[News] GPSMAP 67

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: [News] GPSMAP 67

Postprzez Ptasiu » So, 06 maja 2023 16:18

Miałem 66sr i po 6 wymianach w ramach gwarancji dopłaciłem i zmieniłem na 67.
66sr miał problem z fixem i po paru godzinach odbiornik ślep i widział coraz mniej satelitów. Mój etrex 32x widział więcej i łapał szybciej fixa od 66sr. I to była bolączka wszystkich 6 wymienionych odbiorników. Dla porównania etrex widział 7 satelitów glonass i 10 satelitów gps a 66sr 2 satelity glinas i 6 satelitów gps.
67 nie zaobserwowałem tego problemu. Działa zdecydowanie dłużej i szybciej. Łapie fixa błyskawicznie tak, że jestem zadowolony. Ogólne poprawili to co zepsute było w 66sr. Ja jestem zadowolony.
Zawsze to na plus dla użytkownika dłuższa praca na baterii szybsze działanie i usb-c.
Pozdrawiam Darek
Był eTrex Vista, modernizacja do eTrex Vista HCx i znów ulepszenie do eTrex 30 obecnie eTrex 32x, był jeszcze GPSMAP 66sr a jest GPSMAP 67.
http://www.ptasiu.pl
Ptasiu
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Wt, 30 paź 2007 11:26
Lokalizacja: Zawiercie

Re: [News] GPSMAP 67

Postprzez Władek » Wt, 09 maja 2023 20:14

Miałeś 6 różnych modeli 66sr z tym samym problemem? :shock:
Aż nieprawdopodobne, śledzę różne fora i nikt nie miał takiego problemu, zwłaszcza w 6 egzemplarzach.
Aktualizowałeś w ogóle urządzenie? Odświeżałeś plik CPE.bin, który po ok. tygodniu wygasa, a wygasły plik wydłuża złapanie fixa, dotyczy to również 67.
Gdybyś na forum zgłosił problem, byłaby rada i zamiast wymieniać, cieszyłbyś się użytkowaniem.
Najnowsza wersja fv umożliwia szybką aktualizację cpe.bin również przez wifi.
Zobacz ten wątek
https://www.gpsrchive.com/Discussion/viewtopic.php?f=165&t=2406
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: [News] GPSMAP 67

Postprzez Ptasiu » Wt, 16 maja 2023 22:12

Zgadza się 6 razy miałem 66sr oprogramowanie zawsze aktualizuje po kupnie a jako, że posiadam etrexa 32x mam jak porównać i ciągle to samo po paru godzinach glonass 2 satelity a w etrexie 7 widocznych gps też ze 3-4 satelity mniej. Ale dopłaciłem i mi wymienili na 67, która działa tak jak ma działać czyli nie gubi satelitów fix złapany zaraz po włączeniu. Tak, że na jedno dobrze chociaż trochę odbiornika nie miałem.
Pozdrawiam Darek
Był eTrex Vista, modernizacja do eTrex Vista HCx i znów ulepszenie do eTrex 30 obecnie eTrex 32x, był jeszcze GPSMAP 66sr a jest GPSMAP 67.
http://www.ptasiu.pl
Ptasiu
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Wt, 30 paź 2007 11:26
Lokalizacja: Zawiercie

Re: [News] GPSMAP 67

Postprzez roro » Wt, 16 maja 2023 23:13

Ptasiu napisał(a):Zgadza się 6 razy miałem 66sr oprogramowanie zawsze aktualizuje po kupnie.......

W nowych odbiornikach i zegarkach, nie tylko należy zaktualizować FV, należy cyklicznie pobierać
plik EPO.BIN ( dla nieco starszych ), CPE.BIN ( dla nowszych) odbiorników, poprzez połączenie odbiornika
z Garmin Connect lub Garmin Express, pliki zawierają informacje o satelitach.

W odbiorniku Gpsmap 67 aktualizacja pliku odbywa się bez udziału użytkownika,
wystarczy, że odbiornik będzie w zasięgu łączność WiFi, plik zostanie pobrany automatycznie.

Jak była przyczyna słabego sygnału w Twoich 66sr, chyba się nie dowiemy.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: [News] GPSMAP 67

Postprzez Władek » Śr, 17 maja 2023 12:41

Ptasiu napisał(a):Zgadza się 6 razy miałem 66sr oprogramowanie zawsze aktualizuje po kupnie a jako, że posiadam etrexa 32x mam jak porównać i ciągle to samo po paru godzinach glonass 2 satelity a w etrexie 7 widocznych gps też ze 3-4 satelity mniej. Ale dopłaciłem i mi wymienili na 67, która działa tak jak ma działać czyli nie gubi satelitów fix złapany zaraz po włączeniu. Tak, że na jedno dobrze chociaż trochę odbiornika nie miałem.

Nadal nie mogę tego zrozumieć, życie jest codziennym zaskoczeniem. No chyba, że intencjonalna sytuacja.
roro napisał(a):W nowych odbiornikach i zegarkach, nie tylko należy zaktualizować FV, należy cyklicznie pobierać
plik EPO.BIN ( dla nieco starszych ), CPE.BIN ( dla nowszych) odbiorników, poprzez połączenie odbiornika
z Garmin Connect lub Garmin Express, pliki zawierają informacje o satelitach.

W odbiorniku Gpsmap 67 aktualizacja pliku odbywa się bez udziału użytkownika,
wystarczy, że odbiornik będzie w zasięgu łączność WiFi, plik zostanie pobrany automatycznie.

Jak była przyczyna słabego sygnału w Twoich 66sr, chyba się nie dowiemy.


Ostatnia aktualizacja 66sr umożliwia również aktualizację CPE.bin przez Wifi, natomiast trzeba ją włączyć. tak samo było w 67, jak go miałem.
Specjalnie zrobiłem test i aktualizacja następowała po włączeniu Wifi, bez włączenia plik się nie zmieniał.
Być może najnowsza aktualizacja 67 to zmieniła.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: [News] GPSMAP 67

Postprzez Ptasiu » Wt, 06 cze 2023 7:45

Mam hydrozagadkę?
Na telefonie mam aplikację Garmina Connect do niej przypisany gpsmap 67.
Byłem na wycieczce wifi w garminie wylączone bluetooth też. A dane z wycieczki na telefonie są pomimo tego, że nie włączałem wifi ani bleutoth-a w garminie.
Mało tego telefon podczas wycieczki miał włączonego gps-a może z pare razy podczas postoju jak latałem dronem.
Jak te dane znalazły się na telefonie?
Pozdrawiam Darek
Był eTrex Vista, modernizacja do eTrex Vista HCx i znów ulepszenie do eTrex 30 obecnie eTrex 32x, był jeszcze GPSMAP 66sr a jest GPSMAP 67.
http://www.ptasiu.pl
Ptasiu
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Wt, 30 paź 2007 11:26
Lokalizacja: Zawiercie

Re: [News] GPSMAP 67

Postprzez Władek » Pn, 12 cze 2023 20:22

Jaki firmware masz w odbiorniku?
Zaktualizowałeś urządzenie?
W nowych urządzeniach był zgłaszany taki problem, po włączeniu urządzenia łączył się z wifi pomimo wyłączonej funkcji i aktualizował plik cpe, z którym miałeś problem w 66sr.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości