:)))
Napisane: Pn, 16 cze 2008 14:17
Akurat przesmyk między Gilmą a Dobą jest czysty od trzcin i tam ewidentnie musi być jakis błąd. To było jedyne miejsce gdzie zaobserwowalem taką pomyłkę. Wyslij mi link do Turystyki-rt2
Przy postoju miedzy Dobą a Gilmą okazalo sie ze cumujemy na lądzie
P.s. Mapy Mazur są działane na podstawie zdjęć satelitarnych, więc linia brzegowa najczęściej oznacza linię trzcin. Stąd cumawanie "na lądzie"
Jedynia usterka jaką zauważyłem to na kawałku pólnocnego Darginu znikają poziomice.
do zainstalowania mapy, w sposób by wyświetlała się prawidłowo potrzebne bedą 3 programy
mapsettoolkit -> http://cypherman1.googlepages.com/
cgpsmapper -> http://www.cgpsmapper.com/download/FreeSetup.exe
mapsource -> informacje dotyczacę pobierania i instalacji znajdują się tu http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=1550
i teraz po kolei:
1. w folderze z programem mapsource [domyslnie c:/garmin/...] tworzymy folder o nazwie 'mazury' do ktorego kopiujemy plik *.img i plik *.typ [do pobrania stąd http://members.chello.pl/j.kmiecik/mazury.typ ]
2. instalujemy cgpsmapper'a
3. odpalamy mapsettoolkit i ustawiamy wszystko tak jak widać na obrazku
http://members.chello.pl/j.kmiecik/mapset.jpg
[w okienku 'Mapset Installed' nic nie zmieniamy, tu widać jakie się ma mapy wgrane]
no i od tej chwili w mapsource i nroute powinna się pojawić moja mapa.
jeżeli wyjdzie nowa wersja wystarczy podmienić stary plik *.img [c:/garmin/mazury/...] na nowy