Chipset firmware dla 60CSx

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Chipset firmware dla 60CSx

Postprzez pharkas » N, 15 kwi 2007 23:10

Witam wszystkich,
czy ktoś się może orientuje, czy jest możliwość sprawdzenia, która wersja firmwaru chipsetu jest zainstalowana na 60CSx? Po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania 3.30 GPS dosyć dziwnie się zachowuje - nie może długo określić położenia mimo bardzo dobrej widoczności satelitów, a nawet jak "załapie" to dokładność jest 10-25m. W związku z tym zastanawiam się nad załadowaniem GPS Chipset Type G Ver. 2.90 - może to coś pomoże ?

Pozdrawiam,
pharkas
pharkas
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 15 kwi 2007 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GPS Maniak » N, 15 kwi 2007 23:13

Menu->Menu->Ustawienia->System->Menu->Wersja Firmware

Ja mam GPS:2.70 i FW:3.30 i fiksuje bez problemu.
Może warto zrobić reset odbiornika ?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez t8mi » N, 15 kwi 2007 23:18

Ustawienia->System->'click' Menu->Wersja Firmware

I się dowiesz :)
Generalnie ostatni soft odbiornika powinien najlepiej współpracować z ostatnim softem SIRFa.

Dodano po chwili:
Lechu byłeś szybszy :)
Pozdrowionka Tomek.

(Rower: było min 55 km/h jest max 15 km/h po lesie
& GPS: był eTrex VistaCx już jest GPSMap 76CSx ; )
Avatar użytkownika
t8mi
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:26
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez pharkas » N, 15 kwi 2007 23:27

Dzięki za błyskawiczne odpowiedzi. U mnie GPS: 2.50. Jutro dam znać co się udało osiągnąć.

Pozdrawiam,
pharkas
pharkas
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 15 kwi 2007 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez frasun » Pn, 16 kwi 2007 7:48

Ja mam 2.90 i jest bardzo dobrze.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Firmware 60csx

Postprzez Krzychu » Pn, 16 kwi 2007 8:57

t8mi napisał(a):I się dowiesz :)
Generalnie ostatni soft odbiornika powinien najlepiej współpracować z ostatnim softem SIRFa.


Czy to oznacza, że po zainstalowaniu FW 3.30 muszę jeszcze zainstalować jakiś nowy soft SIRF-a? Czy to ściemka? Jeżeli tak to skąd go pobrać?

Krzychu
60CSX + Acer N35/MapaMap
Avatar użytkownika
Krzychu
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz, 05 kwi 2007 8:14
Lokalizacja: Tulce k/Poznania

Re: Firmware 60csx

Postprzez GPS Maniak » Pn, 16 kwi 2007 9:57

Krzychu napisał(a):Czy to ściemka?

Nie :D To nie ściemka. Ale obowiązku nie ma :wink: Jak widać z poprzedniego mojego postu - też nie mam najnowszej wersji oprogramowania i nie narzekam.

Gdybyśmy tak jak "książka pisze" używali WebUpdatera do upgradowania odbiornika problemu by nie było. Wszystko wgrywałoby się z automatu. Ponieważ jednak większość z nas ma odbiorniki "made in USA" i wgrywa firmware ręcznie - również ręcznie należy wgrywać soft odpowiedzialny za pracę modułu GPS.

Zapamiętaj ten adres (warto tam czasami zaglądać):
https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... 0-00422-00
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Dzięki Lechu!

Postprzez Krzychu » Pn, 16 kwi 2007 11:19

Ja oczywiście(!) wgrałem, proponowany "tutaj na Forum" FW 3.30, ale nie zaktualizowałem softu do SIRF-a.

Jednak warto przede wszystkim zaglądać na Forum.

Krzychu

PS A faktycznie też zauważyłem, że mój 60CSX trochę się ostatnio zmulił, ale myśla, że to za dużo map.
60CSX + Acer N35/MapaMap
Avatar użytkownika
Krzychu
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz, 05 kwi 2007 8:14
Lokalizacja: Tulce k/Poznania

Postprzez pharkas » Pn, 16 kwi 2007 18:02

Wygląda na to, że wczorajsze problemy były tymczasowe - dzisiaj po ponownej lokalizacji satelitów GPS zachowywał się normalnie. Poniżej zamieszczam track tego, co działo się wczoraj:
Obrazek
Mniej więcej w punkcie 1 włączyłem GPS. W dwóch miejscach zaznaczonych strzałkami złapał po dłuższych poszukiwaniach zasięg (kilka satelitów, wysokie słupki), ale po chwili pojawiał się komunikat "słaby zasięg" i wszystkie słupki znikały. Musiałem włączyć i wyłączyć go dwa razy, zanim w punkcie 2 osatatecznie złapał namiar. Dokładność mimo wszystko była słaba 10-20 m (niby las, ale szedłem szeroką ścieżką rowerową). Dodatkowo na tracku widać w trzecim miejscu zaznaczonym strzałką nagły wyskok w bok - niby nie stracił zasięgu, ale trzy kolejne punkty są oddalone od siebie o 30-50 m.

Dzisiaj tak jakby zapomniał gdzie poprzednio był i ponownie lokalizował satelity, a potem było już ok - dokładność 5 m.

Mimo wszystko załadowałem najnowszy firmware 2.9 i wydaje mi się, że jest jeszcze lepiej - deklarowana dokładność w dobrych warunkach jest 3 m, a dochodzi czasem i do 2 m. Do tej pory max. było 4 m. Wewnątrz domu, przy oknie, pokazuje jakby mniej widocznych satelitów, niż poprzednio (vide wątek o Forerunnerze), ale nie mogłem tego tak dobrze przetestować, bo nie mam dwóch odbiorników. W każdym razie track po takim leżeniu przy oknie wyglądał nawet lepiej w 2.9, niż w 2.5 (mniejsze rozstrzelenie punktów).

W sprawie firmwaru znalazłem jeszcze ciekawy link:
http://gpsinformation.us/gps60c/g76Creview.html
w którym ktoś pisze:
The 76Cx, 76CSx and 60CSx and 60Cx units were initially released with "less than ideal" chipset firmware. This firmware caused greater than expected position errors when the GPSs were receiving WAAS corrections. An update was released June 29th 2006 that addressed the problems. (...) Thus the new software and firmware for the GPSmap 76Cx has improved its accuracy (under tree cover) from 10m to 4.4m 95% of the time. The GPSmap 76C accuracy remains in the neighborhood of 10m.


Ja w lesie jeszcze ponownie nie byłem, ale na pewno sprawdzę przy najbliższej okazji, czy też się poprawiła dokładność.

Pozdrawiam,
pharkas
pharkas
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 15 kwi 2007 22:59
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości