Właśnie zainstalowałem poprawioną wersję (aktualizację) GPMapy5 i niestety okazało się, że moim zdaniem, bardzo poważny błąd, który zgłaszałem nie został poprawiony.
Zauważyłem, że GPMapa5 nie zawsze informuje o zjazdach w czasie nawigacji. Moim zdaniem, jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ w czasie nawigacji, braku komunikatu o zjeździe, ślimaku lub skrzyżowaniu, wywołuje nerwowe reakcje u kierowców, co w ekstremalnych przypadkach może nawet prowadzić do kolizji.
Znalazłem ten błąd ok. 3 miesiące temu, gdy jadąc trasą Warszawa-Cieszyn, GPS nie poinformował mnie o konieczności zjazdu, na obwodnicę Katowic (Wschodnią Obwodnicę GOP). Przyjrzałem się dokładniej mapie i okazało się, że ten węzeł komunikacyjny jest, moim zdaniem, źle narysowany.
Do pobrania plik GDB
Tak wygląda ta trasa w Nuvi300:
i powiązana z nią lista zwrotów (brak wjazdu na rampę):
Oczywiście błąd ten zgłosiłem, ale Imagis ponownie pokazał, mi jako klientowi, jak bardzo szanuje moje pieniądze i moją opinię, nie poprawiając tego błędu.
Obejrzałem kilkanaście innych węzłów komunikacyjnych znajdujących się na GPMapie i stwierdziłem, że wiele z nich jest podejrzanych (np. brak prawidłowo zdefiniowanych zjazdów).
Mam prośbę, oczywiście do zainteresowanych, o testy działania GPMapy5 w czasie jazdy i zgłaszanie informacji o podobnych błędach, zarówno na forum (w tym wątku), jak i do Imagis'u.
Pozdrawiam,