Problem z podświetleniem ekranu 60Cx

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Problem z podświetleniem ekranu 60Cx

Postprzez Ziro » Wt, 10 lip 2007 7:45

Witam
Mam pytanko : po włączeniu podświetlania w 60 Cx ikona pokazuje że świeci a w rzeczywistości wyświetlacz nie na podświetlenia :(
Czym moze być to spowodowane ?
Pozdrawiam
Ziro
Ziro
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007 7:17

Postprzez Magnoom » Wt, 10 lip 2007 8:11

Być może podświetlanie jest, ale bardzo niskie np. 5%.

Podczas ręcznego włączania podświetlania (guzikiem Power) powinien pojawić się suwak na ekranie. Sprawdź w jakiej pozycji się znajduje. Można go też przesuwać w górę przyciskami kursora.

Jeśli chodzi o podświetlanie w momencie podpięcia zasilania zewnętrznego to wartość tą można ustawić w Menu Główne --> Ustawienia --> Wyświetlanie --> Poziom podświetlania.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez Ziro » Wt, 10 lip 2007 9:19

Witam ! No niestety suwak jest w pozycji 100 % podświetlenia i nic . Tak samo jak podłącze do zasilania zewnętrznego tez nic. Odbiornik mam dopiero 2 tygodnie - moze coś przez przypadek pozmieniałem w :oprogramowaniu wewnętrznym jak niedoświadczony użytkownik ??
Na początku jak odbiornik nie miał zainstalowanej żadnej mapy to podświetlenia nie było, następnie jak zainstalowałem mape Polski to zaczą elegancko świecić. Ostatnio podłączyłem gps do laptopa i używałem go w programie nRoute 276 na dużym ekranie. Po odłączeniu od laptopa przestał świecić i klapa ....no chyba ze się spaliły diody ?? Acha klawiatura świeci .
Pozdrawiam !
Ziro
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007 7:17

Postprzez Magnoom » Wt, 10 lip 2007 15:36

Sądzę, że załadowane mapy nie mają wpływu na podświetlanie ekranu.
Zmiany z tym związanej w oprogramowaniu wewnętrznym też raczej nie dokonałeś. Na pewno nie przez przypadek. Chyba, że to jakiś nieznany bug.
Może pomoże reset odbiornika. Informacje o tym w temacie Ukryte funkcje 60C(S)(x) / 76C(S)(x) - kombinacje klawiszy. A może faktycznie coś się popsuło i pozostaje jedynie serwis.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez PouchX » Wt, 10 lip 2007 16:06

To raczej sprawa sprzętowa. Jak jest na gwarancji to odsyłaj do serwisu.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ziro » Cz, 12 lip 2007 20:00

OK dzieki za porady.Pozdrawiam
Ziro
www.speleobrzeszcze.prv.pl
Ziro
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007 7:17


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości