Przydatność pocketa dla waypointowania w GPSMap60CS

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Przydatność pocketa dla waypointowania w GPSMap60CS

Postprzez soko » Pt, 13 kwi 2007 20:42

Pocket w turystyce (poza ściąganiem map zachmurzenia, opadów itp.) moze sie jeszcze przydać do dotarcia do miejsca, które są tylko na zdjęciu (np. lotniczym). Obiektów tych zazwyczaj nie ma na mapach ( np. w Ozim).

Przykład:Zamierzam w końcu owaypointować dwie mielizny, o których wiem ale dokładnego położenia nie znam. Są one natomiast dobrze widoczne na zdjeciu z Geoportala. Google nie ma dobrych zdjęć tej okolicy.

1.Pobieram zdjęcie, zaznaczam sobie te mielizny (głównie oczywiście dla celów tego wątku - bo nie każdy z nas od razu dojdzie, o które mi chodzi).


Obrazek
2.Plik wgrywam na kartę SD w pockecie.
3.Gdy juz tam jestem, uruchamiam w terenie GPSTunera. Na spacerku, w dwu miejscach, które mogą służyć do zaznaczenia punktu kalibracyjnego - kalibruję mapę. Np. tam , gdzie żółte kropki. Skalibrowana mapa (zdjęcie) czeka sobie w pockecie. ( No i przydałaby się jeszczejedna kropka -punkt kalibracyjny - na wschodnim brzegu jeziora ( dopisane 16/01/2008)[/

4. Gdy którgoś dnia pływając po jeziorze postanowię wreszcie te mielizny owaypointować (czy chociaż się na nich pokąpać), włączam GPSTunera, i raczej bez problemu znajduję te mielizny (często naprawdę niewidoczne z wody).

5. Nanoszę na 60CS kolejne waypointy z tego jeziora.
6. Potem już nawiguję wyłącznie w oparciu o 60CS. Koniec z niespodzianym przycieraniem mieczem po dnie!

Oczywiście mając kilka waypointów z brzegu jeziora z punktów charakterystycznych - moge mapę skalibrować pod MapCalibratorem w domu.

Pozdrawiam Krzysztof.
Ostatnio edytowano Śr, 16 sty 2008 11:43 przez soko, łącznie edytowano 1 raz
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez JacekN » N, 29 kwi 2007 9:03

Namieszaleś nieźle.Skoro masz mapę to możesz w domu nanieść mieliznę do 60-tki.A odnośnie pocketa to w ozim CE sie to fajnie robi.Wgrywasz całe zdjęcie i po sprawie.
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez soko » Wt, 08 maja 2007 8:55

Jacek N:
Namieszaleś nieźle.Skoro masz mapę to możesz w domu nanieść mieliznę do 60-tki.A odnośnie pocketa to w ozim CE sie to fajnie robi.Wgrywasz całe zdjęcie i po sprawie.


1. Zdjęcie jest z geoportalu- jest NIESKALIBROWANE. Dlatego kalibracja w terenie.
2. U mnie OZI otwiera tylko pliki ".map" , zdjęć nie ładuje. Dlatego m.in. używam GPSTunera.

Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości