FAQ dla wątku zgłoszeń fotoradarów

Tutaj można zgłaszać zmiany i błędy znalezione w bazie radarów, kontroli drogowych i niebezpiecznych miejsc zamieszczanej na stronie http://ump.waw.pl/.

Moderatorzy: frasun, Zachu

FAQ dla wątku zgłoszeń fotoradarów

Postprzez beetle-m » Pn, 11 lut 2008 11:18

Krótkie FAQ dla wątku zgłoszeń fotoradarów.

Jak po reorganizacji forum odnaleźć wątek zgłoszeń fotoradarów ?

Metoda (1). :arrow: Fotoradary - podsumowanie. w dziale Na drodze.
Jest to ogłoszenie (od 05-11-2008), które zaprowadzi użytkowników do wszelkich radarowych wątków na Garniaku.
Trzeba tylko zapamiętać, by szukać ich w dziale Na drodze.

Metoda (2). :arrow: Wybrane zagadnienia czyli popularne tematy Garniaka

Metoda (3). Dodać link do "Ulubionych" w przeglądarce. :wink:

Przeczytałem pierwszy post już kilka dni temu, ale nadal nie wiem czym mam konwertować te współrzędne do formatu, który jest wymagany? /.../ Ja się na tym nie znam, ale widzę że MapSource podaje jakieś inne współrzędne. Dlatego - jeśli chcesz mi pomóc - podaj link do jakiegoś konwertera lub zasad przekształcania jednego w drugie.

Można tak:
(1) MapSource->Edycja->Preferencje->Położenie ->Siatka (ustawiłem sugerowany w pierwszym poście format współrzędnych)
(2) w swoim GPS'ie również ustawiłem sugerowany format
Punkty przeniesione z GPS do MapSource (poprzez plik current.gpx) mają już właściwą postać.


Siatka2.PNG
Ctrl+Shift+P ->Położenie -> Siatka
Siatka2.PNG (26.62 KiB) Przeglądane 36244 razy

_________________________________________________________________________________________

Dlaczego mój zgłoszony punkt nie pojawił się w aktualizacji bazy.

Prawdopodobnie Twoje dane wymagają dodatkowych dyskusji. Być może podałeś nieprawidłowe współrzędne. Powróć do tego wątku i sprawdź czy Twój post opisany jest dodatkowym komentarzem moderatora.
_________________________________________________________________________________________

Jaki sposób polecacie do sprawdzania czy dany pkt już jest w bazie, bo przeglądanie cvs jest męczące (tym bardziej że są co najmniej 3 do przejrzenia). W MapEdit nie bardzo mi wychodzi załadowanie mapy fotoradarów. Zainstalować mapsource ?

Bazy danych są podzielone na kategorie: FS, FP, itd. więc szukając bezpośrednio w csv'ach możesz zawęzić krąg poszukiwan do odpowiedniej kategorii.

Można również pobierać nakładkę dla MapSource z UMPpcPL. Bardzo przydatne, by skontrolować w szybki sposób stan aktualny bazy danych.
Ostatnio edytowano Wt, 07 kwi 2009 13:54 przez beetle-m, łącznie edytowano 5 razy
Powód: Rozbudowano FAQ
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Powrót do Zmiany w bazie fotoradarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość