Nawigacja do oznaczania współrzędnych geograficznych.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Nawigacja do oznaczania współrzędnych geograficznych.

Postprzez popej » N, 13 lut 2011 21:48

Alferek napisał(a):Potrzebujesz nawigacji to zatrudnij sobie nawigatora

Ale to chyba chodzi o kobietę? ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nawigacja do oznaczania współrzędnych geograficznych.

Postprzez GPS Maniak » N, 13 lut 2011 23:12

donmichau napisał(a): Rozumiem również że będę mógł dowolnie modyfikować w nawigacji eTrex'a H nazwy waypointow.

Nie wiem co rozumiesz przez pojęcie "dowolnie"?

W sumie to będzie z tym nieco problemów. Otóż - o ile się nie mylę - eTrexH nie pozwala na stosowanie więcej niż 6 znaków do opisu Waypointa. Radzę to sprawdzić przed zakupem. Jeżeli do tego dodamy, że w Garminku nazwa musi być unikatowa tzn. nie możesz mieć 2-óch identycznych nazw, problem nie wygląda zbyt ciekawie. W nowszych odbiornikach np. eTrex Legend HCX (60CS - bez "x" odradzam - ma mniejszą czułość niż etrexy z literką H ) nazwa może mieć 10 znaków.

Dopiero najnowsze modele pozwalają na nieco dłuższe nazwy. W każym bądź razie w 62ST próbowalem 20 znaków i weszło. Podejrzewam, że w Dakocie jest tak samo. Tyle, że tu znów wracamy do punktu wyjścia. Wprowadzenie nazwy o długości 20 znaków, w odbiorniku bez dotykowego ekranu trwa wieczność :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Nawigacja do oznaczania współrzędnych geograficznych.

Postprzez traper_24 » Pn, 14 lut 2011 0:53

donmichau napisał(a):W szczególności spodobał mi się pomysł użytkownika wodzireja, masz rację że w przypadku moich potrzeb, b. dobrze sprawdzi się eTrex'a H. Dodatkowo cena tego sprzętu jest bardzo konkurencyjna.


Podzielam pogląd co do wystarczalności Etrexa H odnośnie w/w zadań, niemniej sygnalizowałbym 2 mankamenty, większy i mniejszy:
1. brak w zestawie kabla do połączenia z kompem, co podbije cenę o jakieś 60-70 zł (chyba że zrobisz go samemu).
2. brak opcji uśredniania waypointów.

donmichau napisał(a):Rozumiem również że będę mógł dowolnie modyfikować w nawigacji eTrex'a H nazwy waypointow


W dopuszczalnym zakresie - 6 znaków nazwy i symbol ikony waypointa - możesz go modyfikować w każdej chwili.
Dakota 20 + OSM, Samsung S6 + Locus Pro
traper_24
Bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): So, 27 mar 2010 22:41

Re: Nawigacja do oznaczania współrzędnych geograficznych.

Postprzez antracyt » Pn, 21 maja 2018 10:32

Alferek napisał(a):Będę upierdliwy. Nawigacja nie jest urządzeniem, lecz czynnością. Weź wpierw zrozum, że piszesz kolokwialne głupoty, które niestety są powielane przez tysiące ludzi, bo utarło się, że nawigacja to urządzenie a nie czynność. A tak naprawdę nawigacja jest czynnością...
Potrzebujesz nawigacji to zatrudnij sobie nawigatora i poprowadzi Cię z punktu A do punktu B... A jeżeli szukasz odbiornika GPS do nawigacji to go szukaj...

To ja też będę upierdliwy - może szuka odbiornika GNSS?
antracyt
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 21:12

Re: Nawigacja do oznaczania współrzędnych geograficznych.

Postprzez Alferek » Pn, 21 maja 2018 11:06

Oj tam. Post był z 2011 roku i wtedy tylko GPS był funkcjonalny.
Przy okazji uświadomiłem sobie, że na tym forum już wiele lat nie pisałem. Moje zainteresowanie tym forum spadło jak dziwnym (pewnie inspirowanym przez Garmina) trafem zniknął mapcenter.
хардваре: GPSMap60CSx, GPS12, Navibe GB735+Nokia E50, Akira 3512, Navigon 1300, Lark 35.7, Nokia E71, HTC HD2 z wgranym Androidem, GPS Holux 236+Ramos42. Nie mam tylko GPSa wbudowanego w kufel piwa.
софтваре: jakieś durne mapy :D.

Obrazek
Avatar użytkownika
Alferek
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:33
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości