kreska kursowa

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

kreska kursowa

Postprzez janjjw » Pt, 07 sie 2009 11:49

Zamierzam nabyć w miarę uniwersalny GPS do użytku na wodzie i lądzie też. Zacząłem przeglądać dane techniczne różnych modeli ale nigdzie nie mogę znaleźć urządzenia, które wyświetlałoby kreskę kursową (bearing line). Ustaliłem, że ani OREGON, ani COLORADO jej nie maja (chyba, że się mylę). Wśród dystrybutorów Garmin'a wiedza na ten temat jest dość nikła :( Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie urządzenie nabyć by spełniało te jakże proste wymaganie. Osobiście uważam, że zarówno w terenie, a tym bardziej na wodzie brak kreski kursowej jest poważnym mankamentem. Płynąc po Śniardwach warto wiedzieć czy kontynując ten kurs wjadę na kamienie czy nie.
janjjw
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 07 sie 2009 11:35

Re: kreska kursowa

Postprzez SP2BZW » Pt, 07 sie 2009 14:13

źle szukasz... przeglądnij ofertę urządzeń dedykowanych na wodę :D
SP2BZW
 

Re: kreska kursowa

Postprzez soko » Pt, 07 sie 2009 16:53

janjjw - zobacz tego posta obok : viewtopic.php?p=75091#p75091
pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: kreska kursowa

Postprzez Azzie » Pt, 07 sie 2009 17:06

Oregony to takie outdoorowe Nuvi, ale nie przesadzajmy - kreskę kursową mają.

http://www8.garmin.com/manuals/2560_OwnersManual.pdf - strona 11, prawy dolny róg.

Chyba że chodziło o coś innego niż kreskę wskazującą kurs i jak bardzo z niego zeszliśmy, żeglarzem nie jestem :-)
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Re: kreska kursowa

Postprzez SP2BZW » Pt, 07 sie 2009 18:27

z tego co pamiętam to "bearing line" pokazuje się tylko w czasie nawigowania (co mają wszystkie outdoor) a pytającemu chyba
bardziej zależy na "heading line" czyli linię która jest zawsze a jej długość jest regulowana czasowo albo odległościowo...
SP2BZW
 


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości