Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin *** DYSKUSJE ***

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez klimkr » Pt, 20 lut 2015 19:27

Sprawdziłem na szybko ze śladami i rewelacja - nareszcie dobrze odwzorowana mapa Roztocza Środkowego. Wszystkie starsze mapy (doskonałe mapy p.Włada, Kartpolu, Expressmap) rozjeżdżały się po kilkadziesiąt metrów.
A bardzo dobra mapa Roztocza Wschodniego Kartpolu już jest, tylko nazywa się Roztocze Południowe...
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez Ajger » So, 21 lut 2015 14:42

Lasy Janowskie są jak najbardziej OK. Czekam na edycję.
Co do map Pawła Włada ... mam wszystkie w wersji papierowej i elektronicznej, i ... mam z nimi problem. Bardzo trudno je sensownie skalibrować. Nie trzymają kartometryczności, nie wiadomo, w jakim układzie są kreślone, jakie odwzorowanie. Pytałem o to w wydawnictwie, ale nie byli uprzejmi mi odpowiedzieć. Gdyby Compass wydał te wszystkie mapy, co Wład, byłoby super.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez Dendro » Cz, 26 lut 2015 17:28

Witam i pozdrawiam po dość długiej nieobecności na Garniaku! Mam pytanie: dlaczego siatka współrzędnych geograficznych na mapie Compassu Wyżyna Sląska z 2014 w tak drastyczny sposób nie godzi arkusza z wschodnim odcinkiem mapy z tym zachodnim? Skąd biorą się te różnice? Proszę porównać fragment mapy "wschód" z fragmentem mapy "zachód" pokazujące ten sam dublujący się na obu mapach teren. Pozdrawiam jeszcze raz, Dendro.
Załączniki
porównanie.jpg
Dendro
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr, 15 paź 2008 22:08

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez Ranger » Cz, 26 lut 2015 23:33

Różnice się biorą z ludzkich błędów, które czasem się zdarzają :-)
A poważniej - z czym kolega ma kłopot ?
Wersja elektroniczna jest dostarczana z gotową kalibracją i ta jest skorygowana dla zachodniej części rzeczonej mapy (na której występuje przesunięcie siatki na wschód, wschodnia część jest OK). Korekta siatki części mapy pewnie się pojawi wraz z następnym drukowanym wydaniem.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez Dendro » Pt, 27 lut 2015 7:51

Dziękuję za szybką i kompetentną odpowiedz. Kłopot miałem z samodzielną kalibracją, której postanowiłem dokonać mając tylko skany mapy. Oczywiście, wrzucenie obu mapek do Oregona szybko powiedziało mi, która z nich jest właściwie skalibrowana, w tej drugiej trzeba było dokonać pewnych korekt. Mój post związany był raczej z pewnego rodzaju "rozrywką", której chciałem dostarczyć kolegom na Garniaku. Pozdrawiam!
Dendro
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr, 15 paź 2008 22:08

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez Piotr_K » Pt, 27 lut 2015 13:13

Zapraszam na nową stronę Wydawnictwa Compass i do sklepu, w którym właśnie znacznie obniżyliśmy ceny wszystkich wersji map elektronicznych - na stałe!

Pozdrawiam - Piotr Kisielewski - Wydawnictwo Compass
Piotr_K
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt, 20 paź 2009 16:33

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez kamiln » Pt, 27 lut 2015 15:26

Tak z ciekawości sprawdziłem te ceny. Nie pamiętam dokładnie jakie były poprzednie ale wiem że mnie trochę odrzuciły , biorąc porównanie papierowej wersji i elektronicznej. Teraz wygląda to korzystniej :) i cena całkiem spoko
Oregon 600 + Tempe + PL Topo
kamiln
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 18 lip 2013 10:53

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez kagb » Pt, 27 lut 2015 21:16

Owszem, widzę że mapki w przyjaznej cenie. Do sklepu dorzuciłbym jeszcze możliwość płatności SMS-em ale to taki niuans, ot wygodnictwo.
Czy ktoś miał do czynienia z mapą "Zimowa mapa Tatr",bo z punktu moich zimowych wędrówek tatrzańskich to ciekawa pozycja?
kagb
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): Wt, 05 lut 2013 13:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez klimkr » So, 28 lut 2015 8:13

Przykładowo: za nowe Roztocze zapłaciłem 29 zł - teraz 16 zł. Dla porównania mapa papierowa 9,90 zł.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez dylemat » Cz, 05 mar 2015 17:45

Ostatnio kupowałem dwie mapy Compassu i wydaje mi się że użyty papier do map jest słabej jakości.
Mam stare mapy dość często używane i nie ma żadnych przetarć na zgięciach.
Te ostatnio po dwóch wycieczkach przy słonecznej pogodzie niestety już się poprzecierały, może żeby częściej kupować :)
Jędrek
Nuvi 2495LT, etrex 20, GPSMAP60cs, Tradycyjna busola, Nuvi 205
CNE2015 , GPmapa, UMP, Topo, PL Topo
Avatar użytkownika
dylemat
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 16:13

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez GPS Maniak » Pt, 20 mar 2015 16:01

Ranger napisał(a): nie występuje w wersji dla Garmina

Bo ja wiem? :wink: :mrgreen:

Zalacznik-1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez Ranger » Pt, 20 mar 2015 16:06

@Lechu,
No przecież wiadomo, że dla chcącego nic trudnego ;-)
BTW, bo nie śledzę - czy upgrade-y softu słabszych odbiorników podniosły limity w kmz-tach ?
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez GPS Maniak » Pt, 20 mar 2015 16:18

Też nie śledzę :( Znając jednak Garmina, zakładam, że niestety nie.

Swoją drogą ciekawe jaki limit będzie miał EPIX?
Generalnie jestem nieprzychylny KMZom, bo w zauważalny, wręcz upierdliwy sposób spowalniają czas startu odbiornika. Zegarek - przy założeniu że nie będzie zbyt częstych zwisów - jest włączony non stop, więc problem - już po wgraniu map - będzie neutralny, niezauważalny. Nie wykluczone zatem, że moje spojrzenie na sprawę się odmieni. No i właśnie w kontekście Epixa można wrócić do właściwego tematu. Trudno oczywiście wyrokować ile osób w ogóle kupi Epixa (zabawka tania nie jest) i ile spośród tych osób będzie korzystało z rastrowych gotowców Compassu, więc być może gra nie jest warta świeczki, niemniej jak pokazują moje doświadczenia z MotoActiv i fotomontaż zaprezentowany wyżej, to właśnie mapy w skalach 1:75.000 i mniejszych na takim mini ekraniku mają sens. Może zatem warto także tę 90-tkę udostępnić jako KMZ?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez Ranger » Pt, 20 mar 2015 16:24

@Lechu
No właśnie tak pomyślałem, że skoro np. z setkami łódzkiego się udało, to może nie będzie i tu zbyt wielu powodów do narzekań ;-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez GPS Maniak » Cz, 26 mar 2015 11:10

No dobra. Skoro tak namawiacie ... :wink:

EDIT: W oczekiwaniu na Epixa, tę setkę Śląska Cieszyńskiego też kupiłem. A co tam ... :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości