Polska instrukcja obsługi do Garmin 72

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Polska instrukcja obsługi do Garmin 72

Postprzez Voit » So, 19 sty 2008 16:00

Witam.
Bezskutecznie przeszukuję czeluści internetu w poszukiwaniu polskiej instukcji obsługi do Garmina 72.
Znalazłem plik pdf z instrukcją po angielsku, jednak moja znajomość języka Szekspira umożliwia mi co najwyżej zamówienie piwa w pubie...
Nie ukrywam, polska instrukcja bardzo ułatwiłaby mi życie.
Za każdą pomoc, podesłanie jakiegokolwiek linka, lub jakąkolwiek wskazówkę moja wdzięczność będzie przeogromna...
Voit
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 11 sty 2008 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Magnoom » So, 19 sty 2008 16:47

Witam na forum

Ogólnie wszystkie instrukcje obsługi w języku polskim do odbiorników Garmina dostępne są u dystrybutora: Excel Systemy Nawigacyjne. Oczywiście za opłatą. Około 60zł. Na tej stronie znajdziesz namiary na nich: http://www.garmin.com.pl/kontakt.html

Być może uda się znaleźć jakiegoś użytkownika tego modelu posiadającego instrukcję w jęz. polskim i dysponującego skanerem. Może ktoś ma plik .pdf, ale ja takich osób nie znam.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez Voit » N, 20 sty 2008 13:43

Magnoom napisał(a):(...)
Ogólnie wszystkie instrukcje obsługi w języku polskim do odbiorników Garmina dostępne są u dystrybutora: Excel Systemy Nawigacyjne. Oczywiście za opłatą. Około 60zł. Na tej stronie znajdziesz namiary na nich: http://www.garmin.com.pl/kontakt.html
(...)


Dzięki.
Niezły pomysł.
Jestem ciekawy czy gdański dystrybutor Garmina mógłby mi pomóc...
I za ile.
Podjadę i sprawdzę, ale kosztów chciałbym uniknąć - w trosce o trwałość pożycia małżeńskiego.
:wink:

Na razie poczekam na jakąś dobrą duszę posiadającą skaner, lub może gotowy plik .pdf
Voit
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 11 sty 2008 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez krzyto » Pt, 02 maja 2008 10:02

Magnoom napisał(a):Witam na forum

Ogólnie wszystkie instrukcje obsługi w języku polskim do odbiorników Garmina dostępne są u dystrybutora: Excel Systemy Nawigacyjne. Oczywiście za opłatą. Około 60zł. Na tej stronie znajdziesz namiary na nich: http://www.garmin.com.pl/kontakt.html

Być może uda się znaleźć jakiegoś użytkownika tego modelu posiadającego instrukcję w jęz. polskim i dysponującego skanerem. Może ktoś ma plik .pdf, ale ja takich osób nie znam.


Witam.
pomogłem koledze kupic na Allegro Garmin eTrex Vista HCx. Wybierając sprzedawcę nie zwracałem uwagi na kwestię językową instrukcji obsługi (czy jest polskojęzyczna). De facto nawet autoryzowani dystrybutorzy Garmina podają, że w zestawie jest "instrukcja obsługi", nie precyzują jednak, że jest ona polskojęzyczna. Dla mnie jest to oczywiste, bo zgodnie z przepisami wszystko co na terenie Polski jest sprzedawane, a wymaga instrukcji obslugi, winno zawierac takową w języku polskim.
Gość, ktory sprzedal mi Vistę HCx okazal sie malo rzetelny - po interwencji dosłał instrukcje w j. polskim, tyle ze od innego, starszego modelu Garmina.

Nie jestem fanem "tych klimatów" - jedynie "pomagałem" w zakupie urzadzenia, ale to Forum postrzegam jako bardzo preżne i merytorycznie pomocne dla wielu uzytkownikow-entuzjastów tego rodzaju gps-ów. Moje zainteresowanie w tej materii ogranicza sie do nawigacji samochodowej. Samochodowe urzadzenia nie są tak wielofunkcyjne jak spacerowe, a więc instrukcji obslugi nie wymagaja. Oczywiscie nie odnosi sie to do samych map. I tu chcialbym wyrazic spostrzezenie. Np. producent automapy polskojezyczna instrukcje obslugi udostepnia na swojej stronie - oczywiscie, ze za darmo. Gdyby bylo inaczej, to na forach (rownie preznych jak wasze) taka instrukcja z pewnoscia bylaby dostepna. No bo to nie jest zadne piractwo (nie slyszalem o potrzebie crakowania sprzedawanej przez dystrybutora polskiej instrukcji do Garmina). Ten dystrybutor powinien sie wstydzic, ze zada kase za cos co powinno byc powszechnie dostepne za darmo.
Wierze, ze przydzie czas, kiedy gps-owa brac bedzie bardziej skonsolidowana (ktores z tych kilku forow na pewno to sprawi) i ze zdobyciem polskojezycznej instrukcji obslugi za darmo nie bedzie najmniejszego problemu, a odpowiedzi w stylu:
"Ogólnie wszystkie instrukcje obsługi w języku polskim do odbiorników Garmina dostępne są u dystrybutora: Excel Systemy Nawigacyjne. Oczywiście za opłatą. Około 60zł."
odejdą do lamusa. Pozdrawiam.
krzyto
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 02 maja 2008 8:42

Postprzez CHRIS GD » Wt, 13 maja 2008 12:19

Do piero przygotowuje sie do kupna visty ale mam propozycje robimy
z rzutke na instrukcje do eTrex Vista HCx .Ja mam skaner wiec bezproblemu moge poswiecic troche czasu na skanowanie w dobrej jakości ,i potem ja wrzucic jako pdf na jakis darmowy serwer.

Skoro instrukcje w jezyku angielskim oraz 10 innych jezykach sa do pobrania zadarmo ze z internetu z oficjalnej strony!! To skandalem jest to ze w polsce pobiera sie zato az 60zł!!

Wiec zamiast czekac az ktos zrobi to zamnie chetnie dla dobra ogułu zadarmo zeskanuje i sie jeszce dołoze sie do kupna instrukcji do eTrex Vista HCx. Poniewaz to dział wodny poszukam gdzie by oddzielnie napisac o samej instrukcji.
im wiecej nas bedzie tym taniej nam wyjdzie.
CHRIS GD
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 10 maja 2008 15:11
Lokalizacja: POMORSKIE

Postprzez GPS Maniak » Wt, 13 maja 2008 12:34

krzyto napisał(a): Ten dystrybutor powinien sie wstydzic, ze zada kase za cos co powinno byc powszechnie dostepne za darmo.

Ależ on to daje za darmo. Uwierz mi. Wystarczy kupić u niego odbiornik.

CHRIS GD napisał(a):Do piero przygotowuje sie do kupna visty ale mam propozycje ....

Takie sprawy proszę załatwiać prywatnie, a nie poprzez Garniaka.
CHRIS GD napisał(a):To skandalem jest to ze w polsce pobiera sie zato az 60zł!!

Też mi się to nie podoba, ale to właściciel tłumaczenia dysponuje prawami do niego i on decyduje komu dać to za darmo (zgodnie z obowiązującym prawem - daje tym którzy kupią odbiornik w sieci dealerskiej Garmin Polska) oraz komu tego nie dawać. Nam nic do tego.

Przypominam też to, o czym trąbię na prawo i lewo chyba od dobrych pięciu lat. Instrukcja typu opis guzikologii czyli naciśnij to, a zobaczysz to (a takie są właśnie instrukcje do Garmina) nikomu nie jest potrzebna. To samo mozesz zobaczyć podczas zabawy odbiornikiem choćby na balkonie. Z instrukcji - nieważne czy polskiej czy anglojęzycznej nie dowiesz się ani co to jest linia namiaru, ani jak wgrać mapy czy waypointy do odbiornika. Nie dowiesz się także jakie mechanizmy rządzą zapisem śladów. Takie rzeczy możesz poznać wyłącznie poprzez czytanie Garniaka, a także - przynajmniej częściowo - mojej www . Uwierz mi :D - jeżeli już będziesz miał odbiornik instrukcja naprawdę do niczego nie będzie Tobie potrzebna. W instrukcji nie wyjaśniono nic, a tylko pokazano co się stanie jak naciśnisz konkretny guzik, a to można sprawdzić samemu :D

Z drugiej strony - do tego żeby zobaczyć jak włożyć baterie do odbiornika wystarczą obrazki. Tłumaczenie nie jest potrzebne :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez SP2UKP » N, 20 lip 2008 0:19

GPS Maniak napisał(a):
CHRIS GD napisał(a):To skandalem jest to ze w polsce pobiera sie zato az 60zł!!

Też mi się to nie podoba, ale to właściciel tłumaczenia dysponuje prawami do niego i on decyduje komu dać to za darmo (zgodnie z obowiązującym prawem - daje tym którzy kupią odbiornik w sieci dealerskiej Garmin Polska) oraz komu tego nie dawać. Nam nic do tego.

W sensie prawnym masz rację. Ale istnieje też coś takiego jak dobra praktyka kupiecka :wink: .
Gdy kupuję nowy sprzęt (AGD, RTV, komputery, elektronika) jedną z pierwszych rzeczy jaką robię PRZED ZAKUPEM jest zorientowanie się w możliwościach sprzętu który mam zamiar kupić.
W przypadku Nuviego, nie śniło mi się np. że może mieć obsługę telefonu komórkowego, odtwarzacz mp3 czy nadajnik FM. Generalnie nie miałem pojęcia jak się używa nawigacji samochodowej (nie miałem okzaji zetknąc się z nią w praktyce).
I do takiej wstępnej orientacji może posłużyć instrukcja. Pominę już to, że przeczytanie instrukcji powoduje, że zadaje się mniej elementarnych pytań na forach :-)

Swoją drogą, ciekawe czy dozwolony użytek osobisty obejmuje udostępnienie (indywidualnie) tłumaczeń własnej roboty za pośrednictwem Garniaka (prośba na "pw"). Chyba tak, coś na ten temat kiedyś czytałem w Chipie.
Pozdrawiam, Jarek

60CSx, n770+CNNA2009+CNE2008+GPMapa2008.1+UMP_pcPL
Aby słowo mogło zostać wypowiedziane potrzebne jest milczenie. Przedtem i potem. "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursula K. Le Guin
Avatar użytkownika
SP2UKP
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pn, 14 kwi 2008 4:51
Lokalizacja: JO93HA


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość