Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez AndrzejP » So, 05 wrz 2009 13:54

Witam,

Wszim, aby skrócić Twoje cierpienia, wystawię Ci właściwy GPSProxy dla QUE.
Jedyna poprawna wersja dla iQUE to 1.16b by Wsian.

Powodzenia :D
Ostatnio edytowano Śr, 09 wrz 2009 18:51 przez AndrzejP, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejP
Avatar użytkownika
AndrzejP
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » So, 05 wrz 2009 14:43

Witam.
Jak napisałeś o ‘skróceniu cierpienia’ to pomyślałem, że umieściłeś mapę z dostosowanym wyświetlaniem dla GMXT.
Wydaje mi się, że wersja 2.2 też powinna działać, ale w 100% pewności nie mam sądzę tylko po tym, że tej wersji plik mam na dysku a to,
że GPSproxy kiedyś u mnie działał to jestem pewny.
Pozdrawiam.
Edit:
Wersja 2.2 zainstalowałem i działa na 100%.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez AndrzejP » So, 05 wrz 2009 17:22

Wiam,

asandrzej'u nie ma mapy Śniardw w wersji XT i nie będzie. Pytanie brzmi : czy XT obsługuje kolory morskie - jezeli tak, to trzeba tylko tą funkcje włączyć (ja nie znam XT ) i wyświetlanie mapy będzie OK.

GPSProxy w wersji 2.2 może nawet działać, ale co z tego skoro iQUE na pewno nie będzie miał sygnału gps ! Sprawdziłem to na własnej skórze i mam pewności 1 000 %.
Problem polega na tym, że wersja 2.2 i inne generują protokół inny niż iQUE Garmina potrzebuje. Spradzone rozwiązanie tego problemu to GPSProxy 1.16b po poprawkach pana Wsiana z Malezji.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano So, 05 wrz 2009 22:34 przez AndrzejP, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejP
Avatar użytkownika
AndrzejP
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » So, 05 wrz 2009 19:15

Zainstalowałem Que wersja 2.90 Gpsproxy 2.2 działa bez problemu.
W tym czasie jak się interesowałem Que mówiono, że przy którejś wersji Gpsproxy były jakieś znaczące przesunięcia,
ale w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, która to była wersja .
Pozdrawian.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez SP2BZW » So, 05 wrz 2009 19:39

przesunięcia :?: program który emuluje/dubluje wirtualne porty zmienia dane :?:
SP2BZW
 

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez AndrzejP » So, 05 wrz 2009 19:56

Ten problem rozstrzygnie wszim jak dokona kolejnej próby instalacji GPSProxy !
Zaczekajmy więc na wyniki jego doświadczeń nad iQUE. :shock:

Pozdrowienia
AndrzejP
Avatar użytkownika
AndrzejP
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » So, 05 wrz 2009 21:52

Myślę ze „Wszim” nie zauważył jeszcze jednego pola do skonfigurowania Garmin Protocol Output ale On już chyba sobie poradził bo sie nie loguje.
Przycisk Cofigurate jest aktywny dopiero po najechaniu kursorem na drugą pozycje w tym oknie.
Pozdrawiam.
Załączniki
Gpsproxy 2.2.jpg
Gpsproxy 2.2.jpg (16.61 KiB) Przeglądane 10966 razy
Gpsproxy 2.2 b.jpg
Gpsproxy 2.2 b.jpg (38.93 KiB) Przeglądane 10968 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » N, 06 wrz 2009 13:05

Protocol output oczywiście konfigurowałem ale to nie tu problem. Problem jest na samym wejściu do GPS proxy. Każda wersja także ta 1.16b zachowuje się tak samo. Tzn w logu jest komunikat GPS input error, uknown error, frame error, UART error. Tak jakby nie rozpoznawał NMEA. Nie wiem dlaczego bo wszystkie inne programy mi działają i czytają NMEA. Podłączam je albo pod COM4 z 57600 - bezpośredni z GPSa, albo COM8 Active Device z dowolną prędkością. COM8 jest emulowany przez Quick GPS (to taki dodatek w Fujitsu Siemens N560) - może tu jest jakiś konflikt :?: Jeszcze coś pokombinuję.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » N, 06 wrz 2009 15:34

Witam.
Konfiguracji GPSproxy 2.2
Menu > Extensions> Configurate (góra) > GPS COM Port / ustawienie/ COM.4 Active Device / Baud Rate 57600 > OK.
Output Com Port /ustawienie / Com.5 > OK.
Garmin Protocol Output zaznaczyc (podświetlić) Configurate (dół) /ustawienie/ Com.5
Logo Garmin Protocol zaptaszkować. > Ok.
Powtórne uruchomienie aplikacji komunikat o błędzie /The Garmin Prot……../ zignorować
Menu >Wirtul Com Ports > Add wyświetli się Com.5 ok. > Start powinno działać.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » N, 06 wrz 2009 20:22

asandrzej jestem ci bardzo wdzięczny że starasz się mi pomóc. To co opisałeś jest dokładnie opisane na tamtej stronce z linka. I tak postępuję, dokładnie wg tych zaleceń, choć może niedokładnie gdyż COM5 mam zajęty przez SerialBT. Dlatego wirtuany mogę sobie ustawic np na COM6. ACTIVE DEVICE mam ustawiony na COM8, (tez nie ma znaczenia bo próbowałem tez przestawiać w systemie na inny COM ) i zawsze przy załączeniu START sprzęt zawiesza się i muszę robić soft reset. Gdy podłącze się z input proxy na sprzętowy COM4 Hardware Serial GPS , widać że GPS uruchamia się bo zaczyna migać diodka ale proxy ma jakieś problemy z odczytaniem danych. Sądze że to chodzi o to że nie potrafi czytać sprzętowo z GPS tylko musi mieć systemowy wirtualny ACTIVE DEVICE. Nie wiem tylko dlaczego wtedy zwisa. Poniżej wkleiłem zrzuty z programu GPS info, które loguje bez problemu dane NMEA na obydwu portach COM4 i COM8(ACTIV DEVICE), na pierwszym zrzucie widać jak Proxy loguje błędy z COM4 Serial GPS. Zwisu z COM8 nie da się pokazać :lol:
Będę próbował jeszcze jakoś wyłączyć ten mój Quick GPS tylko na razie nie wiem jak, bo czuję że chyba tu jest jakiś konflikt. Quick GPS to program dedykowany pod Fujitsu Siemens, zintegrowany z systemem i pozwala ściągać przez net koordynaty aby szybko łapać potem fixa (czyli jest takim pośrednikiem miedzy GPS a programami - ja to tak rozumiem)
Załączniki
display_3.jpg
display_3.jpg (24.62 KiB) Przeglądane 10814 razy
display_2.jpg
display_2.jpg (25.84 KiB) Przeglądane 10819 razy
display_1.jpg
display_1.jpg (26.34 KiB) Przeglądane 10820 razy
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » N, 06 wrz 2009 20:41

Na drugim i trzeci screnshoce według mnie jest dobrze.
Wyłącz uruchamianie przy starcie (Settings) dwa razy odptaszkować.
Mam wrażenie, że przy starci nie ma sygnału i dlatego pisze o błędzie sygnał dostaje z opóźnieniem.
Wejdź Wirtual Com > Remowe Com x >Add zamknij aplikacje i tak kila razy aż znajdzie Com, z którym może pracować bez problemów. Przy starcie komunikaty o błędzie ignoruj i tak będzie działał.
Wystaw go żeby zobaczył niebo to złapie Fix-a.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » N, 06 wrz 2009 20:59

Bo na 2 i 3 zrzucie to jest inny program :D Chciałem tylko pokazać że inne programy działają i sprzęt jest sprawny.
To nie chodzi o brak sygnału - ewidentnie pisze GPS port error. Nie mam zaznaczonego uruchamiania przy starcie ani żadnych komunikatów o błędzie przy uruchamianiu. Tak jak pisałem to problem na wejściu a nie na wyjściu GPS Proxy. GPS proxy chyba musi pracować z portem ACTIV DEVICE (tak wynika z instrukcji ) a u mnie niestety zwiesza się i tu jest pies pogrzebany. To że wyświetla komunikaty z błędami gdy podłączam go do sprzętowego GPS to widocznie tak jest bo on jest sprzętowy a nie programowy.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez GPS Maniak » N, 06 wrz 2009 21:12

wszim, a na jakim sprzęcie to uruchamiasz? Albo nie widzę informacji, albo nie doczytałem.

Pytam z ciekawości, bo o ile pamiętam zaraz po zakupie mojego Asusa - w ramach prób - instalowałem różne rzeczy i chyba też poległem na GPSProxy z Garminem QUE, pomimo że wcześniej sam opisałem działanie tego zestawu na mojej www :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » N, 06 wrz 2009 21:20

Witam
„Wszim” instaluje na Fujitsu Siemens N560
Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez GPS Maniak » N, 06 wrz 2009 21:42

Dzięki. Widać przeoczyłem. Trochę googlnąłem i podobno działa, ale informacja dotyczyła WM 5.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości