Legend Cx vs Vista Cx - czas pracy na bateriach

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Legend Cx vs Vista Cx - czas pracy na bateriach

Postprzez Ciutnik » Pn, 09 kwi 2007 13:02

Witam lanoponiedziałkowo (z nieba leje już od rana :cry:).

Powiedzcie mi proszę, tak na szybko i z własnego doświadczenia, czy ciśnieniomierz powoduje skrócenie czasu pracy na bateriach? Z oficjalnych danych podawanych przez Garmina nie wygląda aby tak było. Wiem, że na pewno kompas trochę "żre" (a ile dokładnie można sprawdzić tu: http://gpsinformation.net/main/bat-5.txt) ale trudno wywnioskować z tego zestawienia coś na temat barometru gdyż zabrakło w nim, dla porównania, pomiarów Legenda Cx.

Wydawało mi się, że gdzieś już widziałem jakieś zestawienia ale ponieważ nigdy wcześniej mnie ten temat nie interesował to nie pamiętam czy, i gdzie, to mogło być... :oops:
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Re: Legend Cx vs Vista Cx - czas pracy na bateriach

Postprzez Magnoom » Pn, 09 kwi 2007 16:02

Ciutnik napisał(a):...tak na szybko i z własnego doświadczenia...
w takim razie na szybko i z mojego doświadczenia nie mam zielonego pojęcia jak barometr w urządzeniu wpływa na zużycie baterii. W zestawieniu nie pojawił się zapewne z tego powodu, że nie ma możliwości wyłączenia barometru w odbiorniku. Dlatego ja też nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Należałoby zapewne porównywać dwa podobne odbiorniki różniące się właśnie wbudowanym lub nie barometrem, a to idzie w parze z kompasem i tak na prawdę nie wiadomo czy pomiary byłyby wartościowe. Ciekawe... ma ktoś możliwość zbadać pod tym kątem Legenda Cx i Vistę Cx :?: Bo one faktycznie różnią się między sobą tylko barometrem i kompasem elektronicznym.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Legend Cx vs Vista Cx - czas pracy na bateriach

Postprzez Ciutnik » Pn, 09 kwi 2007 17:41

Magnoom napisał(a):W zestawieniu nie pojawił się zapewne z tego powodu, że nie ma możliwości wyłączenia barometru w odbiorniku

Miałem na myśli Legenda Cx, który - w przeciwieństwie do Visty Cx - niestety nie pojawił się w tym zestawieniu. Bo gdyby się pojawił to różnica w apetycie na prąd między Vistą a Legendem byłaby odpowiedzią na pytanie ile (i czy w ogóle) zżera prądu barometr w Viście :)

Szukałem odpowiedzi na to pytanie w różnych źródłach ale skoro jej nie znalazłem to też jest to jakaś wskazówka :idea: Być może to większe zużycie prądu jest na tyle nieznaczne (o ile w ogóle jest), że nie warto sobie nim głowy zawracać :)
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości