GPMapa5 - błędy

Tutaj można zgłaszać znalezione w GPMapie błędy oraz śledzić losy swoich raportów. Dział oficjalnie wspierany i moderowany przez Imagis.

GPMapa5 - błędy

Postprzez frasun » Wt, 05 cze 2007 16:59

Właśnie zainstalowałem poprawioną wersję (aktualizację) GPMapy5 i niestety okazało się, że moim zdaniem, bardzo poważny błąd, który zgłaszałem nie został poprawiony.
Zauważyłem, że GPMapa5 nie zawsze informuje o zjazdach w czasie nawigacji. Moim zdaniem, jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ w czasie nawigacji, braku komunikatu o zjeździe, ślimaku lub skrzyżowaniu, wywołuje nerwowe reakcje u kierowców, co w ekstremalnych przypadkach może nawet prowadzić do kolizji.
Znalazłem ten błąd ok. 3 miesiące temu, gdy jadąc trasą Warszawa-Cieszyn, GPS nie poinformował mnie o konieczności zjazdu, na obwodnicę Katowic (Wschodnią Obwodnicę GOP). Przyjrzałem się dokładniej mapie i okazało się, że ten węzeł komunikacyjny jest, moim zdaniem, źle narysowany.
Obrazek
Do pobrania plik GDB
Tak wygląda ta trasa w Nuvi300:
Obrazek
i powiązana z nią lista zwrotów (brak wjazdu na rampę):
Obrazek
Oczywiście błąd ten zgłosiłem, ale Imagis ponownie pokazał, mi jako klientowi, jak bardzo szanuje moje pieniądze i moją opinię, nie poprawiając tego błędu.
Obejrzałem kilkanaście innych węzłów komunikacyjnych znajdujących się na GPMapie i stwierdziłem, że wiele z nich jest podejrzanych (np. brak prawidłowo zdefiniowanych zjazdów).
Mam prośbę, oczywiście do zainteresowanych, o testy działania GPMapy5 w czasie jazdy i zgłaszanie informacji o podobnych błędach, zarówno na forum (w tym wątku), jak i do Imagis'u.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez sunmoon » Wt, 05 cze 2007 20:17

to, co napisałeś, wydaje mi się bardzo prawdopodobne. jadąc z GPmapą na złożonych skrzyżowaniach nie czuję się pewnie. ostatnio miałem problemy na skrzyżowaniu Gliwice-Sośnicowice, "autostrady" E40 z drogą 408. w rzeczywistości widziałem więcej dróg, niż pokazywała GPmapa, a z pewnością byłem całkiem trzeźwy :-). w efekcie pojechałem "na wyczucie"...

aczkolwiek nie chciałbym potępiać GPmapy "w czambuł". ogólnie staram się mieć do niej zaufanie i ona mi się stara odwzajemniać :-)

--
sunmoon
Nüvi 2595LMT (CN Europe NTU 2013.41 ALL, UMP); Nüvi 350 (GPMapa 2008.4, CN NT Europe v9, Topo_PL, UMP)
sunmoon
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N, 06 maja 2007 16:18

Postprzez pg » Śr, 13 cze 2007 20:46

Piotr - rozmawiam na ten temat z Imagisem i zobaczymy co z tego wyniknie :)
Avatar użytkownika
pg
Początkujący
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 9:23
Lokalizacja: szczecin

Postprzez frasun » Śr, 13 cze 2007 21:51

pg napisał(a):Piotr - rozmawiam na ten temat z Imagisem i zobaczymy co z tego wyniknie :)

Dziękuję :D i pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez frasun » Wt, 07 sie 2007 17:17

pg napisał(a):Piotr - rozmawiam na ten temat z Imagisem i zobaczymy co z tego wyniknie :)

Widać na rozmowie się skończyło. Wersja GPMapy 5-a2 niestety zachowuje się bez zmian. GPS nadal nie informuje o konieczności wjazdu na ślimak, sprawdzałem skrzyżowanie przy wjeździe na obwodnicę GOP, więcej nie chce mi się sprawdzać, bo zgłaszanie błędów i tak nic nie daje.
Ponownie ostrzegam przed tym krytycznym błędem!

Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34


Powrót do Błędy GPMapy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości