymi objazdami przy zaznaczeniu w opcjach najkrótsza.
Mam wrażenie, że w nowszych odbiornikach jest z tym coraz gorzej i jedynie nawigacja po śladzie daje radę.

Ostatnio wymieniłem Dakotę 20 na eTrex Touch 35 i na plus jest jedynie jaśniejszy ekran, powiadomienia przez BT i współpraca z Garmin Connect.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Przesiadka z GpsMap 78s na eTrex 32x

Postprzez _PrEzY_ » Wt, 15 lis 2022 21:38

Mariusz65 napisał(a):
Ostatnio wymieniłem Dakotę 20 na eTrex Touch 35 i na plus jest jedynie jaśniejszy ekran, powiadomienia przez BT i współpraca z Garmin Connect.


Witaj w klubie, właśnie czekam na eTrexa Touch 35, miałem do tej pory i awaryjnie będę pewnie korzystać z Dakoty 20 jeszcze nie raz :)
_PrEzY_
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 11 wrz 2018 19:55

Re: Przesiadka z GpsMap 78s na eTrex 32x

Postprzez adamp4 » So, 06 maja 2023 14:58

Mariusz65 napisał(a):Nie wiem jak eTrex 32x ale eTrex Touch koszmarnie wyznacza trasy na rower i to niezależnie od mapy. Będąc 12 km od domu wyznacza trasę 40 a czasem i 400 km z różnymi objazdami przy zaznaczeniu w opcjach najkrótsza. [...]

Mam eTrex 35 i potwierdzam, że Garmin wytycza trasę dodając sporo kilometrów, ale tylko na mapie TopoActive (tej co dostałem gratis). Obecnie używam mapy garmin.osmapa.pl która jest dokładniejsza, darmowa i w miarę dobrze wytycza trasy. Minus to taki, że bardziej wytycza drogami, pomija ścieżki rowerowe a nawet te, które biegną wzdłuż drogi, a jak nią jadę, to pierwszym lepszym zjazdem każe zjechać.
Adam Popielarski
Nawigacja: "Garmin eTrex Touch 35"
adamp4
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): N, 16 lut 2020 19:17

Re: Przesiadka z GpsMap 78s na eTrex 32x

Postprzez Władek » Wt, 09 maja 2023 20:43

Widziałeś te mapy https://extract.bbbike.org/, wydaje się, że są bardziej dostosowane do cyklistów, choć nadal OSM.
W swojej okolicy zacząłem poprawiać mapy OSM, gdyż nawet trasy rowerowe, które są od lat, to w właściwościach nie miały przeznaczenia dla rowerzystów.
Doświadczyłem problemu wyznaczając trasę w BaseCamp dla pieszej wędrówki, gdzie przez odcinek drogi lokalnej nie dało się przejść, również trzeba było poprawić mapę.
Wydaje się, że nowe urządzenia są bardziej wyczulone i na błędy map.
Próbowaliście w eTrexach wyznaczać tę samą trasę dla innych aktywności? Może da się oszukać system :)
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości