Garmin Asus M10 Pytania od żółtodzioba

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Garmin Asus M10 Pytania od żółtodzioba

Postprzez Cpt.Solo » Wt, 11 paź 2011 11:00

Witam
Niech się nie irutują Ci,co zazwyczaj na pytania innych odpowiadają np.: "A na forum albo w Google-ach szukałeś?"
No więc jestem "nówka sztuka" forumowiczem i zaraz zacznę szukać,ale będę wdzięczny za wyjaśnienie mi moich pytań tutaj.
A więc:
1. Jak wyłączyć pojawiające się okno po włączeniu telefonu (pojawia się za każdym razem)

"Umowy licencyjne
Ostrzeżenie
Nie obsługuj urządzenia podczas jazdy ....

Po krótkiej chwili ostrzeżenie znika,ale czy można w ogóle je wyłączyć?

2. Jak wyłączyć na stałe GPS?
Mimo,że GPS został wyłączony,to po wyłączeniu i włączeniu ponownie telefonu GPS znów jest włączony i wyszukuje satelit.
Czy można go tak wyłączyć aby po restarcie telefonu nie był znów aktywny?

3. Jak dodać do pulpitu ikonę programu portable? (bez potrzeby instalowania jakiegoś programu)
Telefon umożliwia dodanie programu zainstalowanego, a jak dodać na pulpit program zapisany na karcie microSD w wersji
nieinstalacyjnej?


4. Jak wyłączyć dzwięk towarzyszący zamykaniu telefonu ?
A czy można go zmienić?

5. Czy można wyłączyć "uderzenie vibry" przy włączeniu telefonu?

6. Telefon ma wbudowaną mapę Europy.Jak podać ścieżkę do innej mapy,np. do samej nowszej mapy Polski zapisanej na microSD

7. Czy można po zainstalowaniu nowej polskiej wersji firmware-a wrócić do wersji poprzedniej/starszej?
A jak wygląda sprawa gdy telefon ma polską,a chcemy wgrać angielską?
8. Do czego służy programik "M10 All Region Lock Patcher" ?
9. Czy można przypisać różne dzwonki różnym kontaktom bez instalowania dodatkowego programu,np.Resco Contact Manager ?
10. Jak zmienić dźwięk powiadomienia dla SMS-a chcąc podać swoją melodię?

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Let Force Be With You!
Cpt.Solo
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 11 paź 2011 10:43

Re: Garmin-Asus M10 Pytania od żółtodzioba

Postprzez epkchmiele » Cz, 13 paź 2011 8:57

Cpt.Solo napisał(a):Witam
Niech się nie irutują Ci,co zazwyczaj na pytania innych odpowiadają np.: "A na forum albo w Google-ach szukałeś?"
No więc jestem "nówka sztuka" forumowiczem i zaraz zacznę szukać,ale będę wdzięczny za wyjaśnienie mi moich pytań tutaj.
A więc:
1. Jak wyłączyć pojawiające się okno po włączeniu telefonu (pojawia się za każdym razem)

"Umowy licencyjne
Ostrzeżenie
Nie obsługuj urządzenia podczas jazdy ....

Po krótkiej chwili ostrzeżenie znika,ale czy można w ogóle je wyłączyć?

2. Jak wyłączyć na stałe GPS?
Mimo,że GPS został wyłączony,to po wyłączeniu i włączeniu ponownie telefonu GPS znów jest włączony i wyszukuje satelit.
Czy można go tak wyłączyć aby po restarcie telefonu nie był znów aktywny?

O tym masz tu :http://pdaclub.pl/forum/asus-z-modulem-gsm/garmin-asus-nuvifone-m10/30/
3. Jak dodać do pulpitu ikonę programu portable? (bez potrzeby instalowania jakiegoś programu)
Telefon umożliwia dodanie programu zainstalowanego, a jak dodać na pulpit program zapisany na karcie microSD w wersji
nieinstalacyjnej?

Nie wiem
4. Jak wyłączyć dzwięk towarzyszący zamykaniu telefonu ?
A czy można go zmienić?

5. Czy można wyłączyć "uderzenie vibry" przy włączeniu telefonu?

Pewnie można ale trzeba pogrzebać w rejestrze za pomocą programu PHM RegEdit
6. Telefon ma wbudowaną mapę Europy.Jak podać ścieżkę do innej mapy,np. do samej nowszej mapy Polski zapisanej na microSD

Można wgrać mapę za pomocą programu Map Source. Albo na karcie pamięci wrzucić do utworzonego przez siebie folderu Map. Ja mam ten folder w pamięci wewnętrznej i wydaje mi się że mapy chodzą płynniej.
7. Czy można po zainstalowaniu nowej polskiej wersji firmware-a wrócić do wersji poprzedniej/starszej?
A jak wygląda sprawa gdy telefon ma polską,a chcemy wgrać angielską?
8. Do czego służy programik "M10 All Region Lock Patcher" ?

Na tym forum podałem instrukcję wgrywania nowego romu , wbrew pozorom nie jest łatwa . Starałem się opisać tak żeby wszyscy zrozumieli . Inaczej tego nie potrafię opisać . Co do programu M10 All Region Lock Patcher to : na leży wrzucić go do folderu razem z romem np. anglojęzycznym i odpalić . To spowoduje że będzie można go wgrać do telefonu w standardowy sposób za pomocą kreatora. Ale mi się nie udało i musiałem wgrywać rom metodą na kartę SD czyli go złamać plikiem p835abisplit3.exe9 wrzucić na kartę i uruchomić telefon w trybie Boot mode
9. Czy można przypisać różne dzwonki różnym kontaktom bez instalowania dodatkowego programu,np.Resco Contact Manager ?
10. Jak zmienić dźwięk powiadomienia dla SMS-a chcąc podać swoją melodię?

Mozna . Należy przerzucić kontakty do pamięci telefonu i za pomocą ksiązki telefonicznej do kazdego kontaktu przypisuje się dzwonek. Ale wcześniej ten dwonek trzeba dodać za pomocą stadartowego otwarzacza. A propo telefonu to ja nie żałuję chociaż nieraz mnie ciągnie do WP7. Ale tam nie ma dobrych nawigacji a u mnie to podstawa , że tak powiem zawsze przy dup....., i naczej zawsze pod pod ręką :D
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin-Asus M10 Pytania od żółtodzioba

Postprzez Cpt.Solo » Cz, 13 paź 2011 12:44

Dzięki "epkchmiele" za odpowiedzi. :D
Niestety pod wskazanym adresem http://pdaclub.pl/forum/asus-z-modulem- ... ne-m10/30/
nie znalazłem odpowiedzi dotyczących pytania 1 i 2 :shock:

Zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem - nawigacja to podstawa. :idea:
Cpt.Solo
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 11 paź 2011 10:43

Re: Garmin-Asus M10 Pytania od żółtodzioba

Postprzez epkchmiele » Cz, 13 paź 2011 13:10

A rzeczywiście nie ma ale jest tu :http://pdaclub.pl/forum/asus-z-modulem-gsm/(m10)-faq-tips-tricks/
GPS nie da się na stałe wyłączyć ale taki był zamiar producenta ponieważ np. pogodę pokazuje z pozycji w której się teraz znajduje , czy pozycję na mapie itp. Nie rozumiem dlaczego ludzie chcą to wyłączyć . Kiedy telefon jest nieużywany to po czasie którym samemu można ustawić przechodzi w stan uśpienia tak jak komp i nie działa wtedy GPS i nie czerpie nic z baterii.
Jak nie Masz uchwytu do niego to kup to jest dopiero bajer -po włożeniu przestawia się w nawigację, przechodzi w tryb głośnomówiący, przestaje blokować ekran , ustawia się z głośnością i jasnością do ustawień w uchwycie . To jest kolejny powód dlaczego nie wybrałem tak znany HTC HD2 on tego nie potrafi.
A i jeszcze jedno producent zintegrował nawigacje w tym telefonie do maxa i wgrywnie innych programów powoduje duże komplikacje np. inna klawiatura i jest problem nie wiem dlaczego tak jest ale w asus p750 tak nie miałem . Ja po zabawie poprostu zrobiłem przywróciłem ustawienia fabryczne i wgrałem kilka aplikacji z którymi navi się nie gryzie.Powodzenia w testowaniu.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron