Update UMP-pcPL - problem

Tutaj można dyskutować na temat błędów w UMP-pcPL przed zgłoszeniem ich w oficjalnym systemie Flyspray.

Moderatorzy: frasun, Artur, Alf/red/

Re: update UMP-pcPL - problem

Postprzez Kuzmicz » Cz, 04 mar 2010 22:47

Rzeczywiście nie pomyślałem, żeby je w dwóch różnych katalogach zainstalować :oops: .

Po przeniesieniu tych plików (...01 i ...og) do innego katalogu i zainstalowaniu podczas próby aktualizacji wywalało błąd "Nie można odnaleźć pliku skryptu "C:\Garmin\check-MS-run.vbs""
Zatem wróciłem do pierwszego katalogu, utworzyłem drugi plik do aktualizacji ze zmienioną linijką "set WERSJA=" na og i mapa ładnie się zaktualizowała.

Ostatecznie jednak dla świętego spokoju i działających skórek postanowiłem zainstalować mapy od nowa w dwóch różnych katalogach.
Pierwszą zatem UMP-pcPL og w katalogu C:\Garmin\UMP-pcPL, wszystko się zainstalowało elegancko, dociągnęło i działa.
Drugą UMP-pcPL to w katalogu C:\Garmin\UMP-pcPL_to -zainstalowała się, wystartowało okienko dociągania i aktualizacji i znów ten błąd co wyżej: "Nie można odnaleźć pliku skryptu "C:\Garmin\check-MS-run.vbs"". Skopiowałem zatem ten plik "check-MS-run.vbs" z katalogu C:\Garmin\UMP-pcPL_to (bo instalator już go tam utworzył) do C:\Garmin i teraz się zainstalowała i zaktualizowała.
Zatem obie działają jak należy. :D

Dziękuję bardzo za pomoc -przyswoiłem kolejną porcję przydatnej wiedzy i umiejętności.

Pozdrawiam.
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: Nie pojawiły się aktualizacje

Postprzez gienek » Pt, 02 kwi 2010 18:57

Alf/red/ napisał(a):A co do Siedlec w wersji topo - to prawda, nie zostało wygenerowane. Nie wiem czemu.



A da się coś zrobić, żeby do TOPO to zostało wprowadzone? Olałem topo bo z nim same problemy i przesiadłem się na wersję samochodową. Dobrze, że Oregon współpracuje z różnymi mapami. :D

Rozumiem, że wszystkie rodzaje map UMP-pcPL na terenie naszego kraju teoretycznie powinny być identyczne pod względem POI i dróg?
Oregon 300
Moje ślady: ślad1 ślad2 ślad3
gienek
Początkujący
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr, 26 sie 2009 11:06

Re: Nie pojawiły się aktualizacje

Postprzez Artur » Pt, 02 kwi 2010 19:43

gienek napisał(a):Rozumiem, że wszystkie rodzaje map UMP-pcPL na terenie naszego kraju teoretycznie powinny być identyczne pod względem POI i dróg?

Nie. Tylko wersja topo zawiera WSZYSTKO (wraz z zawartością UMP-szlaki). Pozostałe są odchudzone o informacje typu niektórych POI (bunkry itp.) i tam gdzie się już komuś chciało elementy pochodzące z wektoryzacji starych map, które:
1. mają wątpliwą przydatność poza turystyką pieszą (grzybobranie) - np. przecinki
2. ich istnienie też jest wątpliwe
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Nie pojawiły się aktualizacje

Postprzez gienek » So, 03 kwi 2010 11:57

Artur napisał(a):Nie. Tylko wersja topo zawiera WSZYSTKO (wraz z zawartością UMP-szlaki).


Można mieć w mapsource zainstalowaną jednocześnie mapę NI z ogonkami i TOPO?

Artur napisał(a):Pozostałe są odchudzone o informacje typu niektórych POI (bunkry itp.) i tam gdzie się już komuś chciało elementy pochodzące z wektoryzacji starych map, które:
1. mają wątpliwą przydatność poza turystyką pieszą (grzybobranie) - np. przecinki
2. ich istnienie też jest wątpliwe



Gdzie można znaleźć jakich konkretnie grup POI nie ma w mapach drogowych?
Oregon 300
Moje ślady: ślad1 ślad2 ślad3
gienek
Początkujący
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr, 26 sie 2009 11:06

Re: Nie pojawiły się aktualizacje

Postprzez Artur » So, 03 kwi 2010 12:33

gienek napisał(a):Można mieć w mapsource zainstalowaną jednocześnie mapę NI z ogonkami i TOPO?

Tak. Mają inne FID.
gienek napisał(a):Gdzie można znaleźć jakich konkretnie grup POI nie ma w mapach drogowych?

