Garmin HomePort

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Garmin HomePort

Postprzez Spider » Pn, 26 paź 2009 7:49

Nie wiem czy ktoś o tym już pisał (nie znalazłem) więc postanowiłem napisać:

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=64242

Before heading out on the open water, plan your voyage with HomePort — marine trip-planning software¹ that lets you plan and organize routes from the convenience of your computer.

Use your existing BlueChart® preprogrammed card, or transfer the preloaded maps² directly from your chartplotter to an SD™ card. Then simply plug the card into your computer's card reader to start planning your voyage.

Navigating waters with no visible landmarks or shallow shorelines can be a daunting task for even the most experienced navigator. With your existing BlueChart data together with HomePort on your computer, you’ll have the ability to view map details such as underwater hazards and hidden obstacles and plan a route to avoid them.

HomePort also offers features such as depth profiles, distance and bearing measurements, and tidal predictions.
Manage Your Data

In addition to managing waypoints, routes and tracks, you can store information from past voyages right on your computer. HomePort will also help you create point-to-point routes, determine fuel usage and estimate your travel time for each leg of your route — saving you time and money.
View Marine Charts

It’s easy to browse and view chart detail on your computer screen and mark waypoints and other points of interest. When finished, send the data to an SD card or proprietary Garmin datacard to load into your compatible Garmin chartplotter or sounder.

HomePort is compatible with BlueChart, BlueChart g2 and BlueChart g2 Vision navigation charts. It is currently only compatible with Windows® operating systems.

¹HomePort software does not include map data, and is only available in English.

²Inland Lakes software is not compatible with HomePort. If using a device preloaded with Inland Lakes software in conjunction with BlueChart g2 and g2 Vision pre-programmed cards, only the pre-programmed cards are compatible.


Obrazek Obrazek Obrazek
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin HomePort

Postprzez beetle-m » Pn, 26 paź 2009 8:34

Darek już o tym wspomniał lecz nie wprowadził nazewnictwa, które umożliwiłoby odnalezienie informacji. Utrzymajmy Twój wątek jako ściśle ukierunkowany na HomePort w przeciwieństwie do ogólnych "Nowości morskich" Garmina.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Garmin HomePort

Postprzez popej » Pn, 26 paź 2009 11:10

Podrasowali BaseCampa?

Na dzisiaj coraz bardziej zaczyna brakować Garminowi oprogramowania na PC, które byłoby kompatybilne z mapami dostarczanymi w odbiornikach. Czekam, kiedy na PC będzie można pracować z mapami typu GB Discoverer i CityXplorer. I ciekawi mnie, czy HomePort potrafi wyświetlać raster zawarty w g2 vision. Albo chociaż te ładne zdjęcia, które siedzą w mapie ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin HomePort

Postprzez SP2BZW » Pn, 26 paź 2009 11:24

zdjęcia ponoć ma wyświetlać... jeszcze trochę poczekamy i będziemy się bawić :D
SP2BZW
 

Re: Garmin HomePort

Postprzez PouchX » Pn, 26 paź 2009 19:04

Wygląda to całkiem ciekawie:
Załączniki
baltyk.jpg
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin HomePort

Postprzez SP2BZW » Pn, 26 paź 2009 21:17

na polskim wybrzeżu zdjęć nie ma, trzeba wczytać inne mapy :D
SP2BZW
 

Re: Garmin HomePort

Postprzez SP2BZW » Wt, 27 paź 2009 16:38

pokazuje zdjęcia zawarte na mapie :D
SP2BZW
 

Re: Garmin HomePort

Postprzez Jurmak » Pn, 02 lis 2009 16:45

PouchX napisał(a):Wygląda to całkiem ciekawie:


Żeby tak jeszcze mapa była aktualna... Brakuje terminalu DTC (kontenerowego)
Załączniki
Obrazek 2.jpg
Pozdrowienia Jurek M
GPSMap 276C
Jurmak
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:17
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin HomePort

Postprzez PouchX » Pn, 02 lis 2009 21:28

A kiedy on powstał.
Bo ja zrobiłem screena z mapy z 2007r.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin HomePort

Postprzez SP2BZW » Wt, 03 lis 2009 0:02

zaczęli budowę w 2005, pierwszy statek został przyjęty w czerwcu 2007...
SP2BZW
 

Re: Garmin HomePort

Postprzez Kuwejt » N, 18 kwi 2010 18:13

Kto mi powie, jakie warunki musi spełniać mapa aby HomePort ją zauważył?
Chciałbym przeglądać w nim mapy Jezior Mazurskich czy np. Śniardwy batymetryczne.
MapSource je widzi, HomePort już nie :(

TW
Kuwejt
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 11 lip 2009 12:31

Re: Garmin HomePort

Postprzez SP2BZW » Wt, 20 kwi 2010 20:16

powiem że nie wiem :D ale też nie analizowałem tego bo niepotrzebowałem... fakt jest taki że mapy z atrybutem morskim nie są widziane w HomePort :(
jak będę się nudził to "podrąże" temat :) chociaż moim zdaniem najszybciej to zrobi Andrzej popej :idea:
SP2BZW
 

Re: Garmin HomePort

Postprzez dsiedlecki » Wt, 11 maja 2010 16:17

Hum, podpinałem kartę SD z mapą do komputera z Home Port i bez problemu pokazywał mapę.
Bluecharta'a G2 Vision, więc nie wiem w czym problem.

Darek
dsiedlecki
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Wt, 03 lis 2009 16:04


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości