Mały problem z Vista Hcx

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Mały problem z Vista Hcx

Postprzez esox761 » Pt, 18 cze 2010 9:08

Witam
wszystkich użytkowników, znawców i posiadaczy.
Ponieważ jestem jeszcze nie doświadczony i mało obeznany w obsłudze GPSa mam kilka pytań i proszę o podpowiedź :)
Mój sprzęt to Garmin VISTA Hcx.
- po każdorazowym włączeniu GPSa wyświetlają mi się na ekranie moje dotychczasowe ślady na mapie i nie wiem jak to wyłączyć ???
- po kązdorazowym włączeniu GPSa, urządzenie pokazuje mi w lini prostej kurs ( linie-ślad ) na ostatnie miejsce gdzie byłem dajmy na to 100km dalej , to też mi jest nie potrzebne.
Wolałbym żeby po każdorazowym włączeniu GPSa urządzenie wyświetlało mi tylko moją aktualno pozycje i nic więcej !!!!!
- nie kierowało mnie "gdzieś tam" ( jak już będe chciał to sam sobie włącze "nawiguj" )
- nie pokazywało mi dotychczasowych śladów

Druga sprawa to Map Source.
Gdy przenosze ślady i punkty na kompa z GPSa i zapisuje jest wszystko OK, ale jak chce zapisać następny wypad w teren to przy zapisywaniu na Map Source znika mi poprzedni zapis i nie moge zapisać więcej jak 4-ślady!!!!! :? i tak w kółko, starciłem już kilka waznych śladów w ten sposób bo program jakby mi nakładał jeden zapis na drugi.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i z góry Dziękuje. :D
Avatar użytkownika
esox761
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 08 mar 2010 11:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mały problem z Vista Hcx

Postprzez Magnoom » Pt, 18 cze 2010 13:28

esox761 napisał(a):- po każdorazowym włączeniu GPSa wyświetlają mi się na ekranie moje dotychczasowe ślady na mapie i nie wiem jak to wyłączyć ???
- po kązdorazowym włączeniu GPSa, urządzenie pokazuje mi w lini prostej kurs ( linie-ślad ) na ostatnie miejsce gdzie byłem dajmy na to 100km dalej , to też mi jest nie potrzebne.
Wolałbym żeby po każdorazowym włączeniu GPSa urządzenie wyświetlało mi tylko moją aktualno pozycje i nic więcej !!!!!
- nie kierowało mnie "gdzieś tam" ( jak już będe chciał to sam sobie włącze "nawiguj" )
- nie pokazywało mi dotychczasowych śladów
Po włączeniu odbiornika wyczyść pamięć śladu aktywnego. Nie będziesz widział śladów jakie były zapisywane do tej pory. Zakładam, że wspomniany tutaj problem z linią prostą łączącą obecną pozycją z tą ostatnią zapamiętaną przez urządzenie to też ślad aktywny, a nie włączona nawigacja do punktu.
esox761 napisał(a):Druga sprawa to Map Source.
Gdy przenosze ślady i punkty na kompa z GPSa i zapisuje jest wszystko OK, ale jak chce zapisać następny wypad w teren to przy zapisywaniu na Map Source znika mi poprzedni zapis i nie moge zapisać więcej jak 4-ślady!!!!! :? i tak w kółko, starciłem już kilka waznych śladów w ten sposób bo program jakby mi nakładał jeden zapis na drugi.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i z góry Dziękuje. :D
Zgrywanie danych z GPS na PC działa. Problemu z tym nadpisywaniem jednak nie zrozumiałem. Jak "zapisujesz następny wypad" w MapSource :?: Co dokładnie robisz :?:
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron