Mapy w Navifonie

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Mapy w Navifonie

Postprzez epkchmiele » N, 11 gru 2011 10:57

Używając kiedyś GarminXT miałem możliwość zobaczenia punktów poi ze wszystkich map które były wgrane nawet wówczas , kiedy nie były zaznaczone jako aktywne. Brakuje mi takiej funkcji w navifonie , ponieważ punkty ze wszystkich map widać dopiero kiedy mapy się zaznaczy, a wiadomo że tak nie można jeździć . Na szczęście mam jeszcze opcję szukania lokalnego przez internet , ale nie zawsze te punkty są wtym miajscu co powinny -wielki brat google myli się i to często. Przyczyną może być że mapa CN znajduje się w folderze system natomiast UMp w folderze map. Próbowałem zmienić nazwę mapy UMP na gmapprom1 i wrzuciłem ją do folderu system obok CN , ale nie widzi tej mapy . Widzi ją jak się znajduje w folderze map (pod nazwą jaką się chce). W drugą stronę nie da się tzn. CN przerzucić do folderu map bo pewnie stracę asystenta i widok skrzyżowań, Może ktoś mi podpowie, jakieś wskazówki to dalej bym poszukał i pogrzebał.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Mapy w Navifonie

Postprzez sdsyc » N, 11 gru 2011 17:47

Nie wiem, czy to Ciebie zadowoli... Ja bym zrobił tak: uaktywnił mapę (mapy) dla szukania POI, po znalezieniu zapisał do ulubionych, uaktywnił mapę do nawigacji i nawigował do "ulubionego POI"
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Mapy w Navifonie

Postprzez epkchmiele » N, 11 gru 2011 21:42

Dobre, ale jakiś sposób jest . Miałem nadzieję , że może ktoś z forumowiczów zajmujących się tworzeniem map uświadomi mnie dlaczego garmin Xt pomimo że nie miał aktywnej mapy to i tak widział z niej punkty poi . Dziękuję za każdą pomoc.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Mapy w Navifonie

Postprzez sdsyc » N, 11 gru 2011 21:49

Nie wszyscy tego pragną.

To zależy od programistów Garmina ;-) W jednym FW jest tak, a w następnym jest inaczej :-) Nie wiem czy chodziło o 62, czy 30, ale GPSmaniak się zbulwersował, że w ręczniaku utracił możliwość sterowania wyborem map dla szukania POI. I chyba mu szuka... ze wszystkich map :-)
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Mapy w Navifonie

Postprzez epkchmiele » N, 11 gru 2011 21:56

To muszę pogrzebać trochę po forum pewnie gdzieś o tym pisali.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Mapy w Navifonie

Postprzez GPS Maniak » N, 11 gru 2011 22:00

epkchmiele napisał(a):Miałem nadzieję , że może ktoś z forumowiczów zajmujących się tworzeniem map uświadomi mnie dlaczego garmin Xt pomimo że nie miał aktywnej mapy to i tak widział z niej punkty poi .

Prawdę powiedziawszy kiedy w moim 62ST widzę na wyszukiwarce 6 razy "Rysy 2499", (mam "na pokładzie" 6 map obejmujących Tatry Wysokie) to wolę już to co oferuje NUVI .....

EDIT:
sdsyc napisał(a): Nie wiem czy chodziło o 62, czy 30,

Spartolili to w obu odbiornikach. A było tak fajnie ...... :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy w Navifonie

Postprzez epkchmiele » N, 11 gru 2011 22:03

Wiem dublowały się ale mapa cn to cieniutka jest w te poi . Znalazł się na to sposób? Niestety zintegrowana przeglądarka google niekiedy żle pokazuje pozycję poi i to 1km róznicy nieraz jest.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości