Garmin - Asus Nuvifone A10

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez GPS Maniak » Cz, 15 mar 2012 22:19

Marko napisał(a):że Android 2.1 nie ma możliwości ustawienia czasowego podświetlenia np. 15 sek.

Chyba nie chcesz powiedzieć, że przed każdym skorzystaniem z telefonu włączasz "ręcznie" podświetlenie, po czym po wybraniu numeru znów "ręcznie" je wyłączasz? Podejrzewam, że problem nie tkwi w samym systemie (w Defy miałem 2.1) ile raczej w tym, że aplikacja nawigacyjna blokuje podświetlenie ekranu?

epkchmiele napisał(a): ale dla otarcia łez powiem wystarczą 2-3 kroki ( nie dotyczy budynków) żeby mapa się kręciła.

Zagadnienie znane. "Od zawsze" użytkownicy Legenda powtarzali, że szkoda kasy na Vistę, bo starczą te zaczarowane 2-3 kroki :D Nie zmienia to faktu, że lepsze jest wrogiem dobrego i jak już ktoś pozna uroki odbiornika z kompasem raczej nie kupi odbiornika, z którym trzeba "biegać" by zorientować mapę. Zresztą może się zdarzyć, że podasz odbiornik innej osobie, a ten ruch spowoduje że mapa obróci się zupełnie przypadkowo. W sumie w pieszej turystce odbiornik bez kompasu to jest rozwiązanie "takie sobie, no chyba że ktoś korzysta z mapy w tradycyjny, "mapnikowy" sposób - północ góra. Wówczas jest mu ganz pomada. Piszę to tak na wszelki wypadek - gdybyś kiedyś zdecydował się na jakiegoś outdoorowca. Osobiście polecam odbiornik z kompasem :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez epkchmiele » Cz, 15 mar 2012 22:34

asandrzej napisał(a):
Marko napisał(a):Bez podświetlenia bowiem używanie na słońcu zupełnie odpada, głównie dlatego, że Android 2.1 nie ma możliwości ustawienia czasowego podświetlenia np. 15 sek.


W Swif-cie mam system Android 2.1, mam podświetlane czasowe,
tak, że nie zleży to od systemu, telefon fabrycznie był z systemem Android 1.6
czasowe podświetlanie było od początku.

andrzej

Panowie w słońcu to się przeważnie korzysta z okularów najlepiej plaryzacyjnych , a jak takie założę to w M10 widzę jak Rain Man :D . A tak na poważnie , to widzę jak on tło sie wyszaża a szczegóły czyli drogi napisy , ikonki poi robią się tak jakby w 3d ale na pierwszym planie . Gdzieś na forum zamieściłem fotki ale one nie oddają rzeczywistości . Jakość widzenia trzeba by zwiększyć 3 krotnie , dla mnie rewelka , jak umieszczę w uchwycie samochodowym a w ślepia wali słońce . Na youtube można zobaczyć jak związku z tym polazytorem ,gdzie kąt widzenia w M10 po lewej stronie jest makabryczny tu link :http://www.youtube.com/watch?v=P9hU5wGi_WE >
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 821
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez Marko » Cz, 15 mar 2012 22:46

@GPSManiak
Podswietlenie mam ustawione na 0% (wewnatrz widac bdb., w swietle rozproszonym b. slabo) na 1 min.
Po minucie ekran wylacza sie i zarazem blokuje.
Oczywiscie powyzsze nie dotyczy uchwytu samochodowego.
@epkchmiele
Dziekuje.
Ostatnio edytowano Cz, 15 mar 2012 22:49 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6214
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez epkchmiele » Cz, 15 mar 2012 22:48

GPS Maniak napisał(a):
epkchmiele napisał(a): ale dla otarcia łez powiem wystarczą 2-3 kroki ( nie dotyczy budynków) żeby mapa się kręciła.

Zagadnienie znane. "Od zawsze" użytkownicy Legenda powtarzali, że szkoda kasy na Vistę, bo starczą te zaczarowane 2-3 kroki :D Nie zmienia to faktu, że lepsze jest wrogiem dobrego i jak już ktoś pozna uroki odbiornika z kompasem raczej nie kupi odbiornika, z którym trzeba "biegać" by zorientować mapę. Zresztą może się zdarzyć, że podasz odbiornik innej osobie, a ten ruch spowoduje że mapa obróci się zupełnie przypadkowo. W sumie w pieszej turystce odbiornik bez kompasu to jest rozwiązanie "takie sobie, no chyba że ktoś korzysta z mapy w tradycyjny, "mapnikowy" sposób - północ góra. Wówczas jest mu ganz pomada. Piszę to tak na wszelki wypadek - gdybyś kiedyś zdecydował się na jakiegoś outdoorowca. Osobiście polecam odbiornik z kompasem :D




Oczywiście masz rację co do kompasu , ale to nie jest odbiornik przeznaczony na trasy tylko na drogi ( Co nie przeszkadza go używać na trasach) i to nie jest legend tylko zwykły telefon , a zobacz co on potrafi. Nie bardzo rozumiem stwierdzenia "mapnik w schronisku " bo moim zdaniem do tego lepszy jest laptop. Jak mniema żaden z Garminów nie zastąpi M10 czy A10 , ale może się przydać , prawda. Pewnie i tak wszystko zależy od tego co użytkownik polubi a nie to co inni sądzą
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 821
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez Marko » Cz, 15 mar 2012 22:54

@Epkchmiele
Laptop rzadko jest pod reka; a jesli chodzi tylko o rzucenie okiem na mape; wtedy szkoda wyciagac laptopa zajmujacego pol stolika.

Co mnie zaskakuje w Nuvifonie., to szybki fix w trudnych warunkach, nawet po 24 godz bez a.-gps, a wiec bez transferu danych z sieci gsm...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6214
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez epkchmiele » Cz, 15 mar 2012 23:16

Z fix -em potwierdzam pewnie żaden garmin tego nie potrafi, gdyby nie to że ma coś takiego jak tryb uśpienia i w budynku to jednak zajmuje mu te 10 s miałbym wrażenie że chodzi non stop. Jeśli sie zatrzyma i wybudzę ze stanu u śpienia ( na zewnątrz budynku) w momencie rozjaśnienia ekranu jest już kontakt , a i mapa jest skierowana do marsz ruty to ile to trwa sekunde no może dwie.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 821
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez GPS Maniak » Cz, 15 mar 2012 23:32

epkchmiele napisał(a): masz rację co do kompasu , ale to nie jest odbiornik przeznaczony na trasy

Jasne. Dlatego też zastrzegłem, że piszę mój tekst, na wypadek gdybyś chciał kiedyś kupić outdoorowca.

epkchmiele napisał(a):Nie bardzo rozumiem stwierdzenia "mapnik w schronisku " bo moim zdaniem do tego lepszy jest laptop.

A jeszcze lepsza papierowa mapa, zwłaszcza że tę ostatnią bardzo często mam w plecaku, a laptopa nigdy :D Są jednak sytuacje gdy nie mam papieru obejmującego region, w którym chciałbym coś sprawdzić na mapie. Nie mam też latpopa, bo jak wspomniałem nie biegam po górach z komputerem, a chcę coś sprawdzić na mapie. Wówczas smartphon np. Nuvifone nada się do przeglądania mapy lepiej niż outdoorowiec - np. eTrex.

epkchmiele napisał(a):Jak mniema żaden z Garminów nie zastąpi M10 czy A10 , ale może się przydać , prawda.

A tego to ja już nie bardzo rozumiem :D Po pierwsze M10 czy A10 to też w jakimś sensie Garmin, a po drugie jak już, to "na szlaku" jest raczej odwrotnie. Żaden M10, A10 czy nawet outdoorowa Defy nie zastąpi porządnego Garminka, chociaż oczywiście - może się przydać. :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez epkchmiele » Cz, 15 mar 2012 23:58

Nie no mi chodziło o to żeby wykorzystywać to co technika nam daje , czy to bedzie laptop czy inne urządzenie byle by się sprawdziło. Niektórzy wezmą mapę i powiedzą że na niej więcej widać i dobrze skoro tak uważają . Co do ostatniego zdania to odwrotnie żaden a 10 czy m10 nie zasąpi Garmina , ale się przyda.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 821
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez Marko » Pt, 16 mar 2012 12:32

@Epkchmiele
Czy w M10 można wywołać widoki skrzyżowań również na ekranach przeglądu zwrotów, czy tylko w trybie symulacji?

Jeszcze jedna informacja dot. nuvifonów; "ręczna" zmiana lokalizacji np. w celu zmiany pozycji wyszukiwania:
Screenshot-1331896143671.png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6214
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez epkchmiele » Pt, 16 mar 2012 19:25

Marko w m10 wygląda to tak:
Nie wywoła się niestety tylko tryb symulacji
Załączniki
Screen09.png
I to jest przydatne , kiedy się zaznaczy tekst gdziekolwiek np. przeglądarce klika się na górny pasek i wyskakuje inna wyszukiwarka niż garminowa już z wcześniej zaznaczonym tekstem , gdzie wyszukiwanie lokalne to google
szukanie blisko innej pozycji niż lokalizacja.png
szukanie blisko innej pozycji niż lokalizacja na dwa sposoby dwa pierwsze zdjęcia z pozycji menu a trzecie z pozycji mapy funkcja "ustal pozycję"
szczegóły trasy.png
w szczegółach trasy ten dolny przycisk wyskakuje kształtuj lub edytuj, po kliknięciu na zwrot widok 2d
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 821
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez Marko » So, 17 mar 2012 19:40

Wracając do nawigacji do geotagowanych zdjęć, to w A10 prezentuje się nad wyraz sympatycznie.

Własne zdjęcia, opisane współrzędnymi, opisane są charakterystyczną "szpilką" w lewym górnym rogu. Po kliknięciu na "szpilkę" zostajemy przeniesieni na mapę Garmina, jak w przykładzie:
Wlasne.png


Wszystkie zdjęcia, tak własne, jak i pobrane z Panoramio, zostają zapisane w "Recent finds", czyli Ostatnio znalezionych.
Można więc pościągać sobie wybrane lokalizacje z Panoramio, korzystając z dostępu do Wi-fi, a później, już off-line, czyli bez transmisji danych, nawigować do tych zdjęć w terenie, jak w przykładzie:
Panoramio.png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6214
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez epkchmiele » N, 18 mar 2012 6:59

Witam . Pozwoliłem sobie Marko w Twoim wątku pisać o M10 tak żeby każdy miał możliwość porównania . Ze zdjęciami w M10 jest identycznie tylko bez funkcji szpilka czyli nie pokazuje zdjęcia na mapie a ikonkę kotwiczka. W celach edukacyjnych zamieszczam screny , w M10 są budynki 3d. Nie mulą mapy i trochę lepiej to wygląda niż w automapie. Jak dla mnie to taki zbędny bajer:
Załączniki
Budynki 3d.png
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 821
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez Marko » N, 18 mar 2012 21:19

@Epkchmiele
Pawle, sprawdziłeś już zawartość pliku Current.gpx?
Sam w A10 wykonałem do tej pory kilka prób, z których wynika, że po wygaszeniu i zablokowaniu ekranu, w oprogramowaniu Garmin wyłącza się również GPS, a tym samym zapis track-loga.
Co innego w TwoNav - tutaj nawet po wygaszeniu i zablokowaniu ekranu, GPS działa, ślad jest zapisywany do pamięci.

Jak to wygląda w M10; czy po wyłączeniu i zablokowaniu ekranu, ślad jest rejestrowany przez oprogramowanie na mapach Garmina?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6214
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez epkchmiele » N, 18 mar 2012 22:07

No bida z nędzą jeśli chodzi o ślad w M10 . Po wyjęciu z uchwytu przechodzi razem z GPS spaciu.
Dla wyjaśnienia u mnie jest trochę inaczej z śladem . Najpierw tworzą się pliki NVM a dopiero jak nacisnę eksportuj to w pliku GPX pojawia się current.gpx. Narazie znalazłem zapis w rejestrze dotyczący current i dłubię bo to metoda prób i błędów.
Co do Twonav identycznie jak u Ciebie, podobnie do twonav działa aplikacja Ciało z tą różnicą że co godzinę aktywuje GPS i wysyła do serwera gdzie jestesmy(pomimo uśpienia). Czyli można było zrobić tak jak należy ale pewnie się nie chciało :oops: .
Nie tracę nadziei ponieważ kiedyś udało się mi zrobić ślad pomimo uśpienia ale nie pamiętam jak to zrobiłem(być może nie przeszedł telefon w uspienie , nie wiem, nie pamiętam). Ja myśle że celowo to zablokowali żeby bateryjka starczyła na dłużej.
Jest jedno wyjście : zaznaczyć w opcjach , żeby nie przechodził w stan uśpienia , ale to nie powoduje całkowitego wygaszenia ekranu podobnie tak jak u Ciebie i waty lecą :D
Ty masz ten plus że sobie schowasz do kieszeni i nie wzbudza Ci nic ekranu , ale ja nie .
Na forach zachodnich i wschodnich ludzie są zaskoczeni takim rozwiązaniem i instalują aplikację podtrzymującą GPS . W moim przypadku jest to WinSportsTracker
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 821
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone A10

Postprzez Marko » Wt, 20 mar 2012 11:29

Kilka słów o trybie rejestracji śladu...

Garmin w trybie nawigowania do celu (bez znaczenia czy to tryb pieszego, czy samochodowy) samoczynnie nie wygasza ekranu, jedynie minimalizuje podświetlenie do zera po ustalonym czasie (np. 1 min). Ponowne kliknięcie w ekran (celowe lub przypadkowe - np. w kaburze) powoduje podświetlenie ekranu.
W trybie nawigowania do celu jest automatycznie rejestrowany ślad. Nie znalazłem opcji wyłączenia rejestracji śladu...
Uwaga: można samodzielnie wygasić ekran, ale to prowadzi do wstrzymania rejestracji śladu.

TwoNav po ustalonym czasie (np. po 1 min) samoczynnie przechodzi w tryb Stand-by (czyli wygasza ekran). Ponowne przejście w ekran nawigacji wymaga więc w tym wypadku odblokowania ekranu. Ślad jest cały czas rejestrowany (również w trybie uśpienia ekranu).

Testy czasu pracy w toku... ;)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6214
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron