Oregon 550

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Oregon 550

Postprzez septimus19 » Śr, 19 maja 2010 9:18

Witam
Rok mija jak zostałem wlascicielem EDGE 705,w przedmowie Instrukcji Obsługi jest napisane że bede mogl kontrolowac swoje treningi kolarskie....A ja nawet nie wyprobowalem czujnika tetna,chociaz znam swoj puls spoczynkowy i staram sie by byl ponizej 60/min.Komputerek rowerowy dzielnie towarzyszyl mi w eskapadach na goralu ,niezle dostal w kosc,wytrzeslo nim i duzo dostal H2O.Jest jak nowy ,zdal egzamin,troche irytuje slabe odswiezanie map i brak oprogramowania bardziej turystycznego.
NA szlakach w górach też go uzywałem ale do tego sie nie nadaje,dlatego mysle o Oregonie.Na szlaki w gorach skalistych oczywiscie niezbedne sa dobre buty i raki ,czekan albo kije, dobre oczy do wypatrywania oznakowania szlaku albo najlepiej dobry przewodnik.Na grani albo w czasie"szczytowania" lubie sobie rozszyfrowac nazwy szczytow i nosze ze soba ponoramy i przewodniki papierowe , uzytkowanie papieru w gorach jest klopotliwe i mam pytanie czy jest mozliwosc wgrania takich panoram do Oregona i jak wyglada na ekranie urzadzenia fotka ,prosilbym jesli to mozliwe o zrzut ekranu.

Pozdrawiam cieplo i dziekuje kolegom z tematu "na sportowo"-za udostepnienie wiedzy o Edge.

s.
Ostatnio edytowano Pt, 21 maja 2010 12:19 przez septimus19, łącznie edytowano 1 raz
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Oregon 550

Postprzez wodzirej » Cz, 20 maja 2010 13:43

Mój Oregon znowu sobie nagrabił :x Po jakiejś pół godzinie marszu przypomniałem sobie, że trzeba dziada sprawdzić, czy rejestruje ślad. No i niestety, rejestracja śladu była wyłączona. Miesiąc temu Ajger pokazał przyczyny, w których OR/CO z automatu wyłącza zapis śladu viewtopic.php?f=14&t=7905 Ok, wcześniej grzebałem mu w menu. Chyba qrde normalne, tak? Tylko dlaczego ja mam pamiętać o ponownym włączeniu zapisu śladu :?: W klasyce takich jaj nie ma.
Sprawdzałem w Current, sprawdzałem w Archive. I psinco :evil: Odbiornik był włączony, szedłem z nim, ale śladu nie zarejestrował. O szczene rozbić takie wiosło :evil:
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Oregon 550

Postprzez asandrzej » Cz, 20 maja 2010 15:21

Witam.

Mam pytanie czy w Oregonie na karcicie jest plik Garmin/GPX/Current.gpx i co zawiera.

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Oregon 550

Postprzez wodzirej » Cz, 20 maja 2010 15:43

W moim OR550 na karcie nie ma:
- pliku Current.gpx
- folderu Garmin

Na karcie są foldery:
- DCIM
- MISCX
- Received
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Oregon 550

Postprzez asandrzej » Cz, 20 maja 2010 15:52

To interesuje mnie (jestem ciekawy), co zawiera pliku Current.gpx.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Oregon 550

Postprzez wodzirej » Cz, 20 maja 2010 16:07

mar_rud napisał(a):W jednym pliku GPX jednocześnie mogą być różne dane i w różnych ilościach (waypoint, route, track), w odbiorniku widoczne są jako oddzielne obiekty w odpowiednich kategoriach. Skasowanie np tracka przez odbiornik powoduje wycięcie go z tego pliku zostawiając pozostałe obiekty.Oczywiście piszę o przypadku kilku elementów <trk> w jednym GPX i będą one widoczne jako oddzielne obiekty z właściwymi nazwami z możliwością przypisania koloru, opcji wyświetlania na mapie, zmiana nazwy itp. W przypadku wielu <trkseg> wyświetlane są jako jeden ślad z kreską łączącą poszczególne fragmenty.

To cytat z posta viewtopic.php?p=86928#p86928
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Oregon 550

Postprzez asandrzej » Cz, 20 maja 2010 16:46

Ogólnie to wiem, co może zawierać plik, Current.gpx.
Ten post czytałem, dlatego zadałem pytanie, co zawiera plik Current.gpx umieszczony na karcie.
Post bardziej opisuje plik Current.gpx umieszczony w pamięci.
Chodziło mi o to czy w tym pliku znajdują się dane pochodzące z zapisu podczas pracy urządzenia.
Jak dotąd z wypowiedzi na forum wynika, że OR wszystko zapisuje w pamięci.
Jaka rolę spełnia plik Current.gpx umieszczamy na karcie?
To jest uzasadnieniem mojego pytania.
Słyszałem, że, dataloger (który podobno nie istnieje w OR ) nie tworzy nowego pliku, lecz ukryty zapis śladu dopisuje do istniejącego pliku na karcie.
Nie jest to informacja sprowadzona, dlatego pytam czy czasem w tym pliku nie znajdziesz niezapisany ślad.

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Oregon 550

Postprzez mar_rud » Cz, 20 maja 2010 17:07

Mój post chyba opisuje wszystko w poruszanych przez ciebie kwestiach gpx, w szczególności fakt, że na Dakota i Oregon x50 nie ma zapisu i odczytu śladów na karcie, jedynie w pamięci wewnętrznej. Jedyne co można dodać to zmiany związane z update firmware, które polepszają funkcjonalność archiwizacji śladów (ale nadal tylko w pamięci wewnętrznej):
http://garmin.blogs.com/softwareupdates ... iving.html
W szczególności z poziomu odbiornika jest dostęp do zarchiwizowanych plików (można je przenosić między listą podręczną a katalogiem Archive) oraz nazwy zawierają datę zamiast nic niemówiącego numeru porządkowego.

W Oregon x00 jest jakaś ograniczona wymiana danych z karty pamięci, ale o poza tym co opisałem we wspomnianym poście niewiele więcej wiem.
Marcin Rudowski
UMPpcPL@WWW, Dakota 20, Vista Cx, HTC Legend
Avatar użytkownika
mar_rud
Bywalec
 
Posty: 213
Dołączył(a): N, 05 sie 2007 7:56
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Oregon 550

Postprzez asandrzej » Cz, 20 maja 2010 17:33

Witam.

Dzięki za wyjaśnienie.
Chociaż miałem cichą nadzieje, że ukryty zapis śladu może znajdować się na karcie.

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Oregon 550

Postprzez slimak » Cz, 20 maja 2010 21:28

wodzirej napisał(a):Mój Oregon znowu sobie nagrabił :x Po jakiejś pół godzinie marszu przypomniałem sobie, że trzeba dziada sprawdzić, czy rejestruje ślad. No i niestety, rejestracja śladu była wyłączona. Miesiąc temu Ajger pokazał przyczyny, w których OR/CO z automatu wyłącza zapis śladu viewtopic.php?f=14&t=7905 Ok, wcześniej grzebałem mu w menu. Chyba qrde normalne, tak? Tylko dlaczego ja mam pamiętać o ponownym włączeniu zapisu śladu :?: W klasyce takich jaj nie ma.


Jeżeli nie masz jakiegoś starego oprogramowania to Ox50 zachowuje się logicznie i w sposób przewidywalny.

1) W trybie demo zapis nie zostaje wyłączony, tylko Ox50 nie zapisuje śladu bo nie ma co zapisywać.
2) Włączenie zapisu w trybie demo powoduje również włączenie zapisu w trybie normalnym.
3) Wyłączenie zapisu w trybie demo powoduje również wyłączenie zapisu w trybie normalnym.


Dakota i Oregon x50 nie ma zapisu i odczytu śladów na karcie

Ox50 bez problemu odczytuje z karty: ślady, punkty, trasy.
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Oregon 550

Postprzez GPS Maniak » Cz, 20 maja 2010 21:46

slimak napisał(a):Ox50 bez problemu odczytuje z karty: ślady, punkty, trasy.

Rozumiem, że masz na myśli np. Oregon 450?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Oregon 550

Postprzez slimak » Cz, 20 maja 2010 21:54

GPS Maniak napisał(a):
slimak napisał(a):Ox50 bez problemu odczytuje z karty: ślady, punkty, trasy.

Rozumiem, że masz na myśli np. Oregon 450?


Sprawdziłem na O450, a O550 ma takie same oprogramowanie (fw3.40/gps3.70).

---------------------
edit:
Ox50 bez problemu odczytuje z karty ślady, punkty, trasy.O ile są zapisane w folderze ->garmin->GPX w formacie .gpx.
Ostatnio edytowano Cz, 20 maja 2010 22:13 przez slimak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Oregon 550

Postprzez GPS Maniak » Cz, 20 maja 2010 22:09

Dzięki. Chodziło o doprecyzowanie znaczenia x50.
Ponieważ testowany przeze mnie Oregon 400 - też czytał pliki z karty, można z grubsza zaryzykować stwierdzenie, że obecnie Oregony - co do zasady - potrafią odczytać z karty pliki GPX ze śladami, trasami i waypointami.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Oregon 550

Postprzez GPS Maniak » Cz, 20 maja 2010 22:14

slimak napisał(a):edit:
Ox50 bez problemu odczytuje z karty ślady, punkty, trasy.O ile są zapisane w folderze ->garmin->GPX

Z tym "bez problemu" to taki skrót myślowy? :wink:
Bo jeżeli w np. w menadżerze śladów "usuniesz" jakiś ślad, to pomimo iż fizycznie - w pliku GPX na karcie ten ślad siedzi nadal, Oregon już go nie odczyta. Pomoże dopiero zmiana nazwy pliku, czego niestety nie można zrobić z poziomu Oregona. Tak przynajmniej było kiedy testowałem O-400.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Oregon 550

Postprzez slimak » Cz, 20 maja 2010 22:21

Po skasowaniu w menadżerze śladów, ślad znika z menu i z karty pamięci.
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron