problem z mapami

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

problem z mapami

Postprzez Wojtisek » Pn, 27 wrz 2010 13:37

Witam !!
ciężko sie przyznać , ale nie poradze sobie.
Pare słow wstepu : pływam troche na zaglach , ostatnio pływając po ciepłych morzach zauważyłem , że bardzo przydatny jest indywidualny odbiornik GPS.
Wybór padł na używany, od znajomego , Garmin gpsmap 60 CS w komplecie z mapami BlueChart Atlantic V6.
Do tej pory były w nim wgrane pewne wystarczające mapy , ale ostatnio potrzebowałem dograć jeszcze kilka akwenów.
I jak pewnie przypuszczacie . po zaznaczeniu interesujących mnie obszarów i próbie wgrania do urządzenia okazalo się , że zainstalowane mapy zniknęły , nowe sie nie pojawiły za to mam "miły" komunikat "NIE MOŻNA ODBLOKOWAĆ MAP " , a w progrramie na PC "MAPY DLA TEGO URZĄDZERNIA SĄ ZABLOKOWANE"
Mam 25 znakowy kod do map, ma nr i ID urządzenia ,a le gdzie i jak to wpisać żeby zaczęło działać ?? Nie mam pojęcia!!!!
POMOCY !!!!!!!!!!!!
Wojtisek
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 10 wrz 2010 19:56

Re: problem z mapami

Postprzez Zetor » Pn, 27 wrz 2010 14:03

Witam,
prawdopodobnie nadpisales mapy znajdujące się w urządzaniu przez mapy waslane z MS.Jeżeli nie masz zrobionego "backup´u" pamięci GPS to mapy są "pa pa". Proponuje wysłanie ponowne całego obszaru, który jest Ci potrzebny i jak masz kod do odblokowania mapy to nie ma problemu. Jak odblokowac mapy ? napweno było na forum- użyj forumowej wyszukiwarki.

Pozdrawiam.
pozdrawiam Zetor
Oregon 300: OSM Deutschland, UMP-pcPL
Samsung Xcover 2: Navigon, OsmAnd~, Locus
Klik!
Avatar użytkownika
Zetor
Bywalec
 
Posty: 314
Dołączył(a): Pt, 25 wrz 2009 10:14
Lokalizacja: Brunszwik / Dolna Saksonia

Re: problem z mapami

Postprzez Wojtisek » Pn, 27 wrz 2010 14:45

oczywiście , że nie zrobiłem backup'u :D To sie nazywa frycowe.
TEraz dalej . Czy mając MS na płytce i do niej 25 znakowy kod to co on mi daje?? Czy tylko możliwość dokładnego przeglądania i całej zabawy z MS , a które regiony z tych wszystkich map można załadować do urządzenia??
Czy żeby cos załadować potrzeba jakieś dodatkowe kody do danych regionów??
Może moje pytania sa bardzo naiwne i nie dokladnie zadane , ale jestem w tym temacie całkowitym debiutantem :oops:
Wojtisek
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 10 wrz 2010 19:56

Re: problem z mapami

Postprzez Wojtisek » Wt, 28 wrz 2010 7:08

No i Co ?? To koniec pomocy :? :?: :?
A może jakiś garmin-maniak z Olsztyna jest znany Wam lu jakis sklep??
Taka konfrontacja F2F byłaby dla mnie bardzo pouczająca??
Wojtisek
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 10 wrz 2010 19:56

Re: problem z mapami

Postprzez Zetor » Wt, 28 wrz 2010 11:57

Witam,
BlueChart Atlantic V6 to już trochę przestarzała wersja, ja nie wiem jaka była procedura odblokowywania tych map. Jeżeli kupiłeś od znajomego to on powinien to wiedzieć najlepiej. Ten 25-cio znakowy kod to prawdopodobnie uniwersalny kod do odblokowania mapy w MS na kompie. Do odblokowania mapy w urządzeniu generuje się kod na stronie Garmina i zstępuje się nim kod uniwersalny. Jeżeli nadpisałeś plik z mapa i nie masz tego kodu to pomoże tylko Garmin albo znajomy. Jeżeli posiadasz kod dla twojego urządzenia (dla danego ID) i dla danego regionu to za pomocą "UnlookWizzard" (program pomocniczy wchodzący w skład MS) musisz zastąpić uniwersalny kod kodem dla twojego GPS-u.

Pozdrawiam.
PS. Rada na przyszłość :powyższe informacje można również wyszukać samemu za pomocą wyszukiwarki.
pozdrawiam Zetor
Oregon 300: OSM Deutschland, UMP-pcPL
Samsung Xcover 2: Navigon, OsmAnd~, Locus
Klik!
Avatar użytkownika
Zetor
Bywalec
 
Posty: 314
Dołączył(a): Pt, 25 wrz 2009 10:14
Lokalizacja: Brunszwik / Dolna Saksonia


Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości