Mapa Topo Japan GPSMap 62

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Mapa Topo Japan GPSMap 62

Postprzez yoshio » Pt, 22 mar 2024 5:46

Cześć.
Aktualnie jestem posiadaczem mocno już styranego ręczniaka GPSMap62s, który przez wiele lat w polskich warunkach spisywał się wyśmienicie. Wkrótce jednak będę potrzebował ponawigować trochę po Japonii, a jedna z sensownych map, które znalazłem w sieci, a mianowicie JP-Japan Topo map, czyni to urządzenie całkowicie nieużywalnym. Odświeżenie trwa wieki, przesuwanie kursora praktycznie nie działa, znalezienie jakiegokolwiek punktu POI jest niemożliwe. Nie chcę nawet myśleć co będzie się działo po wgraniu śladów wędrówki... Nawigacja po prostu niemiłosiernie muli.
Słyszałem, że następne modele, czyli np. 64, są szybsze, ale nie mam jak tego sprawdzić.
Chciałbym poprosić posiadaczy GPSMap 64 i wyższych o sprawdzenie tej mapy i ewentualnie podzielenie się uwagami. Mapę można znaleźć na gpsfiledepot, ale najłatwiej wpisać nazwę w google, a skieruje do linków.
Nie chcę kupować w ciemno urządzenia, które okaże się tak samo nieużyteczne, wtedy będę musiał poszukać innego rozwiązania.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
yoshio
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 22 mar 2024 5:34

Re: Mapa Topo Japan GPSMap 62

Postprzez roro » Pt, 22 mar 2024 10:18

yoshio napisał(a):Odświeżenie trwa wieki, przesuwanie kursora praktycznie nie działa, znalezienie jakiegokolwiek punktu POI jest niemożliwe. Nie chcę nawet myśleć co będzie się działo po wgraniu śladów wędrówki... Nawigacja po prostu niemiłosiernie muli.

Mapa JP-Japan Topo map w odbiornikach nowszej generacji nie powinna stwarzać problemu,
można mieć zastrzeżenia do struktury zoomów, warstwice są wyświetlane
przy wszystkich zoomach, co przy znacznym oddaleniu (120 km i większym)
spowalnia odświeżanie mapy. Ograniczenie wyświetlania warstwic do zoomu 800 m
przyspieszyłoby odświeżanie mapy przy dużym oddaleniu.

Dodane:
Wypróbuj mapę pobraną z https://alternativaslibres.org/en/downloads.php
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Mapa Topo Japan GPSMap 62

Postprzez Mariusz65 » Pt, 22 mar 2024 12:30

Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Mapa Topo Japan GPSMap 62

Postprzez yoshio » Pt, 22 mar 2024 19:29

roro napisał(a):Wypróbuj mapę pobraną z https://alternativaslibres.org/en/downloads.php

O, tego nie znałem, dziękuję. Ta OpenStreetMap wygląda w porządku i działa nawet znośnie, mimo ogromnej liczby zapisanych POI. Ale tak jak piszesz, na większym zbliżeniu. Najważniejsze też, że jest routing i można wyznaczyć trasę od punktu do punktu. Na pewno przyda się!

Mariusz65 napisał(a):Albo tą https://garmin.opentopomap.org/#asia

Tą znam, sprawdzałem, ogólnie jest spoko, ale robiona pewnie przez Wietnamczyków, bo nazwy obiektów nie są w jęz. japońskim, tylko chyba właśnie wietnamskim. Awaryjnie może się przydać, bo ze względu na mniejszą ilość szczegółów jest bardziej przejrzysta, niż OSM.

Dziękuję za pomoc!
yoshio
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 22 mar 2024 5:34


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości