MaxiMapa i zegarek Garmin

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

MaxiMapa i zegarek Garmin

Postprzez nullomorph » Pt, 14 sty 2022 13:18

Witam,
Dawno temu kupiłem do ręczniaka MaxiMapę, i bardzo dobrze spisywała się na Mazurach. Teraz chciałbym mieć ją też na Feniksie (6 pro), i mam kłopot. Mapa jest przypisana do karty SD, więc na zegarek nie daje się skopiować. Nawet bym kupił ponownie, ale firma chyba padła, bo strona jest szczątkowa i nie ma nigdzie informacji o wersji na zegarki. Jedyną alternatywą z sensowną batymetrią jest mapa od Garmina zawierająca też południe Bałtyku - OK, ale trochę za droga jak na okazjonalne wakacyjne korzystanie (co innego, jakbym miał własną łódź z ploterem).
Czy jest jakiś sposób, aby MaxiMapę (którą legalnie kupiłem) wgrać na Fenixa?
eTrex20, Fenix 6PRO
PL_Topo, MaxiMapa, OSM
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: MaxiMapa i zegarek Garmin

Postprzez sdsyc » N, 16 sty 2022 11:55

Jam sam napisałeś, zakupiłeś legalnie ale... z licencją przypisaną do karty SD. Wg mnie legalnie w Fenix jej nie użyjesz.
MaxiMapa jest oferowana, ale na Lowrance.
Niestety, to nie moja "branża", więc nie znam alternatyw. Może https://extract.bbbike.org/?format=garmin-oseam.zip ?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: MaxiMapa i zegarek Garmin

Postprzez nullomorph » Pn, 17 sty 2022 21:42


Nie ma batymetrii, są znaki nawigacyjne, więc jako nakładka na mapę Topo lepsze niż nic, ale MaxiMapa ma nieźle zrobioną batymetrię, zaznaczone podwodne kamienie, OSM tego nie ma. Jedyna alternatywa to dalej korzystać z ręczniaka z kartą SD, albo z telefonu z Navionicsem. Z Navionics, który teraz też należy do Garmina, za 200 zł można mieć prawie całą Europę (z aktualizacjami przez rok, ale potem mapy zostają), niestety ceny BlueChart obliczyli na posiadaczy luksusowych jachtów.
eTrex20, Fenix 6PRO
PL_Topo, MaxiMapa, OSM
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: MaxiMapa i zegarek Garmin

Postprzez roro » Pt, 21 sty 2022 10:43

nullomorph napisał(a):Nie ma batymetrii, są znaki nawigacyjne, więc jako nakładka na mapę Topo lepsze niż nic,....

Sprawdź dokładniej, według mojej wiedzy mapa PL Topo powinna mieć znaki nawigacyjne na Jeziorach Mazurskich.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: MaxiMapa i zegarek Garmin

Postprzez nullomorph » Śr, 26 sty 2022 22:08

roro napisał(a):Sprawdź dokładniej, według mojej wiedzy mapa PL Topo powinna mieć znaki nawigacyjne na Jeziorach Mazurskich.

Znaki nawigacyjne bardzo dobre ma darmowa OpenSeaMap, używam jej jako nakładki na fabryczną Topo Garmina, ale chodzi o batymetrię, która w MaxiMapie była bdb.
eTrex20, Fenix 6PRO
PL_Topo, MaxiMapa, OSM
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: MaxiMapa i zegarek Garmin

Postprzez PouchX » Wt, 27 wrz 2022 17:05

Przecież firma działa.
maximapa.pl

Zadzwonić i dogadać się żeby wygenerowali mapę pod ID Feniksa
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4539
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość