gpsmap 278...firmware ogólnie...

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

gpsmap 278...firmware ogólnie...

Postprzez SP2BZW » Cz, 15 lis 2007 23:57

jeszcze walczę :D ale przestroga dla wszystkich użytkowników GPSMAP 278... NIE ZMIENIAJCIE WERSJI W DÓŁ :!: :!: :!:
SP2BZW
 

Postprzez GPS Maniak » Pt, 16 lis 2007 0:29

Zepsułeś GPSa?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez SP2BZW » Pt, 16 lis 2007 1:20

GPS Maniak napisał(a):Zepsułeś GPSa?

przecież wiesz... pośrednio przez UMP :oops:
SP2BZW
 

Postprzez PouchX » Pt, 16 lis 2007 8:25

A co się dokładnie stało?
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SP2BZW » Pt, 16 lis 2007 23:19

pod koniec października byłem we Wrocławiu, szukałem adresu, chciałem wpisać w gps... zero znalezionych (waypointy jak i POI były)

generalnie przed większym wyjazdem zawsze uaktualniałem UMP ale teraz również firmaware (na 2.90) dlatego po powrocie zamiast bawić się wgrywaniem map na kartę co trwa
(żeby znależć "szkodzącą" bo na karcie miałem GPMapę, Topo, UMP i "turystyki"...) postanowiłem wgrać poprzedni firmware... co spowodowało kompletny reset
(data w 2001, mapa USA, waypointy Garmina) oraz komunikat NIE MOŻNA ODBLOKOWAĆ MAP czyli został stracony kod do CNE... :shock:

potem była walka... min. stwierdziłem że zero wyników w wyszukiwaniu adresów było spowodowane przez akurat tą wersję UMP
(UMP wyrzucilem oczywiście natychmiast z moich kompów) dostałem również z "wiadomego źródła" płytę CNE update (Piotr, jeszcze raz dziękuję za błyskawiczną pomoc)
ale CNE pozostaje nadal zablokowany :cry:

sądzę że w zaistniałej sytuacji przed wysłaniem do serwisu (a tego niechciałbym bo mam za dużo map odblokowanych :twisted: ) ratunkiem będzie update CNE 2008
bo on przecież będzie potrzebował nowego kodu... dlatego niecierpliwie czekam :D
SP2BZW
 

Postprzez frasun » So, 17 lis 2007 9:26

SP2BZW napisał(a):sądzę że w zaistniałej sytuacji przed wysłaniem do serwisu (a tego niechciałbym bo mam za dużo map odblokowanych :twisted: ) ratunkiem będzie update CNE 2008
bo on przecież będzie potrzebował nowego kodu... dlatego niecierpliwie czekam :D

Nie wiem, czy jest taka konieczność. Jeśli masz CNE9NT w wersji update, powinieneś być wstanie naprawić go samemu.
Płyta z CNE wgrywa do pamięci odbiornika mapę dodając do niej kod. Jeśli problem polega tylko na skasowaniu kodu do mapy, musi zadziałać.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez SP2BZW » N, 18 lis 2007 1:03

frasun napisał(a):Płyta z CNE wgrywa do pamięci odbiornika mapę dodając do niej kod. Jeśli problem polega tylko na skasowaniu kodu do mapy, musi zadziałać.

też tak mi się wydawało... ale po uruchomieniu "naprawy" płyta "mówi" żeby włączyć GPS'a i następnie IMO przeinstalowuje CNE w pececie :cry:
SP2BZW
 

Postprzez frasun » N, 18 lis 2007 8:34

SP2BZW napisał(a):
frasun napisał(a):Płyta z CNE wgrywa do pamięci odbiornika mapę dodając do niej kod. Jeśli problem polega tylko na skasowaniu kodu do mapy, musi zadziałać.

też tak mi się wydawało... ale po uruchomieniu "naprawy" płyta "mówi" żeby włączyć GPS'a i następnie IMO przeinstalowuje CNE w pececie :cry:

Tak też robi, ale następnym krokiem, po całej tej instalacji, jest wysyłanie gotowej paczki gmapprom.img do GPS.
Rozumiem, że w 278C nie ma dostępu do pamięci urządzenia, więc pozostaje jedynie DVD z instalką.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez Alf/red/ » N, 18 lis 2007 11:24

SP2BZW napisał(a):pod koniec października byłem we Wrocławiu, szukałem adresu, chciałem wpisać w gps... zero znalezionych (waypointy jak i POI były)
[...]
postanowiłem wgrać poprzedni firmware... co spowodowało kompletny reset
[...]
potem była walka... min. stwierdziłem że zero wyników w wyszukiwaniu adresów było spowodowane przez akurat tą wersję UMP (UMP wyrzucilem oczywiście natychmiast z moich kompów)

Podsumujmy: gdzieś w UMP nie było numeracji, Ty w panice wgrałeś stary soft odbiornika, skasowało Ci jakąś licencję, więc obrażasz się na UMP? Doprawdy, od dawna wiedziałem, że jesteś *specyficzny*. I nie chodzi mi konkretnie o UMP, ale o przypadek, że z CNE nie znalazłbyś bankomatu. Odbiornik pod młotek?
Ostatnio edytowano N, 18 lis 2007 12:03 przez Alf/red/, łącznie edytowano 1 raz
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez frasun » N, 18 lis 2007 11:57

Alf/red/ napisał(a):Doprawdy, od dawna wiedziałem, że jesteś *specyficzny*.

Specyficzny, to był downgrade oprogramowania, wyrzucenie UMP, to szaleństwo. ;-)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez SP2BZW » N, 18 lis 2007 18:40

Alf/red/ napisał(a):gdzieś w UMP nie było numeracji, Ty w panice wgrałeś stary soft odbiornika, skasowało Ci jakąś licencję, więc obrażasz się na UMP?

mało zrozumiałeś :cry: ja się nie obraziłem tylko wyrzuciłem UMP :D

ja zacząłem wgrywać UMP całkiem niedawno, w dodatku praktycznie z niego nie korzystałem, wystarczają mi rozwiązania komercyjne plus TOPO Lecha
a UMP spowodowało brak wyniku wyszukiwania na pozostałych mapach...

poprzedni firmware wgrałem bo tak było szybciej niż sprawdzać kolejne kombinacje wielu map i szukać która powodowała zamieszanie
SP2BZW
 

Postprzez GPS Maniak » N, 18 lis 2007 19:02

SP2BZW napisał(a):a UMP spowodowało brak wyniku wyszukiwania na pozostałych mapach...

Podobny problem miałem na początku 2006r w moim poprzednim outdoorowcu: w 60CS. Wersji firmwaru niestety nie pamiętam. Przy czym nie chodziło o UMPa, a o Topo_PL_100 i nie o adresy, których nie używałem w Topo, ale o miejscowości.

Wyglądało to tak, że Topo miało priorytet w wyszukiwarce. Z punktu widzenia wyszukiwarki nie szło przełączać map i uparciuch ciągle próbował szukać miejscowości na Topo_PL_100. Dlatego też w tamtym okresie zaniechałem indeksacji miejscowości, co niestety odbija się na funkcjonalności mapy.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron