Mapy z aktualnymi szlakami pieszymi/rowerowymi

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Mapy z aktualnymi szlakami pieszymi/rowerowymi

Postprzez Pillow » Wt, 26 cze 2007 16:26

Witam,

Jestem nowy w świecie GPS. Byłem niedawno w Karkonoszach na rowerze, używałem mapy TOPO-100, wszystko było w porządku poza szlakami. Piesze są niedokładne (lub nieaktualne), a rowerowych w ogóle nie ma.

Czy są jakieś mapy topograficzne (najlepiej od razu całej Polski), które mają dobrze zaznaczone szlaki piesze i rowerowe? Mogą być to mapy komercyjne.

Dzięki za pomoc
Pillow
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 26 cze 2007 15:59

Re: Mapy z aktualnymi szlakami pieszymi/rowerowymi

Postprzez jgj » Wt, 26 cze 2007 17:22

Pillow napisał(a):Czy są jakieś mapy topograficzne (najlepiej od razu całej Polski), które mają dobrze zaznaczone szlaki piesze i rowerowe? Mogą być to mapy komercyjne.


komercyjnych map topo całej Polski brak, może kiedyś sie doczekamy ale obawiam się ze to jeszcze potrwa

ciekawa jest też mapa Dolny Śląsk http://mapcenter2.cgpsmapper.com/mapsetview.php?id=199

j.
Avatar użytkownika
jgj
Bywalec
 
Posty: 264
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:58
Lokalizacja: Kraków, Krapkowice

Postprzez frasun » Wt, 26 cze 2007 17:29

W ramach projektu UMP-PCPL jest kompilowana mapka / nakładka szlaki. Obawiam się, że nie jest publikowana.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez Alf/red/ » Wt, 26 cze 2007 22:31

frasun napisał(a):Obawiam się, że nie jest publikowana.

I tak, i nie. Na razie nie ma się czym chwalić, bo wydłubywanie szlaków z mapy podstawowej nie idzie piorunem, ale na dobrą sprawę komentować chyba już można - kolory są, rysunki rowerków są, kilka obszarów (Wwa, Gdańsk, chyba Nowy Sącz) też jest...
ftp://ump.waw.pl/gps/UMP-szlaki.zip
uwaga, link może się zmienić, jak ją uoficjalnimy :-]
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez JanuszK » Śr, 27 cze 2007 20:29

Alf/red/ napisał(a): kilka obszarów (Wwa, Gdańsk, chyba Nowy Sącz) też jest...


Jest też i kilka szlaków na Podkarpaciu - rowerowe i piesze (Pruchnik)- będą kolejne (Pogórze Przemyskie, trasa forteczna Twierdzy Przemyśl) w wolnej chwili muszę wrysować
jkoch vel JanuszK

60 CSx + UMP PCPL, Oregon 300
JanuszK
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:15
Lokalizacja: Pruchnik

Postprzez Guzik » Śr, 27 cze 2007 23:20

Właśnie wysłałem okolice Poznania na UMP-szlaki.

I już są dodane :)

Pozdrawiam,
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapy z aktualnymi szlakami pieszymi/rowerowymi

Postprzez GPS Maniak » N, 08 lip 2007 16:07

Pillow napisał(a):w Karkonoszach ...... używałem mapy TOPO-100, wszystko było w porządku poza szlakami. Piesze są niedokładne (lub nieaktualne),

Jestem mocno ...... zaskoczony :D A mógłbyś napisać coś dokładniej? Które to szlaki piesze w Karkonoszach są nieaktualne bądź niedokładne? Podeślij może na gps@gpsmaniak.com jakieś tracki z krótkim opisem, żebym mógł to sprawdzić.

Pytam, bo jeżeli chodzi o polską stronę Karkonoszy, to tam występuje 10 szlaków "na krzyż" z czego zdecydowana większość jest wykreślona na Topo_100 na podstawie pomiarów w terenie. Gorzej może wyglądać strona czeska, gdzie mam dane z 3, może 4-ech wycieczek. Odrębnym też zagadnieniem jest przebieg szlaków w niższych partiach - w terenech podgórskich. Tam nie chodzę, zatem tam opierałem się wyłącznie na mapach turystycznych.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron