Oregon 550

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Oregon 550

Postprzez epkchmiele » Pn, 28 sty 2013 13:07

foni1969 napisał(a):Witam.
Było już sporo o czytelności wyświetlacza w Oregonie ale...
Bawiąc się drugim Ogórkiem który posiadam kilka dni zauważyłem sporą różnicę w jasności ekranu.
Myśląc,że to wina foli usunąłem ją.
Nic z tego Oregon 550T [nowy] ma o wiele lepszą jasność ekranu od 550-ki.
Różnica jest naprawdę spora
550 jest taki przyblakły w porównaniu z żarzącym się wprost ekranem 550t.

Witam, w ostatnim czasie zamieniłem 550 na 550t i potwierdzam to jak najbardziej. Urządzenia posiadają dwa rózne ekrany. 550t posiada żywe kolory i wyświetlacz jest jaśniejszy, ekran jest mniej twardy i trzeba go zabezpieczyć folią, ale po za tą wadą jest dużo lepszy od 550.
Ciekawe czy różnica dotyczy wszystkich odbiorników ?
To co jeszcze zauważyłem to na ekran jest podawany większy woltarz, różnica w kolorystyce jest naprawdę duża, to co w 550 było zielone w 550t jest żywo -zielone, czerń to jest prawdziwa czerń. Zdziwiła mnie kolorystyka w mapie UMP jest inna.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Oregon 550

Postprzez darson » N, 21 lip 2019 18:34

Witam.
Odkupiłem używanego Oregona 550 T.
Oczywiście nie ma żadnej płytki z oprogramowaniem, kodu urządzenia (o którym ktoś wspomina w innym wątku) który jest potrzebny by skopiować mapę do urządzenia.
Zainstalowałem BC oraz MS na komputerze i chcę zainstalować najnowszą mapę Europy.
Niestety, pamięć urządzenia jest prawie pełna i karta 4 GB również. Jak je wyczyścić ? Z poziomu komputera jest to niemożliwe. Garmin Express nie ma takiej funkcji.
Proszę o jakieś podpowiedzi lub skierowanie na właściewy wątek na forum.
darson
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 18 lis 2018 15:40

Re: Oregon 550

Postprzez w.p. » Pt, 02 sie 2019 20:22

darson napisał(a):Oczywiście nie ma żadnej płytki z oprogramowaniem ....

Moim zdaniem, do obsługi Oregona nie jest potrzebna żadna płytka.

darson napisał(a):.... chcę zainstalować najnowszą mapę Europy.

Którą, bo jest ich wiele.

darson napisał(a):Niestety, pamięć urządzenia jest prawie pełna i karta 4 GB również. Jak je wyczyścić ? Z poziomu komputera jest to niemożliwe.

Po podłączeniu Oregona kabelkiem USB do komputera z Windows XP/7/Vista/8/10 jest on widziany jako dysk oznaczony literą. Podobnie karta SD. Kartę SD można także wyjąć i zapisać/odczytać/skasować z niej wszystko za pomocą dowolnego czytnika kart (jest to nawet znacznie szybsze, niż poprzez Oregona).
Wojtek Pysz
Maniak nieustannie początkujący, wierny użytkownik urządzenia OREGON-400 i eTrex-20
w.p.
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2009 14:17
Lokalizacja: Jarosław

Re: Oregon 550

Postprzez darson » Śr, 21 sie 2019 21:45

Dzięki za odpowiedź.
Napisałem , że z poziomu komputera się nie da. Tak robiłem na Garminie 60 Csx. Tutaj po podłączeniu urządzenia pojawia się komunikat , że Windows nie rozpoznaje urządzenia.
Po podłączeniu karty przez USB nie można skasować funkcją "kasuj". Zrobiłem format karty, ale nie da się skasować zawartości.
Albo więc karta jest uszkodzona albo jakoś zablokowana. Dlatego zapytałem.
Na innej karcie wszystko działa :)
Pytałem również o pamięć urządzenia -jak skasować ? Skoro komp tego nie widzi.
darson
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 18 lis 2018 15:40

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron