Nuvifone G60 nie uruchamia się

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Nuvifone G60 nie uruchamia się

Postprzez jerzzy » So, 26 maja 2012 14:48

Nuvifone Garmin G60
Może ktoś pomoże w reanimacji G60 ? .
Zachciało mi się go aktualizować , w wyniku czego został wgrany zły soft. Garmin się uruchamia , lecz nie do końca . Od czasu do czasu mignie ekran startowy (z godziną , siecią itp) który przykrywa napis Garmin-Asus . Nie ma połączenia USB , czasami pojawią się dyski na komputerze , ale widoczny dla komputera jest tylko dysk SD , wyjmowany . Szybciej pojawia się połączenie pamięci masowej jak wciśnie się przycisk wolume i pojawi się po chwili menu głośności .

Odkryłem na internecie parę procedur , może ktoś wie do czego one prowadzą lub sprawdzi na sprawnym nuvifone G60 , jaki ekran się uruchamia .

Próba wejścia chyba w tryb preboot do G60 - - trzymaj cały czas klawisz ściszania (Volume down) włącz urządzenie przyciskiem Power - Powinniśmy usłyszeć i poczuć trzy razy wibracje w telefonie kończy się bez żadnego wyboru rozpoczęciem procedury - ready for region uptade (888). i pasek z przesuwającym się punktem . Prawdopodobnie uaktualnienie zgrywane jest z dysku wewnętrznego , do którego nie mam dostępu . Na komputerze pojawia się komunikat o prawidłowym rozpoznaniu urządzenia , jednak żadnego dysku nie widać .

Dostęp do wewnętrznego dysku nuvifone G60 w trybie awaryjnym ?.
Wyjmij baterię i odłącz kabel USB .Włóż baterię , naciśnij jednocześnie górny przycisk VOLUME i przycisk aparatu foto , naciśnij na chwilę przycisk WŁĄCZ . Powinniśmy usłyszeć i poczuć pięć razy wibracje w telefonie .Procedura obecnie kończy się ekranem z białym paskiem . Podobnież po podłączeniu kabla USB powinniśmy mieć dostęp do wewnętrznego dysku .
U mnie - w komputerze komunikat - urządzenie USB ma awarię i nie ma połączenia .

Procedura kalibracji ekranu działa poprawnie :
Wyłącz nuvifone
urządzenie w pozycji przycisk zasilania na górze (orientacja pionowa).
Wciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się ekran kalibracji (około 60 sekund).
zwolnij przycisk zasilania
Postępuj zgodnie ze wskazówkami do kalibracji ekranu
ekranu jest teraz ponownie skalibrowane i gotowe do użycia

Podobnież w wypadku wgrania złego softu można wykonać procedurę :
"To może działać na Garmin nüvifone G60 też: Chcę spróbować na moim starym G60 AT & T wersji dobrze, ale nie mogę znaleźć oryginalnego aktualizacji pliku z AT & T telefon w sieci.. Istnieje wiele dla Europy i Azji, ale nie dla USA? Każdy ją ma? Instrukcje: (pracował dla mnie) 1. Dwa mikro kart SD 2. Na jednym umieścić ten sam plik aktualizacyjny, który jest już w telefonie. 2. Z drugiej strony umieścić nowy firmware, który chcesz zaktualizować do. 3. Z telefonu off praktyce biorąc telefon pokryć off / on i usuwania karty SD. 4. Włącz telefon z kartą SD, który istniejących aktualizacji oprogramowania na. Ogłoszenie o aktualizacji pojawi się i zapytać, czy chcesz zaktualizować - powiedz tak, to należy powiedzieć, aktualizacja jest taka sama jak już w telefonie Czy nadal chcesz zaktualizować, nie zaakceptować lub odrzucić. Teraz szybko zdjąć pokrywę i wymieniać karty SD i umieścić pokrywę. Możesz dostać wiadomość o pokrywę baterii - przejdź OK. Potem to samo: "Czy chcesz zaktualizować 'wiadomościami powinien pojawić się - iść ok (być może trzeba ciągnąć w dół żółty wykrzyknik z góry przyjąć aktualizację, jeśli okno nie pokazuje) Bądź cierpliwy i czekać na ekranie pokaże". verifing ", a następnie ponownie uruchomić komputer i może być czarny ekran przez 10-15 minut. Kiedy uruchomiony należy zrobić mistrza jasne jak stare ustawienia / apps nadal będzie na telefonie. "
ze strony http://www.howardforums.com/showthread. ... ile/page12

Przy próbach jak wyżej żadne menu się nie pojawia i nie chce robić aktualizacji .

Może ktoś wie jak wprowadzić wgrywanie softu z karty SD ?

Garmin G60 był w języku polskim i miał w zeszłym roku wgany G60nuvifone-Sunrise_5071 (taki mi się w komputerze zachował ) i do dnia wczorajszego był sprawny .

Moje następne próby :
Próby wgrania softu rgn Sunrise . G60nuvifone-Sunrise_511.rgn z lini poleceń w trybie preebot z podłączonym kablem USB .
Na dysku na partycji np. C: utworzyć folder np. Garmin , wrzucić w niego updatera i plik wgrywany rgn
-Na komputerze, kliknij menu Start, wybierz opcję "Uruchom .. ". i wpisz "cmd" powinno się pojawić czarne okno z DOS z wierszem poleceń .
Wpisujemy cd c:\Garmin Enter - przejdzie do tego folderu .
Wpisujemy \Updater.exe G60nuvifone-Sunrise_511.rgn Enter . Powinien uruchomić się updater , zaznaczamy USB ( powinien być tam podświetlony nuvifone i jego ID ) klikamy OK i powinno się uruchomić inicjalizacja update , potem w procentach pokazuje stopień zaawansowania wgrywania update i OK .
W moim wypadku niestety w czasie wgrywania pojawia się komunikat terminating .Please try again - wypowiedzenia. Proszę spróbować ponownie .. Po uruchomieniu G60 nic się znie zmienia , nic się nie wgrało . Wygląda na to że odrzuca to uaktualnienie .
Powinien być teoretycznie plik rng na region polska czechy grecja . Jest taki plik żródłowy w linuksie na stronie http://developer.garmin.com/linux/nuvif ... es-plczgr/ , ale jak to skompilować do pliku rgn ?

Po rozkręceniu nuvifone G60 - na płytce , pod modułem GPS , znajduje się mała bateryjka chyba od podtrzymania ustawień biosu jak w komputerze . Odlutowanie bateryjki niestety nic nie daje , jesli ustawienia się zresetowały , to po uruchomieniu konflikt dalej jest i nuvifone się nie uruchamia . Bez bateryjki też się uruchamia .

Czy plik rng powinien być specjalnie oznaczony , by nuvfone go rozpoznał ?

Wydaje mi się że Nuvifone G60 nie przyjmuje plików rgn , tylko .bin . Spróbowałem przez updater wgrać plik bin i ekran zareagował . Wyświetlił się napis że to nie region 4 , a na updaterze pojawił się napis nuvifone erasing (this may take a few minutes ) i nic się nie dzieje . Na G60 pojawił się stary napis Terminating ! Plesae try again .


Pozdrawiam i proszę o poradę . Napiszę o moich następnych próbach reanimacji sprzętu . Identyczny sprzęt to nuvi 295W , jest to okrojony G60 bez telefonu .
jerzzy
Newbie
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 26 maja 2012 14:25

Re: Nuvifone G60 nie uruchamia się

Postprzez ganyak » So, 05 paź 2013 19:37

Mam ten sam problem
Czy cos pan zrobil z tym aparatem?
Prosze o pomoc i ewentualnie o plik z firwarem!
ganyak
Newbie
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 05 paź 2013 19:34

Re: Nuvifone G60 nie uruchamia się

Postprzez jerzzy » Pt, 28 mar 2014 11:57

Witam ponownie :)
Mój Garmin dalej leży rozebrany i nieczynny , ale na Alledrogo , całkiem tanio , bo prawie za koszta przesyłki ok 20zł kupiłem następnego Garmina G60, bez baterii.
Garmin po włożeniu baterii uruchomił się i po ładowaniu paska postępu , zatrzymał się na ligo AT& T. Jednym słowem ładna cegłówka , jeszcze z folią na ekranie , pachnąca nowością prosto z USA . I tu może opiszę może przypadkowe jej uruchomienie . Może komuś się przyda :
- "Próba wejścia chyba w tryb preboot do G60 - - trzymaj cały czas klawisz ściszania (Volume down) włącz urządzenie przyciskiem Power - Powinniśmy usłyszeć i poczuć trzy razy wibracje w telefonie" wibracje były ale ekran dalej był zablokowany logo AT i T.
- "Dostęp do wewnętrznego dysku nuvifone G60 w trybie awaryjnym ?.
Wyjmij baterię i odłącz kabel USB .Włóż baterię , naciśnij jednocześnie górny przycisk VOLUME i przycisk aparatu foto , naciśnij na chwilę przycisk WŁĄCZ . Powinniśmy usłyszeć i poczuć pięć razy wibracje w telefonie " Wibracje były ale nic się nie stało , ekran na logo AT.
-i tu chyba najważniejsze - "Procedura kalibracji ekranu :
Wyłącz nuvifone ,urządzenie w pozycji przycisk zasilania na górze (orientacja pionowa). Wciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się ekran kalibracji (około 60 sekund). zwolnij przycisk zasilania .
Postępuj zgodnie ze wskazówkami do kalibracji ekranu ( naciskaj pojawiające się na rogach krzyżyki) pojawi sie komunikat -urządzenie jest teraz ponownie skalibrowane i gotowe do użycia" - u mnie za bardzo nie chciała się kalibracja uruchomić , ale w pewnym momencie złapała .Poklikałem po rogach, na ekranie po wszystkim pojawił się pasek postępu i zablokował sie. Próba wyłączenia przyciskiem nic nie dawała , w pewnym momencie przy którymś naciśnięciu wyłącznikiem pojawiła się na chwilę klepsydra , ale musiałem wyjąć baterie , by aparat uruchomić.
Garmin po ładowaniu (włożyłem mu starą kartę telefoniczną sim) normalnie się uruchomił i pojawił się komunikat o złej karcie . Uruchomił się normalnie program nawigacyjny , ale przy przesuwaniu ekranu pojawiały się czarne kwadraty i GPS nie mógł się połączyć na dworze z satelitami .
Po połączeniu kablem USB z komputerem w trybie pamięci , skopiowałem wszystkie pliki na komputer i w urządzeniu w folderach UPDATE oraz RemoteSW zmieniłem nazwy plików bin (dodałem coś przed nazwą ) . Wgrałem na komputer WebUpdater garminowski i gdy rozpoznał urządzenie zaproponował drobne uaktualnienia - wybrałem uaktualnienie modemu GPS i wgrałem . Trwało to chwilę . Zrestartowałem nuvifone i GPS bez problemu połączył się z satelitami , zniknął problem z czarnymi kafelkami . (wcześniej dograłem polska mapę ze swojego starego nuvifone ) a nawigacja rozpoznała gdzie jest .
Za wyjątkiem telefonu nawigacja była sprawna , uruchomiona troszkę po "małpiemu" :)
Sumując - nuvifone miały chyba problem z wgranym nowym softem , świadczyły o tym pliki bin ,że było wgrywane uaktualnienie , może na siłę z innego regionu . Po aktualizacji modemu GPS wszystko wróciło do normy . Ostatnio pojawiło się sporo takich telefonów , może komuś uda się go uruchomić na podstawie tego opisu .

Garmin G60 ma dla mnie podstawowa zaletę . Można wpisywać bardzo wygodnie koordynaty w różnych formatach , np. potrzebne do geocachingu , bez potrzeby dodawania stopni , sekund itp. Po drugie , przydaje się książka telefoniczna . Zamiast nazwiska, można wpisać miejscowość i opis , w miejscu zamieszkania skorzystać z funkcji wpisania koordynatów miejsca , które szukamy . Takich adresów możemy wpisać dużo , kierując się zapisem w ten sposób , by ułożyły się w pasującej nam kolejności . Możemy później wybrać nawigowanie w menu na dany adres. Próbowałem na androida znaleźć odpowiednie programy , ale wkurzało mnie mozolne wpisywanie koordynatów .
Nuvifone G60 ma też aparat fotograficzny z funkcją geotagging i nawigowanie na podstawie zdjęcia, połączenie z siecią WI-FI . Jest co najważniejsze z gumowaną obudową , nie wypadnie łatwo z rąk .

!! Ma kompas magnetyczny - obracam się na krześle i tarcza kompasu też podąża za północą . :)
jerzzy
Newbie
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 26 maja 2012 14:25


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron