GPSMAP 620

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: GPSMAP 620

Postprzez MaciekP » Pt, 29 maja 2009 13:55

ale to wyglada na w prosty sposób skorygowane firmwarem. Ktos eskalował to do Garmina?
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMAP 620

Postprzez SP2BZW » Pt, 29 maja 2009 15:33

jaki Garmin miałby interes :?: w końcu jest to odbiornik morski...

mnie osobiście interesują mapki typu GPSWielkopolska, WJM czy inne, zawierające wodne drogi śródlądowe i będę szukał odpowiedzi
jak te mapki przystosować do trybu morskiego... a jeżeli postulować zmianę firmware to stronę wzbogacenia trybu samochodowego...
SP2BZW
 

Re: GPSMAP 620

Postprzez PouchX » So, 30 maja 2009 1:00

Tak z ciekowości wgrałem BlueCharta do Nuvi 765 :)
Załączniki
BC_ATL_N765.png
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMAP 620

Postprzez SP2BZW » N, 28 cze 2009 18:13

podsumowując temat map w 620... w trybie samochodowym jest widziana karta i oczywiście w trybie morskim jest widziana tylko karta
(ale to chyba wynika z polityki dystrybucyjnej Garmina czyli mapy g2 są dostępne wyłącznie na kartach)

w trybie morskim są wyświetlane oczywiście mapy g2 i wszystkie kompilowane cgpsmapperem z parametrem MARINE=X czyli ukłon w kierunku
tych co klikają... dodanie tego parametru w pliku *.mp nic nie kosztuje a powoduje że obiekty lądowe są wyświetlane w trybie mapy g2 :P

i na koniec zagadka, co to za mapa :?: :lol:

Obrazek
SP2BZW
 

Re: GPSMAP 620

Postprzez PouchX » N, 28 cze 2009 19:50

ODP. Mapa morska.
Coś wygrałem?
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMAP 620

Postprzez SP2BZW » N, 28 cze 2009 20:42

i tak i nie... :D a nagrodą jest piwo na jesiennym zlocie :lol:

w konkursie nie mogą brać udziału : saradog (bo już mu zdradziłem rozwiązanie) oraz popej bo kiedyś mi to zasugerował
a dopiero teraz sprawdziłem :P

P.S. osobiście czekam na autora zdania : "Może jednak warto poznać bardziej GPSMap 620 "
SP2BZW
 

Re: GPSMAP 620

Postprzez asandrzej » Wt, 30 cze 2009 0:45

Witam.
Według mnie to mapa CNE i BlueChart v 9.5 lub w odwrotnej kolejności . Tak zaznaczona ulica Portowców jest w CNE.
Obrysy budynków i reszta wyświetlanych elementów jest z mapy BlueChart
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: GPSMAP 620

Postprzez SP2BZW » Wt, 30 cze 2009 14:49

dwa razy pudło... zresztą już pisałem że w trybie morskim nie jest wyświetlany ani zwykły BCh ani CNE...
SP2BZW
 

Re: GPSMAP 620

Postprzez asandrzej » Wt, 30 cze 2009 15:34

Nie byłem przekonany, na 100% ale ulica Portowców na innych mapach jest gdzie indziej zlokalizowana a w zasadzie miej więcej w tym miejscu chyba przebiega bocznica kolejowa znaki morskie odpowiadają v. 9.5 Podobny układ ulic jak w CNE i obrys 5 budynków jak w v 9.5.
Ale trudno nie zgadłem.
To może teraz mi sie uda ' BlueChart g2 Vision VEU505S - Bałtyk Południowy '
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: GPSMAP 620

Postprzez SP2BZW » Wt, 30 cze 2009 18:14

zgadza się :D połączona genialnym programem popeja z GPMapą Topo... wreszcie na lądzie są drogi a nie piksele mapy satelitarnej
SP2BZW
 

Re: GPSMAP 620

Postprzez asandrzej » Wt, 30 cze 2009 18:17

To chyba się należy skrzynka ale Popejowi za takie narzędzie to i tak mało.
Edit:
Ale ten układ ulic nie pasuje mi do Gmapy Topo.Tak rozrysowane ulice są w CNE. W topo jest też wieksz liczba obrysów budynków 5 małych jest na samym cyplu. Obrysy budynków pochodzą chyba z BCh.
Załączniki
Układ ulic.jpg
Układ ulic.jpg (9.51 KiB) Przeglądane 10053 razy
Ostatnio edytowano Wt, 30 cze 2009 19:12 przez asandrzej, łącznie edytowano 6 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: GPSMAP 620

Postprzez SP2BZW » Wt, 30 cze 2009 18:20

masz rację :D i na marginesie, mapa lądowa była łatwa do odgadnięcia bo jest pokazana warstwica...
SP2BZW
 

Re: GPSMAP 620

Postprzez Macieq » Pn, 03 sie 2009 9:37

Mam takie pytania do posiadaczy, dotyczące GPSMAP 620:
- czy trzeba mieć osobny głośnik (np. dokupiony), czy jest on może fabrycznie zainstalowany np. na kablu zasilania 12 V (mówię o zastosowaniu w aucie)?
- na jak długo wystarcza bateria (urządzenie włączone non-stop np. outdoor)?
pozdrawiam
Macieq (Oregon 600, Nuvi 660)
Avatar użytkownika
Macieq
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:04
Lokalizacja: Wawa

Re: GPSMAP 620

Postprzez SP2BZW » Pn, 03 sie 2009 9:58

- jest na kablu, taki sam jak w serii 276/278 https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=15500
- przy okazji mogę sprawdzić czy wytrzymuje deklarowane "do 9 godzin" ale 5 bez problemu...

w obu uchwytach są gniazda stereo dla zewnętrznych głośników :D
SP2BZW
 

Re: GPSMAP 620

Postprzez Waclaw » Wt, 29 wrz 2009 10:01

Czy może coś wyjasniło się w temacie wyświetlania map samochodowych w trybie morskim?
Widzę, że GPmapę można zapisać na karcie jako gpmapsupp.img i jest obsługiwana w trybie morskim więc pewnie chodzi o jakąś flagę odpowiednio ustawioną w pliku .img
Chyba zmiana takiej flagi nie byłaby łamaniem praw autorskich?
Próbowałem wysłać za pomocą mapsource dwie mapy: tą, któa jest obsługiwana w trybie morskim (GPMapa) i tą któa nie jest (GPSwielkopolska) ale wtedy żadna nie jest widoczna w trybie morskim.
Próbowałem połączyć programem kolegi PouchX (GMapTool) ale ten sam efekt.
Myślę, że właśnie kolega PouchX może coś poradzić w tej sprawie, bo zna format plików .img jak własną kieszeń :wink:

Co do samego urządzenia to zauważyłem, że ślady w trybie morskim nie mają danych o wysokości. Może bedą miały dane głębokości po podłączeniu sondy. W trybie samochodowym są dane o wysokości.

SP2BZW napisał(a):w trybie samochodowym nie jest widziana karta (poza przypadkiem że w pamięci odbiornika
nie ma nic a na karcie jest gmapsupp w wersji lądowej) i oczywiście w trybie morskim jest widziana tylko karta

Zauważyłem, że mogą być dwie różne mapy o nazwie gmapsupp.img (jedna na karcie a druga w urządzeniu) i są one obydwie widoczne w trybie samochodowym.

Chciałbym jeszcze zapytać o wyjście audio: czy to jest wyjście na wzmacniacz czy na głośnik? Pytam, ponieważ podłączałem głośniki zewnętrznye jakie stosuje się do CB radia i dźwięk był ale cichszy niż z głośniczka przy wyczce do zapalniczki (uchwyt samochodowy). Być może powinien to być głośnik 4ohm (te które sprawdzałem były 8ohm). Jeśli ktoś to testował to będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam.
Waclaw
Nuvi 205, GPSmap620, dezl 760
Waclaw
Początkujący
 
Posty: 66
Dołączył(a): Cz, 03 wrz 2009 12:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości