2 problemy z GPSMAP 60 csx

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

2 problemy z GPSMAP 60 csx

Postprzez Kordas » N, 13 maja 2007 21:49

witam,

jestem tu calkiem nowy, od ok 3 tygodni mam 60 csx, i zauwazylem 2 problemy:

1. zawiesza sie, gdy przejezdzam przez jedno okreslone skrzyzowanie. testowalem przez kilka dni i na 7 przejazdow, tylko 2 razy dal sobie rade. jak sie zawiesi to tylko wyjecie baterii pomaga. ostatnio zawiesil mi sie w zupelnie innym miejscu. w sumie przejechalem z nim ok 1000 km, i zawieszal sie tylko na tym jednym skrzyzowaniu, oraz tylko raz w innym miejscu.

2. od kilku dni nie moge zgrac danych z gpsa do komputera. poczatkowo wszystko jest ok, rozpoczyna sie transfer ale po ok 1-2 sekundach pojawia sie komunikat o bledzie polaczenia i gps sam sie wylacza. testowalem na 2 roznych komputerach, 2 roznych kablach. jak na razie transfer w druga strone (z komputera na gps) dziala. Podejzewalem ze byc moze zwiazane jest to z karta pamieci (mam dwie, jedna ktora byla w gps 64 MB, oraz druga 1 GB), ale ten problem pojawia sie z kazda z nich. Dzis sprobowalem zrobic transfer bez zadnej karty, i o dziwo udalo sie.

Macie pomysl co to moze byc, czy od razu udac sie do serwisu?

Kordas
Kordas
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 13 maja 2007 19:38

Re: 2 problemy z GPSMAP 60 csx

Postprzez frasun » N, 13 maja 2007 22:17

Kordas napisał(a):1. zawiesza sie, gdy przejezdzam przez jedno okreslone skrzyzowanie. testowalem przez kilka dni i na 7 przejazdow, tylko 2 razy dal sobie rade. jak sie zawiesi to tylko wyjecie baterii pomaga. ostatnio zawiesil mi sie w zupelnie innym miejscu. w sumie przejechalem z nim ok 1000 km, i zawieszal sie tylko na tym jednym skrzyzowaniu, oraz tylko raz w innym miejscu.

Jaka mapa, jakie skrzyżowanie?
Kordas napisał(a):2. od kilku dni nie moge zgrac danych z gpsa do komputera. poczatkowo wszystko jest ok, rozpoczyna sie transfer ale po ok 1-2 sekundach pojawia sie komunikat o bledzie polaczenia i gps sam sie wylacza. testowalem na 2 roznych komputerach, 2 roznych kablach. jak na razie transfer w druga strone (z komputera na gps) dziala. Podejzewalem ze byc moze zwiazane jest to z karta pamieci (mam dwie, jedna ktora byla w gps 64 MB, oraz druga 1 GB), ale ten problem pojawia sie z kazda z nich. Dzis sprobowalem zrobic transfer bez zadnej karty, i o dziwo udalo sie.

A jak jest w trybie pamięci masowej?
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez Kordas » N, 13 maja 2007 22:45

Mapa to: City Navigator Europe NT v9


a to pechowe skrzyzowanie jest niestety w Brukseli (N50 49.696 E4 18.935). nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek, ale to rondo wyglada troche inaczej w rzeczywistosci niz w City Navigator - na mapie sa zaznaczone jeszcze dwie ulice (bez nazw, oznaczone jako "droga", oraz "aleja") dochodzace do ronda, ktorych w rzeczywistosci nie ma. o ile dobrze pamietam, za kazdym razem na garminie pojawial sie komunikat by zjechac z ronda trezcim zjazdem, a w rzeczywistosci byl to pierwszy mozliwy zjazd.

Ten jeden jedyny raz, kiedy zawiesil sie w innym miejscu to bylo w Niemczech w Euskirchen (N50 39.081 E6 48.212).



Bez zadnej karty (czyli jak rozumiem w trybie pamieci wbudowanej) jak na razie dziala, tzn jest komunikacja w dwie strony. Ale ten sam problem pojawia sie z dwiema roznymi kartami SD.

Kordas
Kordas
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 13 maja 2007 19:38

Postprzez yacca » N, 13 maja 2007 23:19

Ale ten sam problem pojawia sie z dwiema roznymi kartami SD.


Hmm, ale tego samego producenta? SD bywają bardzo kapryśne ...
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Postprzez frasun » Pn, 14 maja 2007 10:05

Kordas napisał(a):a to pechowe skrzyzowanie jest niestety w Brukseli (N50 49.696 E4 18.935). ...
Ten jeden jedyny raz, kiedy zawiesil sie w innym miejscu to bylo w Niemczech w Euskirchen (N50 39.081 E6 48.212).
...

Sprawdzę w trybie demo i dam znać.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości