Gdze są jeziora?

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Gdze są jeziora?

Postprzez kris_gor » Pn, 06 sie 2007 8:26

Witam!!!

Może głupie pytanie, ale dlaczego w Mapsource (topo_100) nie widzę w ogóle jezior.


Wczoraj byłem nad Czorsztynem i w garminie jezioro było, a na komputerze
mi się nie wyświetla. Klimkówki też nie widzę ;-(
Obrazek

Czy coś trzeba jeszcze włączyć w opcjach? Wersja 6.5.
kris_gor
Początkujący
 
Posty: 56
Dołączył(a): N, 27 maja 2007 10:11
Lokalizacja: Gorlice

Postprzez GPS Maniak » Pn, 06 sie 2007 11:57

Widzę, że nie ma także szlaków. Warstwice oraz ikonki szczytów też inne. Zobacz:

Obrazek

Wniosek: W Twoim MapSource nie są obsługiwane "typy obiektów" !?

A przyczyna? No cóż. Zapewne używasz starego MapSource'a, który tego jeszcze nie robił (nie obsługiwał "typów"). To chyba v6.5 ? Należy upgradować MapSource do najwnowszej wersji i po problemie. Odrębnym zagadnieniem jest odpowiedź na pytanie: "Jakim cudem te mapki prawidłowo wylądowały w odbiorniku, skoro Twój MapSource nie obsługuje typów?". O to nie pytaj - naprawdę nie wiem. No chyba, że były wgrywane inną wersją :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez kris_gor » Pn, 06 sie 2007 12:16

GPS Maniak napisał(a):Widzę, że nie ma także szlaków. Warstwice oraz ikonki szczytów też inne. Zobacz:

"Jakim cudem te mapki prawidłowo wylądowały w odbiorniku, skoro Twój MapSource nie obsługuje typów?". O to nie pytaj - naprawdę nie wiem. No chyba, że były wgrywane inną wersją :wink:


Cudów nie ma w tym przypadku. Wgrywam sendmapem pod linuxem.

To może ten problem ze znikającymi drogami też jest z tego powodu?
kris_gor
Początkujący
 
Posty: 56
Dołączył(a): N, 27 maja 2007 10:11
Lokalizacja: Gorlice

Postprzez yacca » Pn, 06 sie 2007 16:10

To może być faktycznie kwestia Sendmapa.

U mnie totalnie kaszanił szlaki. Zamiast przerywanych linii szlaków miałem brązowe krechy.

Dopiero instalacja z poziomu Map Source pokazała urodę Topo 100 :)
Nawet UMP wygląda teraz ładniej :)
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości