Dzięki Chłopaki za wszystkie odpowiedzi, i na priv również. Messtischblatty oczywiście nie z owej strony mam i skalibrowane prawidłowo.Potrzebuję automatu...klik to klik tamto. Twoje dane niestety nie występują
Czasem trzeba je transformować do innych formatów i tu the dhupa
Edit: 12.03.
Napisałem że Twoje dane nie występują...źle napisałem, znaczy występują ale też ich nie trawi.
Po różnych próbach z kalibracją wciąż dostaje sieczkę i zastanawiam się co robie źle bo z innymi mapami nie ma żadnego problemu?
Tu jest WGS 84 i Elliptical, Sprawdzona w CompeGPS i wyświetlana prawidłowo. Przy innych parametrach się nie pokazuje wcale albo wywala mi błąd. Pomijam to że tracki są przesunięte.
13:02:54 Input datum is WGS 84
13:02:54 Map is 11515 wide by 8708 high
13:02:54 Calibration point 51.499444 15.498944 688 429
13:02:54 Calibration point 51.499444 15.665611 7973 412
13:02:54 Calibration point 51.399444 15.498972 681 7436
13:02:54 Calibration point 51.399444 15.665611 7984 7442
13:02:54 Projection elliptical mercator
13:02:54 Cropping
13:02:54 681 crxy 412
13:02:54 New image is 7303 by 7030
13:03:39 Polycropped
13:03:39 Cropped
13:03:40 Metres/pixel(mm1b)=1,58768712651874
13:03:40 Average projection inaccuracy in original grid=,0000
Edyta: dzień ten sam tylko godzina inna 21:25
Chyba znalazłem winnego. Wygląda na to że CompeGPS generuje fałszywe dane. Jak znajdę czas to zgłębię temat.
Przeinstalowałem MAPC2MAPC i nie pomogło. Ściągnąłem mapę z AZMP z plikiem do OZI i proszzz...
Log wygląda tak:
21:17:41 Map name is 4559_Ober_Leschen_1936_jpg
21:17:41 Map has 4 calibration points
21:17:46 Calibration file and image loaded
21:17:46 Input datum is POTSDAM
21:17:46 Map is 9356 wide by 8276 high
21:17:46 Calibration point 51.500000 15.500000 388 173 POTSDAM converted to 51.498773 15.497963
21:17:46 Calibration point 51.500000 15.666667 7800 159 POTSDAM converted to 51.498776 15.664606
21:17:46 Calibration point 51.400000 15.666667 7792 7218 POTSDAM converted to 51.398786 15.664610
21:17:46 Calibration point 51.400000 15.500000 370 7211 POTSDAM converted to 51.398784 15.497967
21:17:46 Projection transverse mercator
21:17:46 Cropping
21:17:47 370 crxy 159
21:17:47 New image is 7430 by 7059
21:18:25 Polycropped
21:18:25 Cropped
21:18:25 Metres/pixel(mm1b)=1,56129397812079
21:18:25 Average projection inaccuracy in original grid=,0000
Się okazuje że nie ma problemu z Potsdamem.
Dziękuję koledze Colorowi za pomoc i niech mod nie krzyczy