Nie wiem. Ja wyrzucam krzyże, bunkry, znaki kilometrowe na wiśle, jakieś pomniki przyrody itp.
Ogólnie ciągle jeszcze nie dorobiliśmy się finalnej koncepcji co ma być gdzie - wstępna propozycja tu: http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Niemożność aktualizacji UMP-pcPL

Postprzez kubako » Pn, 21 cze 2010 19:40

Podłączam się do tematu. Od jakiegoś czasu nie mogę aktualizować mapy - klikam tak jak wcześniej ikonkę, ale wyskakuje mi poniższy błąd, który możecie sprawdzić w zrzucie w załączniku. Wyłączyłem antywira, firewalla ale nic to nie dało. Odinstalowałem mapę i zainstalowałem ponownie - również zero reakcji. Czy macie jakieś pomysły? Zbliżają się wakacyjne wyjazdy i fajnie byłoby mieć aktualną mapę..
Załączniki
ump.jpg
-o- Kuba -o-
Nüvi 205 + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
kubako
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 28 lip 2008 17:37
Lokalizacja: Łódź

Re: update UMP-pcPL - problem

Postprzez Alf/red/ » Pn, 21 cze 2010 21:22

Padł Twój lokalny rsync ściągający. Czemu? Nie wiem. Przy przeinstalowaniu powinien się odświeżyć. Może antyvir go blokować, ale to wykluczyłeś. Spróbuję zasugerować: zainstaluj w innym katalogu niż poprzednio.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Błąd ściągania aktualnej wersji UMP-pc-PL

Postprzez jozek40 » Cz, 21 kwi 2011 12:06

Nie mogę zaktualizować mapy ,pojawia się komunikat o treści jak poniżej:
Kod: Zaznacz cały
Windows Script Host 
Skrypt: C:\Garmin\UMp-pcPL\check-MS-run.vbs
Wiersz:     6
Znak:        1
Błąd:Składnik Active X nie może utworzyć obiektu "GetObiect"
Kod:800A01AD
Żródło:Microsoft VBScript-błąd czasu wykonania

Po naciśnięciu OK pojawia się następna tabelka o treści:

Kod: Zaznacz cały
Błąd ściągania aktualnej wersji UMP-pc-PL
UMP download error...

Do tej pory nie było problemu z aktualizacją mapy .Ostatnio porządkowałem komputer ,być może usunąłem jakiś składnik.Proszę o pomoc od biegłych w tym temacie.
Ostatnio edytowano Cz, 21 kwi 2011 13:36 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: BBCode: Code
jozek40
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 19:49

Re: Błąd ściągania aktualnej wersji UMP-pc-PL

Postprzez Alf/red/ » Cz, 21 kwi 2011 12:20

Być może wywaliłeś sobie jakiś kawałek Visual Basic...
podpowiedź
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Aktualizacja ump

Postprzez bogdan11 » Cz, 01 wrz 2011 18:44

Odświeżam wątek. Miałem zainstalowany UMP. Po wakacjach przy próbie aktualizacji wyskakuje takie okno:
okno Update_UMP-pcPL_rsync.jpg


Zamiast odinstalować widoczną w MS mapę /starą/ specjalistycznym narzędziem MSTool wyciąłem ręcznie no i pewnie śmieci w rejestrach zostały. Nie daje się zainstalować od początku tzn foldery się tworzą ale nie daje się dociągnąć mapy i oczywiście w MS nie ma :(
Proszę o nakierowanie co gdzie czyścić aby ponowną instalacje przeprowadzić.
Pozdrawiam
Bogdan
bogdan11
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 25 kwi 2008 15:44
Lokalizacja: Stolica

Re: Aktualizacja ump

Postprzez asandrzej » Cz, 01 wrz 2011 19:36

" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aktualizacja ump

Postprzez bogdan11 » Cz, 01 wrz 2011 20:22

Tak zrobiłem. Po uruchomieniu z tego katalogu pliku install_UMP-pcPL mignęło przez chwilę okno i nic. Uruchomienie po tym Update_UMP-pcPL_rsync otwiera okno z komunikatem jaki załączyłem na początku.
Pozdrawiam
Bogdan
bogdan11
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 25 kwi 2008 15:44
Lokalizacja: Stolica

Re: Aktualizacja ump

Postprzez asandrzej » Cz, 01 wrz 2011 20:36

U mnie działa aktualizacja,
zazwyczaj aktualizuję w celu sprawdzenia jak ktoś napisze ,że jest problem.
Może to jest chwilowy problem z transmisją danych.
Spróbuj na czas pobrania wyłączyć program antywirusowy i inne zabezpieczenia.

Poozdrawim
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aktualizacja ump

Postprzez bogdan11 » Cz, 01 wrz 2011 20:41

Walczę z tym trzy dni. Na drugim kompie działa wszystko. Skopiowany folder do tego na którym się posypało nie daje się zainstalować w MS z mapami z wczoraj. Nie działa też aktualizacja. Wywalam wszystko i ponownie instaluję a efekt ten sam. Coś w rejestrach zostało i bruździ. Nie wiem gdzie tego szukać w rejestrach :(
Pozdrawiam
Bogdan
bogdan11
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 25 kwi 2008 15:44
Lokalizacja: Stolica

Re: Aktualizacja ump

Postprzez asandrzej » Cz, 01 wrz 2011 20:47

Jeżeli na jednym działa, to ja bym odinstalował wszystko łącznie z MS-sem,
ponownia instalacja MS z mapą komercyjną viewtopic.php?p=102342#p102342
i instalacja UMP.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Błędy UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 3 gości