Współrzędne geograficzne

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Postprzez Tasunka Witko » Śr, 28 maja 2008 17:35

popej napisał(a):Uwzględniając baterie, ...

No ale w taki wypadku wydaję sie to bez sensu. Kieszeń wypchana akumulatorami... A potrzebne mi to tylko na taka wyprawę no i może na jesieni raz w góry czyli sporadycznie. Ogólnie ten wariant odpada.
popej napisał(a):Nie mam tego urządzenia, ale była wzmianka na Garniaku:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=29365#29365

Czytałem, ciekawe. No ale poza funkcjami wyświetlania pozycji i rejestrowania śladu to dla mnie nie przydatne. Może kiedyś, jak dotrwam do kolejowej emerytury to zacznę za tą "wypasioną" kasę poświęcę temu więcej czasu :)
popej napisał(a):IMHO włączasz i rejestruje ślad w wewnętrznej pamięci, telefon nie jest potrzebny. Potem go podłączasz do komputera i ściągasz ślad. Przy zapisie co 5 sekund, pamięci powinno starczyć na 180 godzin. Baterii oczywiście na dużo mniej.

Nie zadałem precyzyjnego pytania. Chodziło mi o odbiornik GPS taki tańszy (wymieniłem je wyżej). Dziś będąc w pracy pogrzebałem w vlkGPS i widzę, że dla rejestracji drogi trzeba samemu dać polecenie na każdy punkt. Wklepałem kilka i zapamiętało. Teraz nie wim jak je wykasować. Pogrzebię jutro na nocnej zmianie... :)

Reasumując:
Ze "śladu" na 90% będą nici no chyba, że znajdę sponsora, który zakupi takie urządzenie. Ewentualnie ktoś pożyczy na te dwa tygodnie (mogę podjechać po to osobiście ale nie za daleko) i przetestujemy jak to sie ma do spływu rzeką średniej szybkości (Pilica płynie około 0,5 m/s czyli w granicach 4km/h) no i jak zachowuje się na takiej otwartej przestrzeni. Mam jeszcze dwa miesiące na podjęcie decyzji. Spływ planujemy na pierwszą połowę sierpnia. Ma być zarąbista pogoda.
Szaman
Avatar użytkownika
Tasunka Witko
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2008 20:52
Lokalizacja: Przysucha

Postprzez wodnik7 » Śr, 28 maja 2008 18:37

witam,

z nokia uzywam do sladow, czy tez po prostu pokazywanmia pun ktow swietnego a malutkiego programu "gpstrack", www.qcontinuum.org

polecam!!!!!
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość